Šta je novo?

Jeftine klime

Zna li neko koliko je zapravo bucna, posto ja jos uvek nisam naisao na klimu koja je bucna u prvoj brzini?
Moje Gree Viole su 26dB i jedva se cuju.

Imam iva1 9000btu u 14m² i iritira/čuje se i na prvoj brzini.

Gree change premium 12000btu je u spavaćoj, na manje od 2m iznad glave i moram da se koncentrišem da bi je primetio u mrtvoj tišini.

Kao što neko reče, kao da nema prvu brzinu, buka pri najnižoj brzini kao kod većine klima pri drugoj, trećoj brzini.

Čak je TCL 18000btu tiša u prvoj brzini od Voxa, a ima veći izduv nego Vox na maks.

Iskreno ne preporučujem nikome da uzme Vox ko ima osetljiv sluh. Jer je u ostalim brzinama još iritantnije.
 
Meni su sva tri voxa na high, sledeca i poslednja je turbo, nije bucna cuje se vetar i ventilator,pa i u kompjuteru se cuje, a daleko je manji vent, e sad mozda je neka klima besumna, to ne znam, ali ovo je skroz ok.
 
Moja Vox 18 u sobi 9x5 m radi u prvu brzinu na low, cele zime, ne pustam je brze jer ne treba, u celoj prostoriji se oseca da pirka, ne treba jace, smetalo bi
 
Aux je daleko iznad Tcl u proizvodnji klima..Jeste da nema prvu brzinu i da nije za spavacu sobu, al sve ortalo radi bez greske! Ako ti treba tiha klima uzmi mideu, tcl i sl..
 
Aux kod nas daje 5 god garanciju, a u aziji je 10 god, dosta sam ih zapratio, sasvim solidan proizvodjac klima.
 
Midea proizvod,ne znam na koji model mislis imaju Aurora ili Forest?
 
Vox IVA5-12JR grejala i na -17C testirano, spavaća soba od 12m2 bez problema, mogla bi 20m2 sigurno sa izolacijom.
Vox nema quiet brzinu kao skuplji modeli jer motor turbine nije DC motor, ima 3 žice dok Fujitsu DC motor ima 5. Tako da Vox menja brzinu promenom napona dok DC motor to radi promenom frekvencije struje. Zato Fujitsu motor troši 8W u kontrolnoj brzini a Vox 17W.
 
Meni nije bučna na low brzini, u početku ti smeta ali se navikneš brzo i ne obraćaš pažnju. Plastika ne krcka, to ume više da smeta na primer na Fujitsu LLCA koja ima quiet brzinu, ako nije hladno pali se i gasi konstantno i krcka zbog stalne promene temperature na plastici. Vox ima kvalitetniju plastiku isto.
 
Šta mislite o ove 3 klime i koja je razlika između AEGI i AEFIs ili imate neku drugu preporuku do 40-45k max, ova vox mi deluje interesantno zato sto je crna…..

Vivax klima cool inverter ACP-12CH35AEGI R32 - Cena od 31.490,00 do 37.990,00

Vivax klima inverter ACP-12CHB5AEFIs R32 Cena od 32.990,00 do 40.990,00 din

Vox IJP12-PCPMWB Cena od 38.950,00 do 55.462,00 din
 
Počeće da stavljaju tegove u spoljasnje jedinice, onda ce sve klime da budu dobre
 
Počeće da stavljaju tegove u spoljasnje jedinice, onda ce sve klime da budu dobre
Teza i veca klima znaci obicno veci izmjenjivac i kompresor sto posljedicno znaci i obicno veci kapacitet, bolja stedljivost itd.
Zakon fizike.
Sa razlogom su premium 12 ke svih proizvodjaca u zoni vanjska 40tak kg unutrasnja preko 10kg. Npr Fujitsu Nocria X 39 kg, Toshiba Daiseikai 43kg, Daikin Ururu 53 kg, Mitsubishi RW35 40kg, Gree Amber Premium 45 kg, Hitachi Takai 37 kg itd
 
То су климе за грејање, капацитет хлађења 12000 је чисто декларативан. Коме клима треба да се мало расхлади лети и ови новокомпоновани прдавци од 18 кг ће вероватно завршити посао.
 
То су климе за грејање, капацитет хлађења 12000 је чисто декларативан. Коме клима треба да се мало расхлади лети и ови новокомпоновани прдавци од 18 кг ће вероватно завршити посао.
Slazem se i za prelaznog grijanja isto bez problema, naravno ako su dimenzije prostora u skladu sa klimom
 
Pozdrav svima,

Procitao sam ovu temu kao i onu za TCL klimu.


U zgradi zivim, imam stan iznad i ispod i sa bocne strane, prozori su sa severne strane takodje terase i prozori na istok i zapad.
Cilj je da uzmem klime i da mi sluze za grejanje primarno a i hladjenje, stan sa terasama 60 kvadrata.
Ne bih da koristim elektricni kotao koji trenutno imam posto kazu da su racuni visoki zimi ( mada tek sam se uselio pa nisam jos testirao)
Zanima me minimalna potrosnja el energije na grejanje i hladjenje.

Ovako potrebne su mi dve klime, jedna za spavacu 9-10 kvadrata i jedna za dnevnu 16kvadrata. Stan ako posmatramo kao pravougaonik, dnevna je krajnje levo a spavaca krajnje desno u sredini je radna soba/decija i tu ce mi u buducnosti verovatno trebati treca klima.

Koliko bih rekao ove tri su najbolje do oko 40k

1. https://www.eponuda.com/inverter-kl...fs-elite-12000btu-wifi-r32-bela-cena-17678306
2. https://www.eponuda.com/inverter-kl...-inverter-klima-uredaj-12000btu-cena-12670140
3. Vivax Inverter klima ACP-12CH35AERI+

Vidim da pominjete nee wi fi module i moduliranje, jel to potrebno za ove tri klime i sta je sve potrebno kako bi to radilo kako treba.
Koje od ove 3 su najbolje i da li da uzmem 2 iste ili razlicite?
 
Nazad
Vrh Dno