Šta je novo?

Izmena pogresnog imena ulice na Google mapama - iz Srbije

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Pozdrav, na google mapama se ulica zove Hadzi Milentijeva, a pravo ime je Hadzi-Melentijeva (sa e umesto i + crtica izmedju dve reci). Ono sto vidim da se po netu preporucuje je da se ode na Edit Maps - > Fix Road, medjutim ja tu opciju nemam uopste kao korisnicki nalog iz Srbije.

Zna li neko kako prijaviti promenu adrese kod nas na google mapama? U pitanju je ulica u sirem centru Beograda, pa me cudi kako ranije nije prijavljeno.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Nije do mesta iz kog je korisnicki nalog nego trenutno ne mogu da se sredjuju lokacije u Srbiji... Ima opcija ali izlazi to obavestenje... Isto je sa nalogom kreiranim u UK i kod nas... Na IOS Google Maps ides na Contribute pa Edit gde ima da se ukuca promena ali kao sto rekoh izbacuje obavestenje da trenutno nije moguce za Srbiju...
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pozdrav, na google mapama se ulica zove Hadzi Milentijeva, a pravo ime je Hadzi-Melentijeva (sa e umesto i + crtica izmedju dve reci). Ono sto vidim da se po netu preporucuje je da se ode na Edit Maps - > Fix Road, medjutim ja tu opciju nemam uopste kao korisnicki nalog iz Srbije.

Zna li neko kako prijaviti promenu adrese kod nas na google mapama? U pitanju je ulica u sirem centru Beograda, pa me cudi kako ranije nije prijavljeno.
I ja imam sličan problem doduše malčice drugačiji.
Naime, ime ulice je pravilno napisano, ali su omaškom na google maps i moju (što je ispravno) i ulicu paralelno sa mojom (što je greška) isto imenovali, pa možete da zamislite taj zbun sa dostavljačima koji tvrde da su u pravoj ulici na adrеsi, a ustvari nisu jer u ulici paralelnoj sa mojom.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Ja sam poslednji put opciju izmene video pre vise od 5 godina. Ako neko sazna kako jednostavno prijaviti, nek napise.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
I mene bi zanimalo kako da promenim. Put kojim stalno idem kad krenem od kuće Google iz nekog razloga smatra da ne postoji ili da se tim putem ne može proći, pa me šalje nekih naokolo putem. Nije da je nešto krucijalno jer, jelte, znam kuda treba da idem, ali bih voleo da to sredim da mogu da ispratim navigaciju na telefonu od početka do kraja.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pa ne moze da se promeni trenutno... Napisao sam postupak za IOS tri posta iznad, ali dzabe kada trenutno nije moguce...
 
Odavno već korisnici ne mogu da prave sami izmene.

Ako hoćete nešto da menjate, morate da obavestite Google o grešci ili o tome šta treba da se promeni, oni će to da provere i napraviti izmene ako su potrebne. Ali to nije naročito brzo kao nekad.
 
Kao što su ljudi već napisali, Google je ukinuo Map Maker platformu, gde je zajednica radila na mapama, tada su sve izmene bile ekspresno dodavane, ovo sada je blagi užas. Evo već 2+ godine ima da su izvršene izmene naziva ogromnog broja ulica u Beogradu, kako bi se sredili duplikati, ali to skoro pa ništa nije ažurirano u Google Maps-u.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Azurirace se kada prodje Gmaps Car... Ako radnici budu radili svoj posao
 
Sve to i dalje funkcionise, samo sto prvo mora na proveru kod lokalnih vodica

Capture0.JPG
Capture01.JPG
Capture.JPG
 
Ja sam pre par nedelja napravio izmenu na mapama (popravio broj zgrade), nakon svega par dana su odobrili promenu i sada napokon gugl mape vode direktno do moje zgrade kada se ukuca broj. Išao na Contribute - Edit map i pojave se sve ove opcije:

IMG_1643.PNG
 
Ovo sto je bakara okacio je za ispravku biznisa, gde je logicno da mora da se proveri da ne bi bilo zloupotreba...

Ovo sto je djakza okacio je ono o cemu sam pricao, ali izlazi obavestenje da nije omoguceno u Srbiji, dok za UK radi... Ako je uspeo, onda probajte tako, mozda prodje i pored tog obavestenja...

9005434E-F48D-428E-89FE-D91BC9FC5067.jpeg
 
Ja to obaveštenje nisam dobio pre par nedelja, sada mi je iskočilo ali posle par sekundi u pozadini se pojavio prozor za izmene. Nakon što sam pritisnuo OK mogu da nastavim dalje:


IMG_1644.PNG
 
Isto je i kod mene, može da se nastavi i poslao sam za HazdiM, pa ćemo videti… Neka neko prati ja ću verovatno zaboraviti…
 
Nazalost, ni ta opcija "Fix an address" nije ono sto je potrebno za promenu imena ulice, jer fix an adress gadja konkretan broj zgrade, i to je predvidjeno za ispravku uglavnom broja zgrade ili kuce. Da bi se promenilo ime ulice, potrebna nam je opcija "Add or fix a road" i za nju nakon obavestenja nije moguce proci dalje do polja za izmenu.

Imam dosta online porudžbina na toj adresi i svuda navodim pravo ime ulice, a na gugl mapama kad neko kuca hadzi-mElentijeva uopste ne prebacuje na hadzi milentijevu u beogradu vec na ulicu u uzicu : )
 

Prilozi

  • IMG_6081.jpeg
    IMG_6081.jpeg
    58.1 KB · Pregleda: 10
  • IMG_6082.png
    IMG_6082.png
    447 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: mnt
Postoji i opcija za ulicu, ali ne mozete vi da menjate, samo da prijavite i zavisi koje privilegije imate.

U sustini najvise bi vredelo kada vise ljudi prijavi.

Capture.JPG
 
Isti slučaj kao @dzonihsv
Prijavljivao milion puta, preko te forme, i sa različitih uređaja. Uzalud. Čak sam pokretao i temu na https://support.google.com/maps/community?hl=en, i opet ništa...

A nekada sam radio izmene i odobravao tuđe, za tili čas uz Google Map Maker.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Zanimljivo, ja pre 3 sata otvorih novu temu na google maps community bas za Hadzi-Melentijevu i objasnih problematiku, i evo malo pre dobih odgovor (ne znam da li im je ovo neki mod ili sta) da okacim neku dokumentaciju koja potvrdjuje da je pravo ime ulice to i to, i da ce kao promeniti. Sta bi bio validan dokaz, svakako postoji clanak na wikipedij za tu ulicui, ali pretpostavljam da postoji i nesto zvanicnije?

1669236928179.png
 
Pretpostavljam da uslikana tabla sa nazivom ulice neće biti dovoljna :)

Možda ne bi bilo loše da proslediš taj mail Beokomu?
 
Daj im sajt Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju - https://gis.beoland.com/visios/gisBeoland :)

Ili juri po službenom listu grada Beograda nešto...

Ako si malo veći mazohista, ali može tačnije da se utvrdi sve ko želi, Geosrbija - https://a3.geosrbija.rs/

Suni 2-3 screenshot-a radi reda i nadaj se najboljem. Jer ne verujem da ćeš tek tako naći "toj i toj ulici se dodeljuje taj i taj naziv", ako sama ulica nije neka od novijih.

edit: i ovo gore što kaže outlaw, screenshot sa gugl mapa jer se vidi na više mesta tačan naziv... return fire with fire. :)
 
A i ovo ne pomaže. 😕
 
Poslao sve sa gore pomenutih linkova, ukljucujuci i neke screenshote koje sam uhvatio, pa cak i zvanicnu wikipedia stranicu da malo nauce ponesto o tom Melentiju. Videcemo sta ce biti : )
P.s. nije mejl, otvorio sam temu na community forumu pa je taj tip okinuo reply na sam post.
 
Meni treba isto predlog kako da resim to sto mi je ulica totalno pogresno nacrtana u mapi. Doduse ne zivim vise tu, ali svakako je ulica pogresna u mapama. Ne znam ni sam kako, nesto su je ispresecali i sad ulica prolazi kroz komsijino dvoriste. Isto probao sa tim fix isto izbacuje da nije dostupna opcija.
 
Nekoliko nedelja nakon moje submittovane dokumentacije, javio se neki tip sa jos vecim statusom i potvrdio da se radi na izmeni. Fingers crossed : )

1671103402832.png
 
Svaka čast, ja godinama pokušavao da izmenim pogrešan naziv ulice, uključio komšije, porasla deca, pa i njihovu decu. Slao desetine različitih računa, slikao zgradu, broj i naziv ulice, dokumente sa pečatom zgrade, ne znam više ni ja šta. Na kraju popizdeo, pa im slao neke crnje kako taslače neke indijke, psovao im sve živo i mrtvo.
 
Nazad
Vrh Dno