Šta je novo?

J&W motherboards

Ja sam bios flesovao bez problema, sve radi ok.

Jedina stvar koja me nervira je sistem podesavanja vrednosti u biosu koji je na principu "0-255 value" tako da nemam pojma kako da namestim da mi obori obrtaje CPU fana u skladu sa temperaturom. Od cool'n'quiet radi mi samo cool :D

Ako je neko provalio resenje, neka javi :)
 
Ja sam bios flesovao bez problema, sve radi ok.

Jedina stvar koja me nervira je sistem podesavanja vrednosti u biosu koji je na principu "0-255 value" tako da nemam pojma kako da namestim da mi obori obrtaje CPU fana u skladu sa temperaturom. Od cool'n'quiet radi mi samo cool :D

Ako je neko provalio resenje, neka javi :)

Hehe, nisam ni ja provalio ovo sa obrtajima. Sta god da stavim, uvijek isto.

BTW, sta da radim u vezi support-a (dok jos nisam pocupao kosu)!?
Mislim, stvarno je ovo kriminalno...
Niko nista ne odgovara; pokusacu veceras jos jednom, a onda cu da im *ebem kevu :smoke:
 
to je bar lako :)
stavi tu vrednost na recimo 230 i onda u speedfan-u proveri na koliko procenata ti radi cpu cooler ;)
ili podesi na 255 pa ces videti razliku :)
a to sto ti ne radi c&q mislim da je zbog cinjenice da si ga oc-ovao :)
 
J&W ploče generalno - nisu loše, ali to je sve. Radio sam jedno vreme sa njima jer im je prva tura bila fenomenalna ali.... Ploče za Intel (naročito ploča sa P43 čipsetom) su se popravile, ali ploče za AMD imaju neobičan problem, da bi stabilno radile kod većine moramo da smanjimo voltažu na procesoru jer iz nekih nemogućih razloga na ploči je +10-15% veći napon nego što ga manuelno oredimo. Procesori X2 5000, 5200 i 5400 se greju do neviđenih razmera dok na nekoj drugoj ploči rade normalno - ovo naročito važi za ploče 770 i 780x. Ploče su se jednostavno nametnule cenom i solidnim kvalitetom izrade ali i dalje su tamo gde je ECS, Biostar i ostala boranija koja ima po koji dobar model i ništa više, a kako je jedan MSI zbog svojih predhodnih kikseva oborio cene a pobolšao kvalitet - više je nego pristupačan i sve gore pomenute je saterao u ćošak na neko vreme. Toliko o J&W koji mi se na prvi pogld baš dopao i bio drag neko vreme, sada je tamo gde jeste i nemam razloga do daljneg da imam posla sa njim.
 
Da ne otvaram novu temu, da li je neko imao Colorful plocu ili grafu, isto je kineski junak...
 
Poslednja izmena:
J&W,odnosno Jethway od postanka pravi dobre ploče ali retko izbacuje nove revizije BIOS-a za njih.
 
Ima Fusion modela u PIN-u....bar je bilo u petak.
 
J&W,odnosno Jethway od postanka pravi dobre ploče ali retko izbacuje nove revizije BIOS-a za njih.

Ako nešto ne znaš onda nemoj da lupetaš. J&W i Jetway nemaju veze jedni s drugim, to su potpuno dve različite firme. A to da li su dobri ili ne sve zavisi od modela i iskustva, neko je zadovoljan a ima i onih koji nisu pa ih porede s ECS-om ili sl. Generalno prave solidne ploče kao i Biostar pogotovu za te pare, tako da samo napred...:bottle:
 
Bila je jedna serija AM2 ploca koja je bila mrtva posle flasha BIOSa. Popravljaju oni to, lece svoje bagove, ali to i dalje ide sporo i ipak ih stavljam u isti kos sa problematicnim ECSom. Ipak je previse losih iskustava ukljuceno u pricu o J&W racunajuci da brend i nije toliko rasprostranjen...

P.S. Mogao bih i ja da kazem da je ECS ok, eno kod moje sestre 690G radi bez i najmanjeg problema, ali ipak...
 
Poslednja izmena:
hvala na informacijama jer se i ja nosim mislju da uzmem jednu j&w...
 
Molim nekoga da mi pomogne u vezi pretrage na google.

Samo mali uvod da objasnim o cemu se radi.
Kupio sam polovnu plocu na forumu i tada je imala u BIOS-u opciju za otkljucavanje Phenom II procesora (NVCC cini mi se...).
Ni sam ne znam sta mi bi pa sam flash-ovao zadnju verziju BIOS-a i te opcije nema.
Probao sam i sa 2-3 zadnja BIOSa iz 2009. godine, ali opet nema te opcije.
Poslao sam tri puta pitanje teh. podrsci i nista. Stvarno su kriminalni, cak je i "mrtvi" Abit prije odgovarao na pitanja.

E sad ako neko moze da "progugla" i potrazi da li je neko imao neki slican problem.
Nisam pametan, sta god da otkucam dobijem samo neke gluposti. Na odgovor support-a vise ne racunam.

Imam plocu JW-G82UM-PVHD+ (V1.0), BIOS je v1.7

P.S. Ploca je samo privremeno rijesenje dok ne kupim AM3 plocu, koju opet ne mogu kupiti dok mi ne stigne DDR3 :S:
 
Nesto je pocelo da se "desava"...
Poslije neuspjesnih mailova tehickoj podrsci odlucio sam da isto pitanje posaljem svim J&W centrima u EU.
Dobio sam mail iz Austrije da se taj tip cuo sa tipom zaduzenim za teh. podrsku u "centrali" i da jos nije dobio povratnu informaciju.
Ne bi me cudilo da komuniciraju golubovima pismonosama :d

BTW, jel' normalno da skrolovanje ekrana na integrisanoj grafici trza i zastajkuje?
Isto tako ekran ponekad bljesne dok kucam poruku ili nesto slicno!
 
Nesto je pocelo da se "desava"...
Poslije neuspjesnih mailova tehickoj podrsci odlucio sam da isto pitanje posaljem svim J&W centrima u EU.
Dobio sam mail iz Austrije da se taj tip cuo sa tipom zaduzenim za teh. podrsku u "centrali" i da jos nije dobio povratnu informaciju.
Ne bi me cudilo da komuniciraju golubovima pismonosama :d

BTW, jel' normalno da skrolovanje ekrana na integrisanoj grafici trza i zastajkuje?
Isto tako ekran ponekad bljesne dok kucam poruku ili nesto slicno!

Normalno samo ako nije instaliran driver inace nije normalno, a ti "bljeskovi" ne znam sta su i svakako nisu normalni, bar ih ja nikada nisam video, osim na neispravnim crt monitorima.
Ja sam se nosio mislju da uzimam J&W Extreme ali sam odustao jer sam resio da sacekam malo i idem na am3 verovatno ako se ne pojavi nesto bolje, a povoljno. Fusion mi se isto svidela kao varijanta, ali su mnogi rekli da su hibridna resenja losa, pa sad ne znam da li je to tacno ili samo neosnovana tvrdnja.
 
Normalno samo ako nije instaliran driver inace nije normalno, a ti "bljeskovi" ne znam sta su i svakako nisu normalni, bar ih ja nikada nisam video, osim na neispravnim crt monitorima.
Ja sam se nosio mislju da uzimam J&W Extreme ali sam odustao jer sam resio da sacekam malo i idem na am3 verovatno ako se ne pojavi nesto bolje, a povoljno. Fusion mi se isto svidela kao varijanta, ali su mnogi rekli da su hibridna resenja losa, pa sad ne znam da li je to tacno ili samo neosnovana tvrdnja.

Isto razmisljamo u vezi hibridnih rijesenja.
I ja sam se toga nacitao, ali mi se ne daje 80 i kusur Eura da na svojoj kozi probam :S:
Nasao sam negdje da ova 790GXT FUSION bas bira DDR3 module, sto u neku ruku i potvrdjuje da je budzevina losa.

BTW, ova gore pomenuta ploca mi ne daje sliku na monitoru kad se koristi DVI, da li to spada pod domen reklamacije???
 
Poslednja izmena:
Isto razmisljamo u vezi hibridnih rijesenja.
I ja sam se toga nacitao, ali mi se ne daje 80 i kusur Eura da na svojoj kozi probam :S:
Nasao sam negdje da ova 790GXT FUSION bas bira DDR3 module, sto u neku ruku i potvrdjuje da je budzevina losa.

BTW, ova gore pomenuta ploca mi ne daje sliku na monitoru kad se koristi DVI, da li to spada pod domen reklamacije???

Dobro si rekao, "domen reklamacije", a to zavisi od radnje, po mom misljenju bi moralo da spada i zbog razloga sto ti "seva" slika, ali to ces tek saznati kada odes u servis i kazes im da imas DVI monitor i da ti on na toj ploci ne radi, a da je on ispravan, probano na 5 drugih ploca.
Probaj da je menjas, mozda ces resiti i problem sa opcijom za otkljucavanje phenoma, nikad se ne zna.
 
Dobro si rekao, "domen reklamacije", a to zavisi od radnje, po mom misljenju bi moralo da spada i zbog razloga sto ti "seva" slika, ali to ces tek saznati kada odes u servis i kazes im da imas DVI monitor i da ti on na toj ploci ne radi, a da je on ispravan, probano na 5 drugih ploca.
Probaj da je menjas, mozda ces resiti i problem sa opcijom za otkljucavanje phenoma, nikad se ne zna.

Sto se tice DVI monitora, dace mi adapter i reci da je sve ispravno :d
Ploca je kupljena u PIN-u
 
Sto se tice DVI monitora, dace mi adapter i reci da je sve ispravno :d
Ploca je kupljena u PIN-u

A jel ploca ima i dvi i vga konektror, ako da reci da imas jedan monitor vga a drugi dvi i da moraju oba da ti rade. Mada sumnjam da mogu ovako da postupe, mislim nece ti ni dati adapter :D
 
A jel ploca ima i dvi i vga konektror, ako da reci da imas jedan monitor vga a drugi dvi i da moraju oba da ti rade. Mada sumnjam da mogu ovako da postupe, mislim nece ti ni dati adapter :D

Ideja je super ;)
Problem je sto ima i HDMI, pa postoji i taj adapter.

Posto je trebao biti HTPC, mogu pokusati da kazem da mi HDMI treba za TV, a ova dva za 2 monitora.
Mada nisam 100% siguran da li sve moze da radi u isto vrijeme!?
 
Ideja je super ;)
Problem je sto ima i HDMI, pa postoji i taj adapter.

Posto je trebao biti HTPC, mogu pokusati da kazem da mi HDMI treba za TV, a ova dva za 2 monitora.
Mada nisam 100% siguran da li sve moze da radi u isto vrijeme!?

Koliko ja znam, to ranije nije moglo, mislim da je tako i sada, ali sta ima ti da se sekiras za to. Tebi je ploca neispravna, i ti to mozes reklamirati, oni neka ili poprave ili ti vrate pare ili je zamene za drugu. nije to tvoj problem. Morali bi da ti uvaze garanciju ako ne radi, ali ako kod njih radi a tebi ne radi, onda ne moraju da ti uvaze garanciju, vec mogu da ti kazu da ti je kabal neispravan ili tako nesto.
 
Misterija je "rijesena", dobio sam mail od tehnicke podrske.
Oni su se nesto dopisivali pa sam dobio dio toga:
Please tell the customer the model can’t support Nvidia Clock Calibration on the hardware;

I can’t send mail to him, maybe the mail server has some problem, thanks


Eto, oni odgovorise, ja ispado' majmun sto sam pitao "glupost", ali svojim ocima sam vidio tu opciju.
Na zalost, prethodni vlasnik nije zapamtio verziju BIOS-a.
Vjerovatno je isti slucaj kao i kod Biostara koji je u pocetku imao opciju otkljucavanja pa je kasnije onemogucio.

Sto se mene tice vise nije bitno, ali sam zbog ovoga "zavrsio" sa plocom.
 
Nazad
Vrh Dno