Šta je novo?

J&W motherboards

wilenjak

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
90
Poena
309
Kakva iskustva imate sa J&W plocama?!
Interesuju me prednosti i nedostaci jer informacija o ovim plocama ima poprilicno malo po netu...
 
Ne znam sto se tice drugih, ali ja imam 780 uvd-AM2 128mb + v1.3 i stvarno sam prezadovoljan plocom kao i dobrim oc mogucnostima..
 
ja imam plochu iz potpisa...jedina mana je losh support....i malo sporije razvijanje bios verzija....Inache nikakvih problema sa plochom...
 
E to za bios sam cuo ali mi nije nesto preterano bitno, nisam ja toliko zahtevan korisnik... ;)
 
Za AMDa su svaka preporuka, dok je sto se tice Intel ploca iste firme to nesto najgore sto se moglo dogoditi posle Abita i Epoxa (po kvalitetu izrade naravno).
 
Extra su ploce, ja trenutno merkam jedan hibrid njihov sa ddr2 i ddr3 memorijom JW-790GXT-FUSION, jedino sto neko vec gore rece podrska i sajt su blagi uzas, bios verzije se ne osveze 2 puta za zivotni vek ploce na trzistu. Jako fina stvar na vecini njihovih ploca je onaj dvocifreni ekrancic gde ispise gresku ukoliko dodje do nje naravno a na netu ili u uputstvu se moze naci opis greske.
 
Ma video sam im sajt stvarno je los tako da od informacija nema nista dok ne odes u prodavnicu i uzmes kutiju u ruke :D
I bas za AMD me i interesuje jer imam amd-ov procesor i s' obzirom da imam i ddr2 bas bi me interesovala neka ploca koja podrzava i ddr2 i ddr3 za prvo vreme dok ne zamenim module za ddr3.
 
^^Pa onda je resenje za tebe kao i za mene ova Fusion verzija, mada i ja iskreno nisam ljubitelj tih budzevina ali ova mi bas deluje fino.
 
nije to budzevina, kad je imc u procesoru :)
po toj logici svaki am3 amd cpu je budzevina ;)
 
.....

uzeo sam sa devojku neku j&w plocu zaboravio koji model.
Realno plocica je extra odradjena. Odlicno raspolozeni konektori sve na svom mestu.
radi 24 na dan ne gasi komp. u kombinaciji sa 2gb rama i 3600X2 radi odlicno. OC nisam probao. Nikakvih problema nije pravila tera W7 bezproblema
 
@masterokrata - Pogledao sam bas taj Fusion model i moje potrebe podmiruje u potpunosti i to u narednih par godina :) Nisam ja nesto posebno zahtevan korisnik ali uvek volim da imam kvalitetne komponente a pogotovo plocu.. Hvala puno sto si mi spomenuo konkretni model mislim da sam se odlucio!
 
Meni se ovaj primerak dopao.....:smoke: Mada je p55 ali nebitno.Zanimao me layout..izrada./..Pa sam prijatno iznenadjen..
 

Prilozi

  • jw_confirms_sli_support_for_p55_motherboards_full.jpg
    jw_confirms_sli_support_for_p55_motherboards_full.jpg
    228.9 KB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:
Za ovaj brand ova je vrh ploca.Opet trabunjas po obicaju....:D
 
@stormwatch153 - Ja stvarno ni jednu od ovih ploca nisam nikada ni drzao u ruci tako da ne znam pa moram da pitam... Sto mislis da je lose izrade?
 
On je uvek anti-protivan :)
hehehe :)
 
@stormwatch153 - Ja stvarno ni jednu od ovih ploca nisam nikada ni drzao u ruci tako da ne znam pa moram da pitam... Sto mislis da je lose izrade?
On ima x-ray vision pa je video iz koliko je slojeva ploca napravljena,koja je klasa kalaja i bakra,koje su klase aluminijum polimerni elektroliti itd...Mali je genije:d
Ne obracaj paznju na njega.Od kad se registrovao na forumu trabunja stalno_Omladinac je opak ¨poznavalac¨:d
Shalu na stranu,meni deluje kvalitetno za ovaj Brand a koliko je zaista kvalitetna moze da se vidi samo na stolu kad bi joj zavrnuo ushi :)
 
Poslednja izmena:
Jel i kod ovih FUSION 785/790 modela moze istovremeno da radi samo 1 analogni i/ili 1 digitalni video izlaz?
 
@stormwatch153 - Ja stvarno ni jednu od ovih ploca nisam nikada ni drzao u ruci tako da ne znam pa moram da pitam... Sto mislis da je lose izrade?

Kratko i jasno, od tri J&W za Intela SVE su se pokvarile posle manje od mesec dana exploatacije, to je ona sa P35 chipsetom, od AMD ploca sve i dan danas rade zestoko kloknute i u nemogucim uslovima.

@DARKSIDE
Omladinac ili ne imao sam 5 J&W maticnih, dovoljno da se uverim u krshevitost istih za Intela.
 
Kratko i jasno, od tri J&W za Intela SVE su se pokvarile posle manje od mesec dana exploatacije, to je ona sa P35 chipsetom, od AMD ploca sve i dan danas rade zestoko kloknute i u nemogucim uslovima.

@DARKSIDE
Omladinac ili ne imao sam 5 J&W maticnih, dovoljno da se uverim u krshevitost istih za Intela.

Ma bre nije to isto. Ova je p55.Nije svaka ploca ista.Otkud znas da je i ona losa?I Gigabyte je pravio njesra ploce.Jednu,davno, sam rukama polomio iz besa(533 je bila magistrala-ne secam se vise modela).I rekao nikada Bigabyte.Ali posle toga su poceli da prave odlicne ploce.Ova na slici mi deluje da je klasa iznad njhovih prethodnih,koje sam samo gledao.NIsam koristio pa ne mogu dapricam o p35 itd.
 
Ma bre nije to isto. Ova je p55.Nije svaka ploca ista.Otkud znas da je i ona losa?I Gigabyte je pravio njesra ploce.Jednu,davno, sam rukama polomio iz besa(533 je bila magistrala-ne secam se vise modela).I rekao nikada Bigabyte.Ali posle toga su poceli da prave odlicne ploce.Ova na slici mi deluje da je klasa iznad njhovih prethodnih,koje sam samo gledao.NIsam koristio pa ne mogu dapricam o p35 itd.

Gigabyte je pravio lose ploce samo u momentu kada su im svi dobri inzinjeri pobegli u Albatron. Posle toga opet su postali jedan od najboljih proizvodjaca. Dok je J&W masterizovao proizvodnju AMD based maticnih kod Intela je bio i ostao bulja. Jedina firma koja se iz zaobilazece izdigla u uvek dobrodoslu za obe platforme je Biostar. Ja se sa J&W i ECS-om nikada ne bih previse zanosio.
 
Ja bash sa biostarom imam losha iskustva sem ta690g ..ovo sve ostalo..#$%$^%$&
 
3/7 mi je konachan SKOR za biostar....a recimo na 160 gigabyt-a 2 su crkla:)

1- umrla.....
2- umrla mrezhna i pochelo da se chuje ko da "varnichi"
3- odbila da radi sa 8800 grafichkim a recimo radila sa 7900 serijom

Onda sam odustao, jeste da mi je telix blizu...ali mnogo smo se gledali :)
 
ajde vi novosadjani onda proverite u pin-u...predpostavljam da imate nekog kao kontakt osobu :)
kako su se pokazale j&w ploce, narocito kad je bios u pitanju...vidim da je baneR imao problema sa flash-ovanjem, a support je zaista slab :(
 
Nazad
Vrh Dno