Šta je novo?

Jeftin telefon a da slika

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,987
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi jeftin telefon:
-Da ima vrlo dobru/odlicnu kameru za fotografije; da snima video 720p ili vise sa stabilizacijom; i solidnim zvukom.
-Da mogu da gledam you tube klipove na njemu kada nesto majstorisem.
-Ukoliko se radi o android telefonu: Mora postojati mogucnost rootovanja i skidanja bloatwarea.
(Pozeljno je da vec postoje modovane verzije firmwera).
-Ne mora biti nov.

Razmisljanje je vrlo slicno ka tekst Olega iz jednog od prethodnim bug-ova - Sam je sebi zacrtao budzet od 70e a posle prica o samsungu s7 :)

U testovima nizih/srednjih klasa telefona obicno kazu da je kamera telefona relativno ok za taj cenovni razred. Sto meni nista ne znaci :/

Razmisljao sam se o Lumia 650, a onda sam shvatio da ona nema stabilizaciju kamere, pa je video beskoristan, kao i da je zvuk koji snima los.

Kandidati su: Nokia 830, Nokia 930, Huawei P9 lite, Huawei honor7 lite, Motorola G4?
Da li ima jos neki telefon koji sam prevideo a da je jeftiniji od gore navedenih?
 
Poslednja izmena:
Pa koliko novca, šta je za tebe jeftino? Ali ako gledaš p9 Lite onda definitivno Nexus 5x. Bolju kameru nemaš, eventualno na pixelu za 600e. Stabilizaciju u full hd možeš da uključiš lako uz root.
 
Pa koliko novca, šta je za tebe jeftino? Ali ako gledaš p9 Lite onda definitivno Nexus 5x. Bolju kameru nemaš, eventualno na pixelu za 600e. Stabilizaciju u full hd možeš da uključiš lako uz root.

Onaj tip iz buga je racunao da je jeftino do 70e a kupio za 470e i jos se hvali u sledecem broju kako je dobar telefon :)
Recimo da je i meni do 70e jeftino, a ne bi platio telefon vise od 100-120max.

Trazio sam nesto jeftiniije od P9 lite. Nexux 5x je preko toga.

Trenutno imam 2 nokie n97mini i super rade skoro sve sto meni treba, osim dela sa youtube (pa moram da nosim tablet kada nesto majstorisem) i snimanja videa sa staiblizacijom.
 
Poslednja izmena:
Update: kupio sam Nokiu 925 i instalirao windows 10 mobile Redstone.

Sad sam shvatio:
1. da mi treba manji telefon - da stane u dzep od farmerki ili sorca.
2. da je windows 10 mobile ....

Da li ima neki kompaktan Android ili IOS telefon koji lepo staje u dzep, da nije puno mator i da ima dobru kameru?
Otprilike dimenzije kao N97mini, samo malo moderniji :D
 
A 5c u poredjenju sa 5 i 5s?

SE deluje odlicno, nisam ni znao za njega, samo sto je malo skuplji od planiranog budzeta, mozda da pitam firmu da mi kupi :)
 
Poslednja izmena:
Z5 compact pogledaj. Nije nesto mnogo kompaktan, ali mozda ti zavrsi posao.
 
Nazad
Vrh Dno