Šta je novo?

Izbor peci za etazno grejanje na pelet

SrEbRnI

Cenjen
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruke
88
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav. Treba mi savet oko izbora kotla za etazno grejanje na pelet. Grejao bih nekih 50kvm i uzeo bih neku pec od 15kw. Koliko vidim po specifikacijama su manje vise sve iste, ali me zanima da li se mozda neka trenutno izdvaja po kvalitetu i naravno po potrosnji. Po specifikacijama sve trose oko 3.5 kg/h max, ali bas i ne verujem specifikacijama. Vise volim da procitam iskustva na forumu. :) Dok sam malo istrazivao vidim da svi hvale centrometal zv16 sto se tice kvaliteta, ali mi je za oko zapao i kepo kotao sa automatskim ciscenjem. Naravno gledam i alfa plam peci kao i mbs. Sve sto je provereno dolazi u obzir. Sto se tice prostora grejao bih stan od 50m2 i pec bi stajala u dnevnoj sobi. Zbog mesta na kom bi stajala pec gledao bih da izbegnem peci koje se ciste sa strane zato sto bi pec bila uglavljena izmedju neke komode i zida. Pozeljno bi bilo da pec greje i uz pomoc ventilatora, ali nije obavezno jer cu u svakom slucaju staviti i jedan radijator u istu prostoriju gde je i pec. Nece biti spojena na puno grejnih mesta, tri radijatora i susac u kupatilu. Mozda eventualno 4, ali to cu videti kad budem detaljisao sa majstorom. Svaki savet je dobrodosao.
 
Nemam iskustva ali koliko sam citao dosta se hvali kepo.Ima ovde njih sa kotlovima i pecima na pelet pa ce se neko javiti.
 
Nazad
Vrh Dno