Šta je novo?

Izbrisan boot fajl,pomoc

VAPA

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2006
Poruke
35
Poena
304
Pa ovako,instalirao sam VISTU i sve je lepo radilo dok mi jednog da na nije zablokorao windows xp,onda sam uradio reinstal i formatirao C particiju....
Sad sta se desava ne znam ali boot fajla nema tako da se sistem botuje po defaultu tj botuje windows sa C particije,meni je vista na F i ne mogu da je bootujem..
Da li bi neko znao da mi kaze kako da napravim taj boot fajl,ili kako da sredim pa da radi i VISTA....
 
Probaj reinstalirati Vistu preko postojeće instalacije, dakle na F:/. To je najsigurniije.
 
Pokreni Instalaciju Viste i izaberi repair instalaciju. To ti nece osteriti ni instalirane programe ni podatke na F: disku i Visti. Trebalo bi da ti to resi problem.
 
Mozda je boot.ini na drugoj particiji?

Nema boot.ini...
Sve sa pretrazio..
Sve pokusao..
Reinstalirao vistu,bio u njoj ,taman se obradova kad restartovah komp da pogledam nesto u xp i nema,tj botuje se samo vista....
Ja sta cu udjem u repair,fixboot,ono napise da je rebuildovalo boot.ini,ja restart,kad ono se sad samo botuje xp a vista nece....
Onda krenem sa bootcfg ali ne vidi vistu nigde,samo prepoznaje xp...
I sta sad?
 
Pratio sam diskusiju i pomislio sam da ce ti u datoj situaciji reinstalacija Viste resiti problem, ali nazalost nista.
Zasto ne probas rucno da editujes boot.ini.
My Computer>Properties>Advanced>Startup and Recovery>Edit taster
Ne znam dalje da ti pomognem. Ja sam nesto slicno isprobavao pre par godina i bilo je OK.
Istovremeno pogledaj i u jednom i drugom sistemu koji ti se operativni sistemi ocitavaju na ovom mestu.
U sustini je najbolje da nadjes boot.ini gde postoje dva operativna sistema i da tvoj boot editujes prema njemu.
Verovatno neko sa foruma moze da ti posalje.
 
Ne vidiš boot.ini zato što je u pitanju skriveni fajl. Otvori iz notepad-a fajl C:/boot.ini pa da vidiš da ga ima.
Fixboot iz Vistine konzole će srediti boot tako da se samo Vista diže, iz WinXP-ove tako da se diže samo XP. Da bi dobio mogućnost da biraš između dva moraš instalirati neki boot menager. Ja sam pre par godina u sličnoj situaciji instalirao Boot Magic (razvija ga ista firma koje pravi i daleko poznatiji Partition Magic) i lepo mi je završio posao.
 
Poslednja izmena:
Sa slicnim problemom sam se dugo vremena mucio. U potpunosti ce ti problem resiti programcic VISTABOOT PRO(kod mene je verzija 3.1). Kada imas instalirana oba sistema instaliraj ovaj program ili na Vistu ili XP i on ce ti ponuditi sve sta treba. Rucno da ti to lepo radi bez ovog programa prvo moras da instaliras XP pa Vistu jer Vista preuzima kontrolu boot.ini u potpunosti, ali ako XP reinstaliras gubis Vistu. Ovaj program se moze instalirati na oba sistema i radi posao perfektno, zamenjuje sve recovery potrebe, tako da nakon reinstalacije bilo kog sistema pokretanjem ovog programa resavas nacin, brzinu podizanja odredjenog sistema.
 
Nazad
Vrh Dno