Šta je novo?

Jeftin Kineski DDR3 ram

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,275
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari,

da napišem par reči o Kineskom DDR 3 Ramu. Nedavno sam ugradio u računar mog deteta I7 4790s. Već sam imao jedan štap DDR 3 Kingston od 8 GB na 1866 Mhz i trebao mi je još jedan štap. Pošto su cene rama poprilično spale mislio sam da to nije problem. Međutim kod nas i nije baš tako.

tempsnip.jpg

Oglas.JPG

Pošto sam već naručivao procesore iz Kine (Ryzen™ 5 5600 puta 4) reših da naručim i ovaj RAM.

ram.JPG

Stiglo je veoma brzo, za oko dve nedelje. Sada ono najzanimljivije. Da isprobamo ovaj ram iz Kine. Matična ploča Z97I AC

ga je prepoznala odmah, i to na 1866 Mhz. Sve automatski. Rakoh fino, da vidimo sada i kako se vodi. Ispada da je ovo stvarno Kingston. I ako nije bilo markice u kutiji.

IMG-0270.JPGIMG-0269.JPGunnamed (1).jpgunnamed (2).jpgunnamed (3).jpgCapture4.JPG

Lepo radi. I CPU i RAM su prilično hladni. Mrzelo me je da ga testiram sa Memtest64 na ovoj vrućini. Ostaviću to za neki drugi put.
 
Javi ako ti zatrebaju štapovi sa 8Gb DDR3, da pošaljem po nekome, imam pedesetak komada.
 
Javi ako ti zatrebaju štapovi sa 8Gb DDR3, da pošaljem po nekome, imam pedesetak komada.

Hvala druže. Ova saga sa detetovim računarom je završena za makar 2-3 godine. Njoj treba računar za Archicad , AutoCAD i Photoshop. Ova kombinacija bi trebalo da joj radi:

  • Z97I AC
  • I7 4790s
  • 16 GB DDR 3
  • Western Digital Blue M.2 500GB
  • Grafika 1050 Ti



Imam još oko godinu dana da joj nabavim neki polovan laptop ThinkPad za fakultet i slične programe. Ako možeš da mi nabaviš neki solidan, a ti mi javi.

 
Poslednja izmena:
@vladat1 Da li su procesori sa aliexpressa identicni kao kod nas?
Nisam porucio nista slicno.
Hteo sam da porucim i ddr3 ram od 4gb ali sam odustao,ne isplativo...
 
@vladat1 Da li su procesori sa aliexpressa identicni kao kod nas?
Nisam porucio nista slicno.
Hteo sam da porucim i ddr3 ram od 4gb ali sam odustao,ne isplativo...

Gde nije isplatljivo, ja sam dva štapa po 8 GB platio 21€ . Procesori se po nekad razlikuju gde su proizvedeni, Malezija, Kina.
 
@vladat1 Mislio sam za laptop.
Mislim mozda nisam nasao povoljno.
Znaci lutrija sa procesorima,sta je bolje?
 
To je dobro.
A ram DDR4 da li si mozda testirao?
Postoji oglas sa jeftinijim ramom nego kod nas,ali generalno su u najbolju ruku ista cena,a cak su i skuplji! Ali jedan oglas mi privukao paznju. Ali sta znam kako ce se ponasati u radu.
 
Cena Ram a DDR 4 je mnogo spala. Više se isplati kupiti kod nas. Na Kingston daju 10 godina. Po ovim cenama je neki minimum 16 GB. Poželjno i 32.
 
Gde nije isplatljivo, ja sam dva štapa po 8 GB platio 21€ . Procesori se po nekad razlikuju gde su proizvedeni, Malezija, Kina.
To sa shippingom? A nasi lihvari nisu te rebnuli za pedeve makar ako ne i carinu jery gledaju cene kod nas a one svakako prelaze 50 evara zamisljene margine.
Meni i USB kabl rebnu, ocigledno sam na listi jer sam protiv preCednika.
 
Sa poštarinom. Prošao sam bez carine. Što ne znači da sedeći put neću. U Avgustu ću da naručim jedan DAC i procesor. Videćemo kako ću da prođem.
 
Imao si srece sa memorijom. Obicno memorija je ta koja oce da zeza sa plocom zbog kompatibilnosti, ja bih radije drugima preporucio da uzmu polovnu pod uslovom da mogu licno da probaju da li radi ili novu od preprodavaca koji hoce da daju da se proba licno pre kupovine.
Isti slucaj kada se uzimaju polovna ploca i procesor i memorija, radije bih uzeo polukonfiguraciju (sve ove tri zajedno) od jednog lika (makar on bio i preprodavac), nego kupovao od tri razlicita prodavca polovne robe pa onda molio boga da ce sve da se uklopi. Pogotovo ako su jeftinije komponente pa ti usteda od 5-10e sto si uzeo od fizickog lica ispari jer das tu razliku kurirskoj sluzbi i nacimas se sa njima.
 
Ja sam jednom uzeo onu memoriju što bese radi samo na AMD valjrw . I zaista bilo tako . Ne radi na Intel pločama. Neki ddr3. Kinezi su čudo. svakako ni ja ne preporučujem Ali za komponente sen ko hoće da se poigra i ima vremena i volje.. opet ko nema vremena i volje svakako neće ni da uzme tamo...


Sećam se da su beše imali 1080ti grafike sa tipa 0,5gb Rama na sebi umesto 11gb i takve egzibicije. Valjda za rudarenje ili kome treba jak GPU sa malo Rama . Tako se i prodavalo jasno napisano da ima mnogo manje Rama od standardnog :)
 
Stigle skoro sa Aliexpressa 2x8GB (doduse DDR4) za laptop nekog random brenda. 16 dolara platio obe. Stiglo za 20 dana. Ispostavilo se, Samsung cipovi. Eno prenocilo na memtest bez greske.
 
Мени су данас стигле 2х8 DDR4 2666 Kllisre, наручене 23.9 дошле после само 10-ак дана. Добра надоградња за стари лаптоп (i5 7. генерације) за ситне новце, 23 долара + пдв. Наручио сам и NVME SSD који је тренутно у путу.

2023-10-04.png

 
Lepa cena, ja nedavno dadoh 1800 dinara za polovnih 8GB DDR4 za laptop.
 
Ima i kod nas povoljnih memorija Geil,Kingfast... 2x8gb ddr4 Microfrom 2666mhz sodimm kupljena kod nas,garancija 3 god cena 3400din
 
Sa Aliexpressa sam tri puta kupovao Yongxinsheng RAM, dobro se pokazao a i jeftin je (16GB 1600 DDR3 za ~1800 dinara). Znam da su na jednom od njih cipovi korejske proizvodnje, mislim da je Hynix.
 
Sa poštarinom. Prošao sam bez carine. Što ne znači da sedeći put neću. U Avgustu ću da naručim jedan DAC i procesor. Videćemo kako ću da prođem.

Dac je prošao sa carinom. Procesor nije
 
za su-1? kolko su te odrapili, ako nije tajna?
 
Sa Aliexpressa sam tri puta kupovao Yongxinsheng RAM, dobro se pokazao a i jeftin je (16GB 1600 DDR3 za ~1800 dinara). Znam da su na jednom od njih cipovi korejske proizvodnje, mislim da je Hynix.
KLLISRE 2x8GB DDR3 1600MHz radi bez greške (oko 1650 din je bilo).
 
@vamosalaplaya
To je baš dobra cena. Da li je to sa PDV i poštarinom?
 
Nazad
Vrh Dno