Šta je novo?

Kad ugovorna obaveza istekne, a starog paketa više nema?

@tomic

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruke
556
Poena
275
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5700X + Zalman CNPS20X
Matična ploča
AsRock X570 Taichi
RAM
32GB (2x16) Kingston 3600 CL18
GPU
Asus Dual Radeon RX6600 8GB GDDR6
Storage
Kingston KC3000 1TB + Samsung 970 EVO Plus 1TB + 3TB Toshiba P300
Zvuk
DAC Khadas Tone 1
PSU
Seasonic Focus Plus Gold 550W
Kućište
Fractal Design Define R6
Monitor
AOC 31,5" Q3279VWFD8 IPS
Miš & tastatura
Logitech G403 & Asus ROG Strix Flare II Animate
Ostale periferije
Edifier R1280DB
Mobilni telefon
Samsung A52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, šta se dešava kada uo istekne, a ne postoji više tog paketa. Konkretno, u pitanju je smart tarifa kod vip-a sa 60% popusta. Ne bih potpisivao novi ugovor, niti raskidao ovaj, pa da znam šta mi sleduje posle isteka uo.
 
Plaćaš dalje punu cenu tog paketa.
 
Tako je i time te nateraju da se, naravno, odlucis za neki novi.
 
Ok. U tom slučaju ću da raskinem postojeći ugovor pa da tražim bolju ponudu.
Hvala vam.

Sent from mTalk
 
Nemoj samo da se prevariš pa da raskineš korisnički ugovor; to ustvari znači da hoćeš da ugasiš broj. UO se ne raskida, već sama ističe.
 
Dobro, a šta se radi ako menjam operatera, prenosim broj?

Sent from mTalk
 
Odes u poslovnicu operatera u ciju mrezu zelis da predjes i podnese zahtev za prenos broja.
Moras da izmiris sva dugovanja prema preshodnom operateru.
 
I pazi da ako raskineš ugovor, tj istekne, i ne produžiš, a posle se predomisliš pa se vratiš kod njih, tretiraće te kao novog korisnika, kao da nikad nisi bio kod njih.

Sent from 640
 
Ako istekne, ne produzis, placas punu cenu paketa. Imas pravo da menjas paket, bez produzetka. Ako menjas operatera, potpisujes ugovor sa novim operaterom. Broj se daje na koriscenje novom operateru. Ako ne potpises ugovor sa novim vec samo prebacis, posle 3 meseca imas pravo da menjas opet operatera.
 
A kako može da se prenese broj kod drugog bez ugovora? Da li misliš na prepaid prenos?

Sent from mTalk
 
Moze i postpaid
Prvo se radi prenos broja a posle potpisuje ugovor ako zelis
Ako ne potpises ugovor placas punu cenu paketa koji koristis
 
Meni istice ugovorna obaveza 01.12.2016 i hocu da predjem kod drugog operatera. Kad podneti zahtev za prenos broja bas tog dana 01.12.16 ili mogu dan ranije 30.11.16.
 
Koliko ja znam, ako si izmirio racun za taj tekuci mesec, mozes prvog dana kada ta uplata 'prodje' jer si zvanicno zavrsio sa njima.
 
Taj dan kad istice, mozes da predjes. Ukoliko nije prosao rok za placanje racuna, takodje mozes da predjes.
 
Da li je neko vrsio prenos broja iz telenora u mts preko call centra i koliko dana otprilike traje? Ja sam 01.12. trazio prenos ali mi jos nista ne javljaju. Razlog sto sam preko call centra trazio prenos broja je zbog velike guzve u Smederevskoj poslovnici. Hvala.
 
Ja sam preneo telefonon bez problema.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno