Šta je novo?

Java sertifikat problem

Vegeta

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2011
Poruke
974
Poena
180
Nadam se da na forumu postoje ljudi koji se i dalje bave Javom. Imam jedan mali problem sa setrifikatom. Kada program pokrenem iz NetBeans sve funkcionise, konekcija ka 3 databaze se izvrsi uspesno. Medjutim kada ovu aplikaciju konvertuje u .jar paket, i pokrenem, javi sledeca greska:

IOException: javax.net.ssl.SSLHandshakeException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target

i nemam pristup na prvu databazu, ove druge dve funkcionisu. U cemu moze biti problem ? Zasto kada pokrenem proram iz IDE sve funkcionise, a kada isti taj program pokrenem preko .jar paketa, javlja se gore pomenuta greska ?
 
kakva je konekcija sa prvom bazom?
 
.cgi scripta ka kojoj se salju GET argumenti, ove druge dva konekcije su pomocu SELECT komande.
 
Verovatno je u Netbeans konfigurisana druga verzija Jave (koja ima i drugi truststore) od one koja je default na sistemu.
 
@jddipdqd u pravu si. Ja ko tele ubedjen da mi je java u windows path-u u redu, a trebalo je verziju 1.8.0_111 povuci na gore!!! To je tako kada imas vise verzija Jave na systemu.
Hvala puno na pomoci!!!

java_path.PNG
 
Nazad
Vrh Dno