Šta je novo?

izgubljena linija menija Windows Explorera

Ivana88

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2008
Poruke
28
Poena
305
Nestala mi linija menija Windows Explorera, znaci nemam File, Edit View i ostalo. Kada kliknem desnim klikom na liniju menija, nista se ne desava. U IE imam menu bar kao i u Outlook Expressu. Bila sam na raznim forumima ali nigde nisam nasla odgovor kojim bih resila svoj problem. Da li neko zna da resi moj problem
Unapred hvala!:)
 
1. Skeniraj nekim anti-virus programom,
2. skeniraj nekim anti-spyware programom.

Naravno, ako je moguće, skenovi iz safe mode-a.
 
Skenirala sam juce iz safe mode-a i nista :(
U svakom slucaju hvala na odgovoru :)
 
Koji Windows?

Probaj kad stisnes F11 da li onda mozes sa desnim klikom da dobijes meni za ukljucivanje toolbarova, isto probaj Alt+V.

Ako ne to onda probaj ovo
Start>Run>kucaj "regedit">
pronadji HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
ako vidis kljuc "NoFileMenu" sa postavljenom vrednoscu na 1 onda to promeni na 0.
 
Imam Windows XP Professional, probala sam sa F11 kao i sa Alt+V i nije mi se ukljucio toolbar. Takodje sam probala sa Start>Run>regedit, da ne pisem redom pa sve do \Policies\Explorer i tamo uopste nemam kljuc "NoFileMenu". Imam "NoDrives", "NoDriveTypeAutoRun",NoLowDiskSpaceChecks" i "NoStartBanner" nista dalje. :( Da li imate jos neku ideju, sta bih mogla da odradim da mi se vrati linija menija?
IgoreHW hvala na pokusaju:)
 
Probaj:
  • start
  • run
  • kucaj "gpedit.msc"
  • nadji User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Explorer\
  • udji u "Remove File menu from Windows Explorer"
  • postavi na "Not configured"

Ako nije ni to onda probaj jos ovo:
  • start
  • run
  • kucaj "REGSVR32 /i BROWSEUI.DLL"
  • nakon toga restartuj
 
otvori Win Expl, pa "otključaj" tulbarove (desni klik negde, pa Unlock toolbars - ili tako nekako)

onda pogledaj dobro vidljive toolbarove, malo ih premeštaj tamo-vamo: možda je i problematični tulbar tu, samo je nekako skroz smanjen...
 
IgoreHW
probala sam po Vasem savetu, prvi deo je odradjen "Not Configured" ustvari tako mi i stoji a za drugi deo saveta mi nije jasan, kako treba da kucam? run pa "REGSVR32 /i BROWSEUI.DLL" zajedno ili prvi deo REGSVR32/ pa kasnije posebno BROWSEUI.DLL? posto mi nije potpuno jasno.
Hvala na odgovoru
 
aman, ivana, ne persiraj! i probaj ono što sam ti ja rekao, pre čačkanja po registryju!
 
Da, nemoj persirati, osecam se staro :D

Sve treba odjednom, zato sam i stavio navodnike.
 
Ciao IgoreHW,
kao prvo kucala sam run pa REGSVR32 /i BROWSEUI.DLL i restartovala kompjuter, zatim na stazi [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] kreirala sam DWORD ključ sa NoFileMenu i postavila value na 0. Da li ovako treba da pise 0X00000000 (0)? Da li sam nesto pogresila, posto se nista nije promenilo i dalje imam isti problem :( Kada kliknem dole na Taskbar desnim klikom, nemam opciju Toolbars sve menije nanize imam kao i dalje kada otvorim Windows Explorer
Puno hvala dok ne smislis nesto novo :)
 
Slika govori vise od reci. Ako moze jedan screenshot... cisto da vidimo tacno kako izgleda. Prekopao sam google, ali sva moguca resenja su ovde vec ponudjena...
 
Slika govori vise od reci. Ako moze jedan screenshot... cisto da vidimo tacno kako izgleda. Prekopao sam google, ali sva moguca resenja su ovde vec ponudjena...

Screenshot cega? i kako da ga postavim ili posaljem, napominjem da se ja bas ne razumem u ove forume?
 
Screenshot windows explorera

Postavis ga tako sto ides na dugme odgovori ovde na forumu i tu onda imas opciju za uplaod fajlova.
 
Screenshot windows explorera

Postavis ga tako sto ides na dugme odgovori ovde na forumu i tu onda imas opciju za uplaod fajlova.

Ali nisi mi objasnio sta zelis tacno da slikam i ne vidim upload fajlova, mislis kao atachment?
 
Poslednja izmena:
Probaj sa ovim programom, stikliraj "Windows Explorer" i klikni na repair.
 

Prilozi

  • ToolbarRepair.rar
    9.8 KB · Pregleda: 25
Ali nisi mi objasnio sta zelis tacno da slikam i ne vidim upload fajlova, mislis kao atachment?
Otvoris WIndows explorer, na tastaturi stisnes Print Screen (PrtScn), otvoris Paint, stisnes Ctrl+V i sacuvas sliku u jpg formatu. I da, nakon toga postavis kao attachment na forum.
 
Otvoris WIndows explorer, na tastaturi stisnes Print Screen (PrtScn), otvoris Paint, stisnes Ctrl+V i sacuvas sliku u jpg formatu. I da, nakon toga postavis kao attachment na forum.

Ja sam vec slikala, evo pokusacu da posaljem, znaci otvoren mi je windows explorer i desnim klikom sam kliknula na taskbar, nadam se da vam ne smeta sto pise na srpskom :)
 

Prilozi

  • Doc1.doc
    827.5 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Otvoris WIndows explorer, na tastaturi stisnes Print Screen (PrtScn), otvoris Paint, stisnes Ctrl+V i sacuvas sliku u jpg formatu. I da, nakon toga postavis kao attachment na forum.

Saljem ponovo u jpg formatu
 

Prilozi

  • doc.2.jpg
    doc.2.jpg
    277.9 KB · Pregleda: 47
hm... probaj da staviš na standardnu Luna temu, možda je "skin" izazvao problem... ili čak na "Win2k-like"...
 
Probaj to sto rece abc011abc
Ako ni tada ne postoji onda idi na Start>Log off i uloguj se kao administrator (za username upisi administrator a password je verovatno prazan, ako nemas gde da upises username onda stisni Crl+Alt+Del) pa vidi jel na tom nalogu sve normalno.
 
Nazad
Vrh Dno