Šta je novo?

Jeftin desktop

Cipa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.01.2017
Poruke
19
Poena
54
Pozdrav,

Ne razumem se baš nešto u računare, pa sam mislio da mi neko može pomoći oko sastavljanja jeftine konfiguracije. Komp prvenstveno služi za surfovanje i gledanje serija, nikakav gejming ili nešto zahtevno. Budžet je kratak, student krastavac. Napajanje, HDD i kućište imam. Nadam se da je kompatabilno sve.

Matična - MSI A68HM-E33
CPU - AMD A4-7300
RAM - Kingston DDR3 4GB 1866 MHz HyperX Fury

Ne znam da li će integrisana GPU biti dovoljna za početak, možda bih za koji mesec kupio neku grafičku još pored.

Hvala na savetima :)
 
Celeron G18xx ili G3900
Neka H81 ili H110 ploča
4GB DDR3 ili DDR4, u zavisnosti od platforme.

Bilo koja iole savremenija integrisana je više nego dovoljna.
 
Celeron g3900 bih rekao za tebe uz h110 plocu sa hdmi ili dvi izlazom zbog digitalne slike i 4gb ddr4 rama.

Edit: amd ima bolju integrisanu od intela a tebi to nista ne znaci, a ovaj celeron je pravi dual core dok je amd 1 module sa dva zbijena jezgra, u sustini ne pravi dual core.

Pogotovo ako zelis dodati graficku(ne vidim za sta ti treba doduse) ce te bolje sluziti celeron.

Edit2: proklet bio pejo, preduhitrio si me :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sledeće nedelje uzimam ovo što ste predložili, ali me i dalje zbunjuje izbor matične. Ima desetak H110 modela od raznih proizvođača i sad nisam siguran šta ja treba da tražim, pošto mi po opisu sve izgledaju manje-više iste.
 
Msi h110m pro-d se dosta kupuje.

U sustini gledaj da ima Dvi ili hdmi izlaz, pretpostavljam da imas monitor koji ima hdmi/dvi ulaz zbog digitalne slike.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Onda uzmi msi h110m pro-vd ona ima i vga izlaz i dvi, pa ako promenis ekran da imas plocu koja daje digitalni signal.

O razapinjanju cemo jos razmisliti [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Slazem se, za 4000 vise se dobija dosta bolji procesor od celerona, osetno bolji.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pentium je 65, celeron je 30.

Ako ima 35e za doplatu onda super, pentium vredi svaki dinar i vise.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Uzimam Celerom za sad. E sad, mislim da sam se prevario što se tiče napajanja. Staro je neko Frontier of 450W, ali ima 20+4 konektore, a sad gledam da su nova 24+4? Znači treba i to uzeti? Dovoljno je 500W, zar ne?
 
Ne budali, ljudi te krste a ti......, za tvoje dobro ti kazu, sve budzevine krpe zakrpe na kraju ispadnu skuplje a nisi dobio ono sto si trebao, znaci daces neke pare i opet nista, bolje se stisni ili kako vec sacekaj neko vreme pa onda kupi ono sto ces moci kasnije da nadogradjujes.
 
Pa dobro, za surfovanje i gledanje serija ne mora bas procesor snage kao i3(g4560).

Ako je bas na budzetu, moze da prodje sa Celeronom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne razumem zasto bih kupio knap cipele koje ce vrlo brzo da se razgaze i rasire i mogu da ih bacim, valjda treba uzeti da imas komotan rad jer se ovde radi o maloj razlici, zato kazem.
 
^ slazem se i ja, ali svakako sve zavisi od njega i njegovog budzeta.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Budzet je uvek problem bilo sta da se kupuje, i uvek kada nesto planiras uvek si svestan da 10-20% bice preko planiranog, e tada dolazi do vaganja da li je to zaista vredno toga ili ne, tada mozgas, kada odradis posao, cao zdravo nema vise, mogao sam....tebao sam....zasto nisam....vi ga ne savetujete da izbije tih 30e iz dzepa vec da ce da se kaje sutra dan sto nije dao tih 30e.
 
A zar nije bolje da kupi neku polovnu brend mašinu. Za ovo što on hoće mu i ne treba bolje.
 
Polovna brend masina=macka u dzaku.

U toj brend masini jedino procesor i ram vrede, ostalo je gotovo bezvredno..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hajde da rezimiramo:

Asus H110M-R/C/SI
G4560
Najjeftiniji ram 4GB ddr4
Sve ukupno cca 17k

Osnova za dugo vremena za male pare.
Moze i neki polovan ram da nadje, ali ne postoji ni jedan argument protiv ove ploče i procesora. [emoji2]
 
Lc 600h-12.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno