Šta je novo?

Hardver Izbora HDD-a od 1TB i 2TB?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

booby

Poznat
Učlanjen(a)
08.03.2023
Poruke
125
Poena
30
Vidim da je bila diskusija na temu CMR i SMR HDD, nekako sam stekao utisak da je CMR bolja opcija i nešto skuplja, da li sam u pravu?

Koristim TOSHIBA MQ01ABD100 2,5", kod njega može da se namesti da se ne gasi uopšte dok komp radi, ali kako sam čuo kod ovih novijih to ne može.
Koji još HDD ispunjavaju tu mogućnost?

Treba mi za pohranu, da li za LT ili za PC nisam načisto....
Zato i pitam, šta je najbolji izbor od HDD-a
u veličini od 1TB a šta od 2TB, šta od 2,5" a šta od 3,5"?
Mislim da su bili i oni Toshibini L200 od 2,5", sada ih ne vidim da ih ima u ponudi.
Ovo je otprilike neki izbor koji mi je dostupan:
HDD.PNG
Hvala na razumevanju.
 
Prvo kaži za šta ti treba. desktop ili laptop, spoljašnja (i koja veza) ili unutrašnja upotreba ?
 
Treba mi za skladištenje podataka (treba mi prostor).
U nekom trenutku može da bude stalno aktivan a nekada može da bude i neaktivan (van kompa).

Pitam iz razloga što nisam načisto (da li 2,5" ili 3,5").
Nekad bi bio u PC a nekad u LT, ne mogu da odredim tačno gde će više vremena provoditi.
Zato pitam šta je najbolji izbor od 1 ili 2TB u oba formata (2,5" ili 3,5").
 
2.5" su jako sporiji pa se isplati samo kao spoljašnji (USB) zbog gabarita i zato što može svaki USB adapter li kao unutašnji za laptop. dok 3.5" za spoljašnji USB treba fijoka sa svojim napajanjen od 12v, Zato je bolje da se odlučiš za to pa posle tek tip,
 
Znam da za HDD 3,5"-fioke treba adapter.
Zanima me šta je preporuka od 2,5" HDD-ova a šta od 3,5", koji mogu da rade non-stop kada su povezani bez da samostalno parkiraju glave, ima li takvih danas?
Svestan sam i razlike u brzini 2,5" vs 3,5".
Da li su svi 2,5" HDD-ovi SMR, koji su kod nas u ponudi?
 
Zamolio bih još jednom za pomoć oko izbora HDD-a.
Video sam u temi da je WD Red+ najbolji optimalni izbor, meni cenovno ne odgovra.

Šta je najbolji izbor?

Imao bih i par pitanja,
da li HDD namenjen za DVR valja da se koristi u PC-u kao obican HDD ili ne? Vidim da su i oni CMR i imaju 3god. garanciju kao niži rpm isto kao i WD Red+.

Da li je najbolje uzeti nešto iz ove kategorije,
P300, BarraCuda i Cavaria Blue,
šta bi bio izbor od 1 ili 2TB (koliko sam video ovi modeli od 2TB cmr retki su, zašto)?


Externi "gumirani" 2,5"Transcend, da li se zna koji je HDD u njima?
(interesantni su sobzirom da se dobija 3god.gar. kao i da sam HDD može da se koristi i van kucišta a dobija se i externo upotrebljivo kucište)
 

Prilozi

  • ggggg.PNG
    ggggg.PNG
    8.3 KB · Pregleda: 5
Za skladiste podataka svaki hdd 3.5' ce da ti zavrsi posao.
Neki rade sporije neki brze,ali ako ti treba samo da ga popunis,bilo koji je dobar.
Dovoljna je i 2 godine garancija,ako hdd izgura garanciju radice jos godinama,ne brini.
 
Externi "gumirani" 2,5"Transcend, da li se zna koji je HDD u njima?
(interesantni su sobzirom da se dobija 3god.gar. kao i da sam HDD može da se koristi i van kucišta a dobija se i externo upotrebljivo kucište)

To što je gumirano kućište... ne znači da je vojni standard.
Unutra je 99% Seagate. Kad sam ja guglao pre 2 godine. Ako ne izgugalš, potraži review ili teardown na Youtube.

Pogledaj ako ti treba za pakovanje podataka Toshiba Canvio 2TB.
Unutra je Toshiba.
 
Hvala na savetu, za Transcend sam pitao zato što može da se izvadi hdd koristi kao interni a i kućište može da se koristi sa drugim hdd/ssd.
Da li možda znaš, da li su ove Tošibe sa takvim kućištem da može da se hdd izvadi/zameni za drugi i da li su hdd-ovi koji dolaze u njima cmr/smr, da li ima podataka?
 
Vidim da je bila diskusija na temu CMR i SMR HDD, nekako sam stekao utisak da je CMR bolja opcija i nešto skuplja, da li sam u pravu?

Koristim TOSHIBA MQ01ABD100 2,5", kod njega može da se namesti da se ne gasi uopšte dok komp radi, ali kako sam čuo kod ovih novijih to ne može.
Koji još HDD ispunjavaju tu mogućnost?

Treba mi za pohranu, da li za LT ili za PC nisam načisto....
Zato i pitam, šta je najbolji izbor od HDD-a
u veličini od 1TB a šta od 2TB, šta od 2,5" a šta od 3,5"?
Mislim da su bili i oni Toshibini L200 od 2,5", sada ih ne vidim da ih ima u ponudi.
Ovo je otprilike neki izbor koji mi je dostupan:
Pogledajte prilog 383743
Hvala na razumevanju.
Ove cene za blue i barakudu su jezive iskreno, kad ima SSDova za 2 crvene vise. Cene su bas drasticno pale, a dugotrajnost je ista ako ne i veca. Kapiram da je za arhiviranje, ali opet. SSD manje vuce struje, traje duze, laganiji je, moze da se lakse prebaci u drugi komp ako nesto rikne na ovome (ne treba power adapter kao kod 3.5"). Ako ti ide na PC, uzmi u obzir i neki 1TB ssd, najjeftiniji.
 
Ove cene za blue i barakudu su jezive iskreno, kad ima SSDova za 2 crvene vise. Cene su bas drasticno pale, a dugotrajnost je ista ako ne i veca. Kapiram da je za arhiviranje, ali opet. SSD manje vuce struje, traje duze, laganiji je, moze da se lakse prebaci u drugi komp ako nesto rikne na ovome (ne treba power adapter kao kod 3.5"). Ako ti ide na PC, uzmi u obzir i neki 1TB ssd, najjeftiniji.
Зар SSD нема проблема типа - која је врста контролера и слично ? Видим по приказима и утисцима са разних сајтова да је код SSD шарена прича - да ли је диск TLC, MLC итд. Какви су твоји утисци, везано за врсте SSD-ova ?
 
Зар SSD нема проблема типа - која је врста контролера и слично ? Видим по приказима и утисцима са разних сајтова да је код SSD шарена прича - да ли је диск TLC, MLC итд. Какви су твоји утисци, везано за врсте SSD-ova ?
Pazi definitivno ako ides na storage varijantu bitno je samo da je proveren brend, tj mali broj reklamacija/failure rate.

Ako ce ti takodje biti i sistemski, neki s dramom, nvme po mogucstvu ako ploca podrzava, i to je to.

GEIL i ADATA od jeftinijih su se lepo pokazali meni, u PS4 i laptopu ih imam, ali i Samsunzi svi tokom godina su izdrzavali sito i reseto kod mene a i kod poznanika. Patriot, Kingston, oni najjjeftiniji, su dosta losiji, pa bih izbegao.
 
da li podaci na mehanickom hdd-u mogu dize da traju npr 20 godina, nego struja u ssd-u?
Могу. Ја имам Maxtor хард диск од 80 гигабајта купљен пре 19 година. Слабо га користим али ради добро као бекап. Да ли ће нови трајати тако дуго, не знам.
 
Nazad
Vrh Dno