Šta je novo?

Jel' valjaju jos uvek DTK napajanja?

DiSLOcAtEd

Čuven
Učlanjen(a)
08.01.2002
Poruke
263
Poena
620
Trenutno posedujem bas njihovo kuciste CAS6B (300W PFC) kojim sam zadovoljan, kako po pitanju napajanja (sto i nije tesko, s obzirom da mi je prethodno no-name ubilo dva harda), tako i po pitanju same limarije. S obzirom da bih u nekoj doglednoj buducnosti verovatno kupovao drugi racunar, interesuje me da li su njihova napajanja (i kucista) i dalje OK kupovina ili postoji neki drugi izbor? Konkretno mi je zapao za oko isti model, ali sa 400W napajanjem, za koji mi se cini da je dobra kupovina (ok 65-70 eura, sto je negde i maksimalna suma koju sam spreman da odvojim za kuciste i napajanje). To bi u buducnosti trebalo da pogoni neku prosecnu kucnu konfiguraciju.

Hvala unapred na odgovorima.
Pozdrav
 
Paa...sam si sebi odgovorio :)... Valjaju, imam model od 300W, nikakvih problema nisam imao, a i ovde na forumu su dosta nahvaljena, tako da mislim da neces pogresiti...
 
Poslednja izmena:
meni je jedno DTK napajanje (300W PFC) takroeci crklo. tacnije, poluispravno je
restartovao sei i blokirao racunar dok ne stavih drugo napajanje

doj je bio ispravan nisam imao zamerki... sadasnje napajanje je glasnije :(
 
Veoma dobar izbor i prava protivvrednost za uloženi novac.
Posedujem DTK kućišta i napajanja zadnjih 7 godina i pritom nisam imao problema.Trenutno u jednoj konfiguraciji koristim upravo 400W DTK napajanje i njihovo kućište zadovoljan sam u potpunosti i ne nameravam da ih menjam sve dok me nešto baš ne prinudi.Možda neko može predložiti i bolje kombinacije limarije i napajanja (kome je tako nešto potrebno) ali teško da prosečan korisnik išta bolje i solidnije može naći za te pare .
 
Da ne prosudis po ovom dosad , 1 ispravno , 1 crklo imas u odeljku (sobi) poll , koje je napajanje kome crklo , i otprilike po tome i mozes da sudis , ukratko po mnogima chieftec vise nije kao sto je bio , dtk je ostao solidan kao sto je i bio (i spada u tisa ) , coolermaster je ok (mada nije svaki tih) , LC power je takodje solidan , a tu su naravno i neka koja su top kao naprimer seasonic , enermax ...
 
Generalno, DTK napajanja su uvek bila vredna svaku paru koliko su kostala, ali izgleda da u zaostatku za konkurencijom u poslednjih godinu-dve, pa jos uvek recimo nemaju ATX2.0 varijantu istih, sa dva ili vise 12V rail-ova, nemaju 6pinske konektore za graficku, nemaju SATA konektore za napajanja itd.

Ako ti to ne smeta i ako te 20A na +12V zadovoljava (dakle Athlon ili slabiji A64 ili Sempron), onda je njihov model od 400W sasvim solidan izbor, naravno ako pri tom nov ne kosta vise od nekih 30-tak evra (u nemackoj je oko 25e). Ako mislis da napajas neku jacu masinu (P4 dual core ili Amd X2) i/ili overklokujes i/ili imas neku graficku karticu koja dosta trosi (npr 6800GT, X850XT, X1800XT, X1900XT, 7800GTX i sl.), bolje odustani od DTK 400W i kupi neki LC420W za prakticno iste pare ili jos bolje LC550W za 15-tak evra vise od toga...
http://www.lc-power.com/images/upload/pdf/power_108.pdf
http://www.lc-power.com/images/upload/pdf/power_109.pdf

Inace evo sta trenutno DTK nudi (bas i nije neki izbor, zar ne?):
http://www.dtk.at/atnew/products.asp?gid=8&sgid=29

P.S. Inace drugar ima DTK 300W (cini mi se da je deklarisano na 18A na 12V) i radu mu pouzdano vec skoro dve godine, a napaja A64 3000+ Newcastle overklokovan na 2.5GHz (@1.6V) sa 9600xt karticom i ostalom standardnom "boranijom" u kucistu. Tiho je, prakticno necujno pored ostalih ventilatora... Dakle, cine se kao pouzdana i daju ono sto deklarisu, jer samo CPU i ploca sigurno vuku vise od 10A na tih 12V a tu su i dva hard diska i DVD+RW i graficka i TV kartica i ukupno tri ventilatora, a sve i dalje radi pouzdano barem 12h svaki dan eto vec skoro 2 godine.
 
Poslednja izmena:
spectator je napisao(la):
Veoma dobar izbor i prava protivvrednost za uloženi novac.
Posedujem DTK kućišta i napajanja zadnjih 7 godina i pritom nisam imao problema.Trenutno u jednoj konfiguraciji koristim upravo 400W DTK napajanje i njihovo kućište zadovoljan sam u potpunosti i ne nameravam da ih menjam sve dok me nešto baš ne prinudi.Možda neko može predložiti i bolje kombinacije limarije i napajanja (kome je tako nešto potrebno) ali teško da prosečan korisnik išta bolje i solidnije može naći za te pare .

Yep, samo mogu da potvrdim ovo.

Imao sam i 200 i 300 i sad 400W DTK napajanje i nikad nikakvih problema sa njima. Jedini "problem" sa nima su:
-ruzan dizajn (nisu onako fancy, otvorena sa LED-om i pozlacenim dzidza-bidzama:d )
- i malcice glasniji cooler

Posto nisam kuci ne mogu da ti kazem amperaze ali su sasvim ok jacine, stim da mislim da ima samo pasivni PFC i ovaj moj nema konektor za PCI-E (za SATA ima), i ima prikljucak 20+4 pina na plocu, ako ti to nesto znaci.
 
Ukoliko ti je za oko zapao isti model kućišta ali sa jačim napajanjem ne shvatam zašto ne promeniš samo napajanje (sem ako prodaješ komplet konfiguraciju ) u tom slučaju se možeš odlučiti za DTK 400 w ili za neko drugo napajanje po ATX 2.O standardu.Naveo dam da koristim DTK kućište i DTK napajanje od 400 W u jednoj konfiguraciji kojom sam zadovoljan ,u drugoj sam zadržao DTK limariju i priključio TT 430 W po ATX 2.0 standardu čime sam takođe prezadovoljan.Izbor je svakako na tebi.
 
Poslednja izmena:
Novija od 400W su se "dobro" pokazala u svojoj klasi, naravno.
 
Poslednja izmena:
Odgovor

Ajd' da polako odgovorim

@spectator
"ali tesko da prosecan korisnik ista bolje i solidnije moze naci za te pare"

Upravo zbog ovoga sam i pitao. Naravno da znam da postoje bolje kombinacije kucista i napajanja, ali trazim neki kompromis izmedju kvaliteta i cene (da ne bude odvise skupo, jer to neminovno znaci zakidanje na ostalim komponentama, a da i ne ispadne neko zongliranje sa no-name stvarima, jer mi je gorepomenuta avantura sa hardovima presela).

@siki
Svestan sam situacije sa proizvodjacima. Ovo kuciste (i napajanje) posedujem malo vise od godinu dana i zaista nemam nikakvih zamerki. Pitanje sam postavio pre svega jer me interesuje da li se mozda krenulo ka fusarenju.

@M_M
Masinu planiram da sastavljam u nekoj doglednoj buducnosti (2-3 meseca), a sta ce da bude u kucistu, nemam pojma. Iskreno, verovatno ce biti neki Sempron (ili mozda Athlon ili x2), a mozda i neka Intelova verzija (ukoliko bude pruzala vise za istu sumu). Ostatak ce biti prosecna "boranija" (sa izuzetkom graficke koja ce biti ispod proseka :D). DTK mi je pao za oko jer je napajanje OK i zato sto kombinacija kucista i napajanja ne kosta suvise (kuciste je zaista funkcionalno: fan duct, dodatni ventilator, one plasticne sine za montiranje 5,25" uredjaja - meni dosta, a i nisam neki hard core kloker). Prva sledeca kombinacija koja bi mi bila OK je npr. neki LC i Thermaltake ili neki CM Centurion, a opet za razliku u ceni mozes kupiti jacu graficku, dodatni hard, vise memorije itd. You get the point...

@spectator (again)
Kuciste bi bilo namenjeno drugom racunaru (ovo "staro" ostaje ovde). Zadovoljan sam ovim starim, pa sam zbog toga i pitao za ovo sa jacim napajanjem (moc navike, sta li je vec :)).

@Matthias
ruzan dizajn mi nije problem sve dok (tiho i pouzdano) radi :).
Inace, samo model od 300W postoji u varijanti bez PFC-a, dok je ovo od 400W sa PFC-om.

@Vladd
Ne znam kako da protumacim ovo "dobro". Da li kao:
1) Nisu nesto
ili
2) OK su, ali ne u klasi Enera, TT-a, Seasonic-a i ostalih high-end napajanja (svestan sam ovoga ali, kao sto rekoh, trazim dobru kupovinu po razumnoj ceni).

Inace, hvala vam svima na odgovorima :)

P.S. Mozda sam trebao da preimenujem thread u "Koje kuciste i napajanje do 70-80 evra no.2313"
 
Vec oko 3 godine mi je racunar spakovan u DTK kuciste
sa 400 vatnim DTK napajanjem, i pokazalo se sasvim OK.
Limarija je za tu kintu (sa pdv-om verovatno 60-70 e)
vise nego solidna, bolja je od bilo kog kineza. Zamerka je
jedino na kaveze za hardove, ima mesta samo za dva
diska, problem je montiranje dodatnog hladjenja,ostalo
je solidno, mada zavrsna obrada nije extra, ali za tu
kintu i ne moze da se ocekuje vise. Napajanje je
dobro podnelo torturu od komsija koji imaju manufakture
i prave zesci haos po mrezi, a i dalje solidno drzi napone.
Medjutim, kao sto gore rece M_M, mislim da je bolje uzeti
neko solidno ATX 2.0 napajanje, iako ce verovatno DTK
bez problema da pogura to sto tebi treba (naravno, ako
DTK-Macron u medjuvremenu ne izbaci nesto po 2.0
standardu). Inace, napajanje koje imam deklarisano je
na 15A na 12V, naravno ATX 1.3, model je PTP-4007 ,
proizvodjac je Macron, i ima osnovne zastite, odnosno
zastitu od kratkog spoja, kao i over power i over voltage
zastite.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno