Šta je novo?

Jer valja ovo za 5000+black?

yugo

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
463
Poena
319
Trazio sam titan i nema ga nigde pa uzeh ovo za 1500din...sta mogu da ocekujem ako neko ima iskustva...jer neko znj hladjenje spremno da se zapali AMD ili moze da posluzi?

Mislim, sada je kasno,ali hajde pre nego sto montiram (ne znam ni kako i kakve su ono cevi) da vidim sa vama da li vredi...kaze covek da je u klasi titana...

http://www.ocztechnology.com/products/cooling_products/ocz_vanquisher_cpu_cooler
 
Poslednja izmena:
Meni ovo bas dobro izgleda...Tri bakarna heat pipe-a ,velika rebra,radice posao sigurno.Jedino mi ovaj vent deluje nesto manji(mozda se i varam) ,ali to su vec finese.
Pitas za heat pipe-ove?To su suplje "cevke " u kojima se nalazi vodena para i tako se toplota mnogo bolje prenosi na rebra kulera,nesto kao integrisano vodeno hladjenje,samo na paru...:)Dobar kuler ,nema sta a vala nije ni skup.
I jos nesto,to na slici su zabice za intel procesore,pretpostavljam da si u pakovanju dobio i stipaljku za AM2?
 
Poslednja izmena:
E bravo prijatelju,bas sad gledam cemu to sluzi,pokusavam da stavim na plocu bez CPU da se "uvezbam...jeste,imam stipaljku ali sam mislio da je ona za intel ili me podseca za K7 procesore...znaci zabice ne trebaju,samo jos ne znam gde ventilator id t.j. kako da okrenem...meni je bas glupo da ventilator ne duva direktno u CPU...
 
Poslednja izmena:
Paaa,stavis ga tako da produvava kroz rebra...Ne razumem te bas,neobicno ti je da je smer kretanja vazduha paralelan sa plocom?
 
Poslednja izmena:
Ma ne to,on je stavljen kao na slici,nego koliko vidim moze da se stavi ceo hladjak da ventilator bude i gore i dole razumes?
 
:D:D:D...pa ventilator je paralelno sa plocom i duva u rebra...e sada on moze da duva od memorije ka zadnjoj strani ili da okrenem rebra pa da duva od zadnje strane ka memoriji...a bojim se da moze i od napajanja prema PCIE i obratno...mada na slici je od memorije...
 
:D:D:D...pa ventilator je paralelno sa plocom i duva u rebra...e sada on moze da duva od memorije ka zadnjoj strani ili da okrenem rebra pa da duva od zadnje strane ka memoriji...a bojim se da moze i od napajanja prema PCIE i obratno...mada na slici je od memorije...
Aaaaaa:D,najbolje je kad duva od memorije prema zadnjoj stranici kucista a tu ti se ,najverovatnije, nalazi ventilator koji izvlaci...
Edit:
Proradili smajliji
 
Poslednja izmena:
E jeste ali malo sutra...kakvi *****i...na slici jeste od memorije ali mi onda te tri cevcice dodju kod napajanja i pcie i ne mogu kroz njih da proturim tu zakacaljku...:smash:...
Znaci mora ili kod napajanja ili kod PCIE samo da vidim gde vise smeta zbog palita 8800gt ili corsaira...:trust:
 
E jeste ali malo sutra...kakvi *****i...na slici jeste od memorije ali mi onda te tri cevcice dodju kod napajanja i pcie i ne mogu kroz njih da proturim tu zakacaljku...:smash:...
Znaci mora ili kod napajanja ili kod PCIE samo da vidim gde vise smeta zbog palita 8800gt ili corsaira...:trust:
Ako bas nikako nece(sto nije nemoguce),ja mislim da je bolje da gaokrenes prema napajanju,ono je ionako dosta vruce(ne smeta mu nesto) a i izvlaci napolje.Ako duva prema palitu,mozda budes morao jos jednog da menjas:D(pu,pu)
 
:D:D:D...e to si mi dobro rekao...(pu-pu)...ma da,ne moze nikako zbog tih cevi jer su tri na strani pozadine kucista a druga tri na strani memorije sto znaci da zakacaljka mora da ide napajanje-pcie...pa dobro,stavicu da duva prema napajanju a ionako je do palita hladnjak chipseta pa ce mozda da nesto i sa njega da izvuce...

Hvala ti na pomoci,i da znas da mi je padalo na pamet da skidam taj crveni plasticni okvir oko CPU da stavim te zakacaljke jer mi je tip hladno rekao da je zakacaljka za intela...samo mi bilo sumnjivo da ja trebam nesto da diram na novoj gigabyte ga770 ds3 ploci i bas onda procitah tvoj post...:banana:

Pozeli mi srecu,vreme je za paljenje kompa,a kako za ovaj OCZ niko nije cuo eto dobre prilike za sve vas da vam kazem do koje temperature ide 5000 black pre nego sto crkne...:bottle:...javljam u zoru ako budem imao sa cim...:p...
 
Trazio sam titan i nema ga nigde pa uzeh ovo za 1500din...sta mogu da ocekujem ako neko ima iskustva...jer neko znj hladjenje spremno da se zapali AMD ili moze da posluzi?

Mislim, sada je kasno,ali hajde pre nego sto montiram (ne znam ni kako i kakve su ono cevi) da vidim sa vama da li vredi...kaze covek da je u klasi titana...

http://www.ocztechnology.com/products/cooling_products/ocz_vanquisher_cpu_cooler

Izgleda da vredi, a da li je stvarno tako to ćeš nam reći ti, kad malo poteraš taj BE-krastavac takav je red. :p
 
Alo Yugo, nije valjda nesto krenulo po zlu(opet pu ,pu).:)
 
Yugo javi sta se desava :)
 
Ne ne,izvinite,opsta internet kultura je da javim,nego sam radio a + sam prvo moj komp iz potpisa morao prebaciti i instalirati detetu (samo tako mi zena dozvolila upgrade) tako da na oba rasturena komp-a nisam imao internet...

A onda sam verovali ili ne sa ovom kombinacijom 5000+BE i gigabyte MA770 DS3 i dva sata2 WD 160GB punih 14 sati i bezbroj instalacija POKUSAVAO da instaliram RAID0 odnosno windows jer mi nijedan RAID driver nije prolazio iako ih nema bas puno...kada tome dodam da sam sumnjao u flopy diskete pa menjao i saam flopy sa sve kablovima a pri tom koristio puno puta komsijin internet da resim situaciju,sto iznerviran,sto umoran sam odmorio,pa hladne glave dalje...

Tek ocajnicko saznanje da probam sa starijim XP pro SP2 (iz decembra 2007) gde je sve proslo bez problema mi se vratilo samopouzdanje...neverovatno, jer svakih 6 meseci na koliko otprilike menjam OS ja skinem jedan te isti WIN samo updejtovan i nema problema...e pa sada ima i moze biti da noviji win sadrzi vec neke raid drivere koji se kolju sa ovim itd...ko zna da li bih i resio problem da na nekom boga pitaj kom forumu nisam iscupao ovaj savet koji i nije bio za ovu plocu...a sta ces,svi smo prolazili kroz ovakve gluposti...

Elem,tek sada sam sve instalirao pa cu sutra javiti sve rezultate...za sada,ovaj cooler mora ovako kako sam ga stavio i cenim da je bios jedino merodavan za temp jer svi ostali pokazuju svasta a najnoviji everest cak ni ne prepoznaje plocu...
Bios pokazuje cpu 35C a nisam jos opteretio komp a rpm je ispod 1200...izuzetno necujan,najveci broj po iskljucenju "smart fan" je 2200rpm i sasvim podnosljiva buka...
Po meni najveci problem ovog coolera koji se izuzetno jednostavno montira je sto nema nikakve granicnike u odnosu na CPU tako da morate biti precizni pri prvom dodiru hladnjaka i CPU jer hladnjak NE POKRIVA CPU celom povrsinom nego recimo 80%-90% a pri tom apsolutno ima mesta da ga stavite i totalno pored CPU-a...obzirom da nikada nisam imao nista osim box coolera jasno vam je da sam sa tim neiskusan i tek cemo videti koliko ce uticati sto sam razmazao pastu dok nisam odokativno nasao sredinu CPU-a...pasta je ono kako se kaze,na hladnjaku,kao kod box-a,znaci ne dobija se u tubi...

Kazem,sve je pocetak,nikada nemam igrice u ovom win-u pa sad instaliram na drugoj particiji drugi win za igrice pa cu javiti...cini mi se da imam problem sa bly screeneom kada otvaram vratanca na sata asus dvd rezacu pa cu to da proverim sada...
Naravno,3dmark 05 i 06 su skocili sa ovim palit sonic-om ali ne bih u ovoj temi,svakako cu dati jedan rewiew ove ploce u odgovarajucem podforumu kao i za OC...posto bi ovde trebali da pricamo o cooleru,javicu ako jos nesto zapazim mada su nam najbitnije temperature a ja stvarno ne znam sa cime to da merim a da je tacno...pozdrav
 
Odlican kuler za male pare, jedina mana mu je to sto si vec spomenuo da mora da ga 'nanisanis' gde ce da stoji jer nema bas nikakve granicnike kad montiras na AM2.
 
Nazad
Vrh Dno