Šta je novo?

Jedan komplet za uživanje

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Nisam siguran da li ovde treba da postavim pitanje, ali da probam:

Želja mi je da instaliram jedan kompletan audio-video sistem kod kuće, ali nemam pojma šta bi sve trebalo da se uzme za to, pa vas molim za pomoć...

Dakle, ono što znam, to je jedan SONY ili SAMSUNG LCD od 40 inča, i neki DREAM BOX satelitski risiver... E, sad... Za LCD nije problem, snaćiću se, ali je prvo pitanje, koji DREAM BOX uzeti? Ne bi bilo loše da se prate i HD kanali...

Druga stvar su ovi neki AV uređaji...
Šta je potrebno uzeti i koji preporučujete, da pored dobre slike, imam i dobar zvuk...
Verovatno neki 5.1 sistem...

Dakle, šta sve da planiram da bih gledao dobar TV i slušao extra zvuk pri prenosu neke utakmice ili dobrog filma...

Hmmm...
Nestrpljivo čekam vaše odgovore i predloge! :banana:
 
Imaš li možda i neki link za ove šifre što si napisao?
Što se budžeta tiče, naravno želim što manje da dam, ali ako npr. ovo što si napisao vredi uzeti za narednih 5-6 god, onda ne vidim razloga zašto godišnje ne bih mogao da izdvojim 300 eur za extra filing pri gledanju tv-a..

I da se nadovežem sa još jednim pitanjem:
kad neko kaže kućni bioskop ili onaj AV uređaj, jel to isto ili šta je razlika?
 
Ovde imas test Onkya., a Ovde mozes da vidis zvucnike. Mozes da kombinujes zvucnike drugih proizvodjaca, naravno, npr. Kef, Mission itd.

Pod kucnim bioskopom se podrazumeva kompletan sistem - TV/projektor, zvucnici, DVD/BR plejeri, risiver. Cene idu od 100e za kineze do 10k+ evra za komponentni sistem od zasebnog visekanalnog pretpojacala, pojacala snage i zvucnika. Kada kazes "AV uredjaj", verovatno mislis na AV risiver, koji prethodno spomenuta pojacala ima u jednom uredjaju. Dok kinezi to sve imaju upakovano u subwoofer... :)
 
Poslednja izmena:
Huh...
Dakle, treba mi dobar LCD, satelitski risiver, za šta mi još niko nije pisao predlog, i npr uređaji koje si ti napisao?

Dakle, za nekih 3-4k može da se napravi soba za uživanje... hmm...
Ajde, ima li neko predlog za sat risiver?

@colt, hvala na linkovima i vremenu!
 
Samsung 40A656
HTPC
PS3
Yamaha RX-V1900
Monitor Audio BR5 + BRLCR + BR1
SW Yamaha 216

Za 4k e bolje nema, heh.
Ili SkyStar HD2 uz HTPC ili DreamBOX 8000, ako ne volis PS3, kasnije moze neki "obicniji" BR player doci.
 
Poslednja izmena:
Ima tu neka fora sa DreamBox-om oko šerovanja kartica... Koliko sam ja shvatio... Tipa, jedan ima original, ostali se nakače na to... To je kao nelegalno, ali navodno to radi ceo svet...
Jel to može i kathrein?

@gvlada, HTPC, šta je to?
 
HTPC - Home Theater Personal Computer
PC namenjem mlatimudijalnoj zabavi, obicno se stavlja u kuciste koje izgledom podseca na komponente u audio/video sistemu, mada moze biti bilo koje kuciste i unutra su standardne PC komponente ali se povezuje na HDTV.
 
Pa sharing moze i bez citaca..ako nadje ko ce mu samo davati, no problems.Ne placaju svi , mnogo ljudi se povezuje po drugarskoj liniji.
 
Tačno tako...
Imam ortaka za dva paketa koji me interesuju, a ostalo bi išlo sa neta...
Navodno se tu pojavljuju ključevi koje risiveri automatski skidaju! Jel i to tačno?

Našao sam neke zvučnike JBL, kažu mi u radnji da su oni OK!
Šta kažete u poređenju sa ovim što ste mi pominjali Monitor Audio BRxx šta je bolje?
 
Zasto ne uzmes neki malo bolji BOSE komplet ? Imas sasvim dobre od 2 000 eura pa na gore ... izuvaju koliko je dobar zvuk .
 
Hehe, za 2k e "samo" za zvucnike pa necce nijedan Bose da pridje sistemu zvucnika od MA Silver ili cak nekog kompleta B&W koji vec moze da se sastavi za te pare. Prostor za prostor ali velicina jeste bitna ;)
 
Kako si postavio temu neko bi rekao da je SM komplet iz sexy shop-a :D
 
Tačno tako...
Imam ortaka za dva paketa koji me interesuju, a ostalo bi išlo sa neta...
Navodno se tu pojavljuju ključevi koje risiveri automatski skidaju! Jel i to tačno?

Našao sam neke zvučnike JBL, kažu mi u radnji da su oni OK!
Šta kažete u poređenju sa ovim što ste mi pominjali Monitor Audio BRxx šta je bolje?

ja nemam ortaka,zato i placam a i tesko da bih dobio za dz. ono sto me interesuje(HD)
 
Pa iskreno, nemojte misliti da sam spreman omma da dajem neke lude novce za zvučnike...
Nemam baš toliko para, ali svakako me interesuje neki kvalitet... Mada mislim da za 0,5-1k već može da se pazare jako, jako dobri zvučnici...
Sutra ću da pogledam tačan model ovih zvučnika!
 
Pa u pravu si! Ja takodje, za sistem koji planiram toliko otprilike mogu da odvojim za zvucnike oko 1k e ali realan sam - to nisu extra zvucnici, ali sasvim solidni za te pare :)
 
A jel imaš nešto konkretno ili planiraš onaj komplet: Monitor Audio BR5 + BRLCR + BR1

Najjeftinija je Mission mv serija - mv4 za prednje, mh3 centralni i zadnji, sub mvas. Cena kod nas je 40k.

Ako moras da ustedis, ustedi na zadnjim, a prednji i centralni neka budu istog ranga cene. I najbolje bi bilo da moguce kombinacije poslusas u nekoj radnji pre kupovine ili jos bolje, ako daju na probu, kod sebe kuci. :)
 
A jel imaš nešto konkretno ili planiraš onaj komplet: Monitor Audio BR5 + BRLCR + BR1

Zavisi od mojih usiju, heh. Po ceni plafon jeste taj izbor Monitor Audio zvucnika ali preslusacu i Mission m3i i mv seriju i sl pa ako moje usi izmedju tih zvucnika ne prave razliku onda uzimam jeftinije :) opet, ako provalim da u testu skuplji bolje zvuce a imam para za njih..... naravno. Sub-Woofer u svakom slucaju bice Yamaha SW216.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno