Šta je novo?

Izbor je samo moj (with a little help...) - Vip Transformer vs Telenor GTab 10.1

vladimir.l

Cenjen
Učlanjen(a)
01.08.2011
Poruke
88
Poena
159
Elem gledam Vip-ovu ponudu za Transformer i u dubokom sam razmišljanju da li se odlučiti na ovako nešto. U obzir dolaze samo modeli uz paket. Lakše mi je da sad dam 5000 RSD i po 1000 RSD u narednih 24 meseca nego da "calnem" odjednom 500 Eur. Čitao sam što forume što review-ove tako da manje više znam šta da očekujem. Ali pre konačne odluke želeo bih da čujem par kvalifikovanih mišljenja. Znači ukoliko se predlaže neka varijanta cenio bih i par rečenica kao razlog.
Takođe opcija je i "sačekati zbog Tegra3, IPad HD...".
 
Vredi sacekati zbog odlozene tegre 3 koja ko zna kada ce se pojaviti u tabletima i najave da ce cak i Galaxy S3 imati quad core procesor u prvoj polovini 2012. godine koja nije proverena... U sustini, da li vredi cekati je veliko pitanje. Ima najava da ce kojesta izaci, ali na IT trzistu je uvek tako. Ili uzmes najnovije kada izadje, ili uvek cekas da cene padnu, pa kad padnu, novije, ili nista ne uzmes. Ja nisam hteo da cekam.

Oba ova uredjaja imaju prednosti i mane. U zavisnosti od tvojih potreba blagu prednost bih dao jednom ili drugom, Transformer je upotrebljiviji zbog doka/tastature/dodatne baterije/2 USB porta, ali Galaxy je mnogo tanji i, meni mnogo vaznije, neuporedivo laksi, ima bolji ekran, bolju bateriju kada ne nosis Asus i dok, ali opet ne i softver. Na njemu je Android 3.1, na Asusu 3.2. Ocekujem da ce i Icecream Sandwich pre izaci na Transformeru. Takodje, nisam video da su se nesto ljudi na ovom forumu zalili na Transformer, a na Samsung su se zalili svi zivi. Procitaj u njegovoj temi kako i sta su rekli, kako da ga kupis, ukoliko se odlucis za njega, da ne bi kukao na reklamaciju.

Ja bih zbog mase pre uzeo Samsunga, na kraju krajeva, na njemu bi pre ili kasnije zavrsio neki custom rom. Ono sto je definitivni razlog sto bih se odlucio za njega je ipak paket koji bih placao. U Vipu internet kosta 1090din sa 5GB protoka (verujem da pricas o tom paketu). Imaju neki popust 25% (sto je super), ali koliko sam razumeo, samo ako uzimas internet, ne i tablet (sto je lose). Ukoliko uzmes slican paket kod Telenora, placaces 100 dinara vise (sto je lose), ali ces dobiti duplo veci protok (sto je super). Ja bih se kod Vipa osecao prevarenim zbog takvih tarifa, zato bih svakako pre uzeo Samsung. Kvalitet me malo odbija, nisam siguran da bih voleo da prolazim kroz sve kroz sta su prolazili ljudi sa ovog foruma (citaj: mlacenje sa Telenorom i, jos gore, servisima par meseci zato sto su uvalili skart, ili polovno i neispravno kada si dao pare za novo), ali mi je jos gore da mi neko uz to prodaje inferiornu uslugu za vece pare. Pripazio bih kako kupujem i uzeo Samsung.
 
@VLADIMIR

jel ucesce samo 5000rsd? jel se placa dodatno jos za uredjaj?
 
@VLADIMIR

jel ucesce samo 5000rsd? jel se placa dodatno jos za uredjaj?

Ovo je link za Asus-a a ovo za Samsung Galaxy Tab 10.1.
Paketi koji su meni interesantni su
1. Vip 5GB: punom brzinom + 200 kbit/s posle utroška limita od 5 GB.
2. Telenor 10 GB: 5GB punom brzinom tokom celog dana + 5GB u periodu od 24.00 - 06.00. Ako se ovo potroši pretpostavljam da se brzina smanjuje. Nisam našao podatak.

Što se tiče cena situacija je sledeća:
attachment.php

Moj izbor je, za sada, Asus. Jedan od razloga je što mi je mobilnost u drugom planu (čitaj imam manji uređaj) a više mi znači docking stanica. A takođe je i cena na strani Asusa. I, kao što reče Johnny, na forumima je Samsung opisan kao uređaj sa više problema. Naravno, s obzirom da nešto nisam rad da se bavim root-ovanjem Asus mi dođe kao bolje rešenje trenutno.
U svakom slučaju razmišljanje je i dalje u toku:type:.
 
Poslednja izmena:
Hm, izgleda da je neko odradio domaci bolje od mene, nisam znao da je telenor 5+5GB... Jedina prednost im onda ostaje cinjenica da ti otkljucavaju uredjaj posle isteka ugovora, mislim da vip ima bolju mrezu (nisam uporedjivao licno, tako da ne mogu da garantujem, ovo je samo "otprilike" misljenje).

Mene i dalje privlaci vise prenosivos Samsunga (i delom trajanje baterije), 580 naspram 720 grama je velika razlika. Ali opet, ja sam sebi kupio 7" tablet bas zbog toga, vecina ljudi ovde vise voli 10".

Jedna cinjenica ostaje, cak i sa tim dokom, Asus je i dalje android tablet, a ne laptop i ima sva ogranicenja vezana za to. Koliko ce ti ta tastatura znaciti zavisi samo od tebe i tvojih potreba, meni tablet za posao ne sluzi uopste. Tastatura bi mi omogucila da radim kojesta, ali onda bih dobio dimenzije netbooka, a opet ne bih mogao da uradim ni izbliza sve. Pre cu da teglim okolo 12" laptop.

Opet, za Samsung ti treba dodatni dok za HDMI, adapter za USB, baterija je zapanjujuce dobra za tako tanak uredjaj i bolja od Transformerove, ali sa dokom na Transformeru dobijas skoro besmisleno dobru bateriju... Na doku ima 2 USB konektora, a na samom uredjaju je HDMI (ne znam koliko je tebi ovo znacajno, meni nije). Ni Samsungova softverska podrska nije toliko efikasna kao Asusova i jos uvek je na starijem Androidu. Zbog TouchWiza nece nikad ni biti, veci period prodje zbog prilagodjavanja za svaki update. Asus, sa druge strane, je sa 3.2 kasnio za Motorolom nekoliko dana, nisam siguran koliko ali potpuno nebitno malo, a Motorola je ipak zvanicni Google partner za Honeycomb. Ono sto bi moglo da poremeti balans na tom polju jeste cinjenica da je Samsung zvanicni partner za Ice Cream Sandwich, ali videcemo... Ne mora nista da znaci.

A sada, opet ti kvarovi...

U svakom slucaju, po meni Samsung vredi razliek u ceni, ali to je pre svega zbog dimenzija, za ostalo me vise manje bas briga. Oba uredjaja bi ispunila ono sto meni treba. Sigurno ni jedan ni drugi ne bih koristio kao foto aparat pa da mi bude bitna kamera, nemam dovoljno brz net da bi mi znacila bolja video kamera na Samsungu (ako u praksi i ima razlike), kvalitet ekrana kazu da je dosta bolji na Samsungu (kad je ispravan), ali nisam cuo ni da se neko zalio na Asus po ovom pitanju.

Licna rekapitulacija:
Samsung - baterija, ekran, dimenzije
Asus - dok (tastatura, baterija, portovi), kvalitet (izostanak cimanja sa reklamacijama), cena, softver (pre svega mislim na performanse)

Meni licno Samsung opravdava razliku u ceni, jer najbolje radi ono sto je meni najbitnije. Da li i tebi radi isti posao ne znam, ali koliko god prenosnih uredjaja imao, i dalje bih pre uzeo njega. Ono sto bi zaista moglo da me odbije je strah da bih ga video potpuno funkcionalnog i ispravnog tek kada bi vec bio zastareo...
 
interesuje me zbog cega je bolji Samsungov ekran? bolje reaguje? bolje su boje? ili sta vec?

gledao sam neke video klipove i nekako mi je samsung 10.1 sporiji od transformera, na asusu to ide sve glatko...tako se barem vidi na YT....pozz
 
Elem gledam Vip-ovu ponudu za Transformer i u dubokom sam razmišljanju da li se odlučiti na ovako nešto. U obzir dolaze samo modeli uz paket. Lakše mi je da sad dam 5000 RSD i po 1000 RSD u narednih 24 meseca nego da "calnem" odjednom 500 Eur. Čitao sam što forume što review-ove tako da manje više znam šta da očekujem. Ali pre konačne odluke želeo bih da čujem par kvalifikovanih mišljenja. Znači ukoliko se predlaže neka varijanta cenio bih i par rečenica kao razlog.
Takođe opcija je i "sačekati zbog Tegra3, IPad HD...".

Daješ: učešće 5000 + 6 meseci po 5000 + svaki mesec ( 24 komada ) po 1090 dinara.

Čisto da razjasnimo.
 
Daješ: učešće 5000 + 6 meseci po 5000 + svaki mesec ( 24 komada ) po 1090 dinara.

Čisto da razjasnimo.

:smash: Nadao sam se da je očigledno. Mala dopuna oko broja rata za Telenor: postoji mogućnost na 12 rata ali to podrazumava samo(?) Efg kreditnu karticu. 6 rata ide preko mesečnog računa.
 
interesuje me zbog cega je bolji Samsungov ekran? bolje reaguje? bolje su boje? ili sta vec?

gledao sam neke video klipove i nekako mi je samsung 10.1 sporiji od transformera, na asusu to ide sve glatko...tako se barem vidi na YT....pozz

Bolje boje i moze vise da se osvetli (za ljude koji su ludi na osvetljenje, maksimalno osvetljenje koristim samo na najjacem suncu).

Da, veca brzina Transformera je posledica softvera. Samsung ima Android 3.1, Asus 3.2, koji je dosta ubrzan. Takodje, Samsung ima i TouchWiz, dok Asus nema nikakav custom interfejs. Ne znam u kolikoj meri, ali i to utice na brzinu.
 
pa to je onda ok, po meni se to isplati u vip-u. A i nisam video da se negde moze kupiti ovaj model za kes, ima u gigatronu ali bez 3G-a, i kostaju oko 4200-5200rsd.
 
:D :D :D definitivno fale :D

to je to, kada se previse optereti mozak na samom pocetku semestra, sta li ce biti kada dodju ispiti :p

oko 42.000 - 52.000 su u Gigatronu, ali jos uvek nemaju 3G model, tako da je ovo zanimljiva ponuda Vip-a. pozz
 
Zapravo, modeli od 42.000 nemaju dok, a ovaj ima. Moze da se nadje jeftinije od Gigatrona, ali i dalje je razlika u ceni velika, pod uslovom da ti odgovara da placas post paid 3G ugovor.
 
ja sam uzeo GT 10.1 u Telenoru pre 7 dana.Za sada je sve ok,zalio se jedan forumas da su mu uvalili fabricki prepakovan sa crnom nalepnicom.Moj je bio sa dve bele Samsungove nalepnice koje je radnica prekinula ispred mene da bi popunila garanciju.Sto se tice interneta iznenadio sam se brzinom,do sada sam koristio mts 3g internet i ovaj mnogo brze radi.Download na speedtest-u je isao oko 3Mbps a upload oko 700 Kbps.Svaka preporuka za Samsung,dizajn i njegova debljina su stvarno iznenadjujuci,kupio me je na prvi pogled,jos sam imao srece pa sam zgrabio zadnji komad u beloj boji.
 
Da, to je velika Samsungova mana koju sam zaboravio, izostanak SIM slota kako bi te naterali da kupis model sa vecom memorijom (a kada bi ga u napadu manijakalnog testiranja napakovao sa gomilom aplikacija i igrica, trebala bi ti). Moj tab od 16GB ima zapravo 12GB raspolozivo, ne znam kako je sa 10.1, ali vise nije svakako.

@Prle i moje iskustvo je da je MTS internet daleko gori od Telenorovog, u tabu imam MTS karticu, a u telefonu Telenor (koristio sam ga i kao 3G modem). Razlika jeste ogromna, ali cini mi se da VIP ima jos bolju pokrivenost dobrim signalom. To je ipak bilo poredjenje sa drugom na VIPu, a ne realno poredjenje, tako da ne mogu da garantujem.
 
Mali, mada može biti bitan, update što se tiče ponude u Vip-u:
6 rata ALI NA ČEKOVE. WTF. Pa ko još koristi čekove? U Telenoru rata se plaća kroz račun.
S druge strane, malo sam se poigrao Transformerom na Asus štandu u Ušću. Manji je nego što sam očekivao (ako ga poredim sa 7 inča). Tastatura mi se čini malo problematična za nošenje u rancu kada je odvojena od "ekrana" (). Ništa preterano bitno ali pri bazičnom korišćenju (oko 5 min) mi se učinilo da je dosta spor. Ne znam da li je u pitanju izloženi primerak ili nešto drugo.
 
Najavom Transformera 2 ova tema je za sada suvišna. Čini mi se da vredi sačekati i par meseci za 2-jku. U svakom slučaju hvala komentatorima na savetima.
 
Imao bih pitanje za ASUSovce... Kada se ocekuje pojavljivanje TF101G u slobodnoj prodaji (nevezano za VIP)? Da li se zna kolika se cena ocekuje?
 
TF101G u slobodnoj prodaji ce se pojaviti relativno brzo, mozda vec za par nedelja. Cena ce biti oko 59.990. Zato mislim da je VIP-ova ponuda stvarno odlicna jer tu internet paket ispada maltene za Dz.
Novi Transformer ce sigurno biti bolji od prvog, ali se 3G verzija nece pojaviti tako brzo, a i cena ce biti veca. A i kad se pojavi on, na vidiku ce biti nesto novije i bolje :)
 
Hvala na odgovoru. I meni se cini da je ovo preko VIPa dosta povoljno, ali minus je taj sto je (da li?) kodiran za VIPovu karticu. Ako bih hteo da koristim 3G negde preko, pretpostavljam da bi pre toga tablet morao da se dekodira. Mali offtopic - da li procedura dekodiranja tableta lici na onu kod mobilnih ili ima nekih razlika?
 
Nazad
Vrh Dno