Šta je novo?

Jedno malo *** pitanje

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,477
Poena
660
Obzirom da procesor nije bas skroz citav.. unistio sam mu jedno par iglica :D

e sad, davno je to bilo ali cini mi se da bas od tad imam jedan cudan problem.. Dakle, kad hocu da ugasim kompjuter na shut down on ugasi sve osim napajanja koje i dalje radi i jedino kako mogu da ugasim komp je na switch od napajanja ili da ga izbodem iz struje.. Napajanje je zamenjeno i potpuno isti problem imam pa me interesuje da li moze biti da tih par iglica koje fale uzrokuju to (instrukcije za gasenje ili sta ti ja znam)? ili se jednostavno u ploci negde desio problem

inace procesor radi sasvim normalno, bez greske, klokovan

hvala :)
 
Prosto ne verujem da tako ostecen procesor uopste radi.
Nista, ostaje ti da pazaris jos jedan isti takav polovan procesor, pa da ga opet depiliras na isti nacin, pa da ubodes u plocu, i ako se istovetna situacija sa negasenjem desava, izvuces kvalitativan, a bogami i kvalitetan zakljucak :D.
 
Prosto ne verujem da tako ostecen procesor uopste radi.
Nista, ostaje ti da pazaris jos jedan isti takav polovan procesor, pa da ga opet depiliras na isti nacin, pa da ubodes u plocu, i ako se istovetna situacija sa negasenjem desava, izvuces kvalitativan, a bogami i kvalitetan zakljucak :D.

Navodis coveka na pogresan put, on treba da kupi drugu maticnu plocu pa da ubode taj procesor u nju jer je100% problem u maticnoj!
 
To ti se desava 99% zbog ploce.... Imam i ja takav problem sa kompom u firmi.... Evo radi vec 2-3 meseca tako.


Prvo je riknulo napajanje. Zamenio sam to sto je riknulo sa nekim polovnim sto sam nasao.... i desava se taj fles.. ugasen komp, a rade fan-ovi na cpu cooleru i u napajanju....

Mislio sam prvo da ovo polovno napajanje nesto zeza, kad ono medjutim :)

Kupim novo LC power napajanje i..... i dalje se ne gase fan-ovi..... :D

Jedino logicno objasnjenje je da se to desava zbog ploce.....
 
Kako uspete pinove da polomite nije mi jasno..
 
^
Pa ako si nekad video koliko su tanki pinovi na proc-u, ne bi postavljo ovakvo pitanje.
Pa i nebi trebali da se polome, ali kad se saviju, i kad pokusas da ih ispravis, :S:
 
Poslednja izmena:
pa i da sam corav mogao bi da ubodem taj procesor u rupu bez da ga silim dok se ne iskrivi.

znaci pucaju pri ispravljanju....da znam ako ikada uspem da savijem da ne ispravljam sam vec pravo u servis..
 
Pa ne pucaju uvek... moze sve da se ispravi samo pazljivo;;)
 
Poslednja izmena:
Vi ste baš u fazonu da podhebavate ljude :D
Meni samo nije jasno na šta misliš kada kažeš "napajanje još uvek radi"?
Radi ventilator u napajanju?
Normalno je da ATX napajanje i ploča imaju struje, nije normalno da ventilator u njemu radi kada je mašina ugašena.
 
Meni samo nije jasno na šta misliš kada kažeš "napajanje još uvek radi"?
Radi ventilator u napajanju?
Normalno je da ATX napajanje i ploča imaju struje, nije normalno da ventilator u njemu radi kada je mašina ugašena.


Upravo tako. Odes na "shut down", komp se ugasi ali ventilatori i dalje rade, rade non-stop.... sve dok ne iskljucis napajanje iz struje ili ga ne ugasis na prekidac
 
Poslednja izmena:
Ali problem je sto uzrok tome moze biti i ploca i napajanje, ili oboje :D.
Meni se to ponekad desavalo, i nisam resio problem. Dugo se nije desilo, tako da sam i zaboravio :).
Novo Chieftecovo napajanje od 700W i Gigabyte-ova P31 ploca. Mislim da je do ploce, al krastavac nemam neko drugo napajanje pa da isprobam.
 
To ti se desava 99% zbog ploce.... Imam i ja takav problem sa kompom u firmi.... Evo radi vec 2-3 meseca tako.


Prvo je riknulo napajanje. Zamenio sam to sto je riknulo sa nekim polovnim sto sam nasao.... i desava se taj fles.. ugasen komp, a rade fan-ovi na cpu cooleru i u napajanju....

Mislio sam prvo da ovo polovno napajanje nesto zeza, kad ono medjutim :)

Kupim novo LC power napajanje i..... i dalje se ne gase fan-ovi..... :D

Jedino logicno objasnjenje je da se to desava zbog ploce.....

bas to.. potpuno ista situacija i nemam drugo objasnjenje... cuje se "TZK" ali fanovi rade
 
pa i da sam corav mogao bi da ubodem taj procesor u rupu bez da ga silim dok se ne iskrivi.

znaci pucaju pri ispravljanju....da znam ako ikada uspem da savijem da ne ispravljam sam vec pravo u servis..

da, pucaju... a neki i nisu :d

al radi i dalje, i to nasviran :D
 
Pa teoretski nisu svi pinovi neophodni da bi procesor radio,samo trebaju svi da bi NORMALNO radio.:D Neki pinovi su za power,neki su data...itd...:) Ochigledno ti procesor ne komunicira sa plochom bash kako bi trebalo. Pitam se zashto...:d;)
 
Poslednja izmena:
Ma pusti te sto projektuju procesore. Ja bih pola tih pinova ukinuo. :smash:
 
pinovi su zaista nezgodni, funkcionisu po principu lima klati ga levo desno i odmah ispada ceo...to je ono iskrivis pa pokusas da ispravis i odmah otpadne!
 
Nazad
Vrh Dno