Šta je novo?

Izbor invertera za grejanje

Alexandar_bgd

Poznat
Učlanjen(a)
29.07.2021
Poruke
53
Poena
40
Pozdrav. Pitanje je usluzno i nije za mene. Prijateljica ima stan od oko 70k i grejala bi sa dve 12btu inverter klime. U pitanju je hodnik i dnevna soba i i dve spavace. Raspored je klasican (ulazak u hodnik - desno dnevna od oko25k levo dve sobe jedna pored druge. Plan je da jedna klima bude u hodniku i da greje sobe i hodnik a da druga bude u dbevnoj sobi. E sada je problem sto joj je buzet oko 85000 za obe klime znaci 42500 po komadu pa je pitanje sledece za koji se inverter odluciti? Znam da nema puno izbora ali opet ako neko ima iskustva da pomogne. Klime bi se pretezno koristile za grejanje.
 
Pa je l morala nova tema?
 
Ajde nacrtaj raspored stana , da vidimo kako je to ona zamislila. Retko kad mozes iz hodnika dobro da ogrejes sobe, podrazumeva se da su vrata otvorena. Takodje postavljanje unutrasnje jedinice moze biti problematicno. Je li topao stan? Je li izolovan? To moze uticati na to koliko treba klima da se ugradi, nije isto ako se greje i stan ispod i stan iznad, ako ima dva spoljna zida ili cetiri itd. Budzet je mali, ali mozda ne moraju sad prvu zimu da se ugreju sve sobe, ja bih cak kupio jednu ili dve bolje klime (manje) pa ostatak sledece godine zavrsio.
 
Tesko. Za te pare ima vox iva 5 jr, koja deluje da je najbolja kupovina za male pare.
 
U avgustu ugradio dve MITSUBISHI DXK12Z6-W/DXC12Z6-W za sada odlicno greju oko 65 kvadrata.Naravno jos nije prava zima, ali bilo je nekoliko hladnih dana. ukupna potrosnja za 20 dana 315 kw.Eto da podelim svoje iskustvo, mozda nekome pomogne.
prosle godine sam se grejao na TA,potrosnja struje je sada za 41% manja.
 
Kupila je jednu Midea xtreme bila je na akciji 47990. Ona ce biti montirana u hodnik i grejace hodnik i dve sobe. Za dnevni boravak ce biti ista najverovatnije ali mozda i neka jeftinija. Javljam vam utiske kada bude ugradjena. Nadam se da nije pogreseno pri izboru.
 
Kupila je jednu Midea xtreme bila je na akciji 47990. Ona ce biti montirana u hodnik i grejace hodnik i dve sobe. Za dnevni boravak ce biti ista najverovatnije ali mozda i neka jeftinija. Javljam vam utiske kada bude ugradjena. Nadam se da nije pogreseno pri izboru.
Samo ako se iz sobe kroz vrata vidi UJ mocice da se ugreje ravnomerno,inace nece da moze.
Topao vazduh iz klime nece da ide levo desno,razlika u temperaturi moze da bude 5-6c,znam iz licnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Samo ako se iz sobe kroz vrata vidi UJ mocice da se ugreje ravnomerno,inace nece da moze.
Topao vazduh iz klime nece da ide levo desno,razlika u temperaturi moze da bude 5-6c,znam iz licnog iskustva.
Stajace odma preko puta vrata na sredini. Vrata su jedna do drugih. Nadam se da ce biti ok.
Samo ako se iz sobe kroz vrata vidi UJ mocice da se ugreje ravnomerno,inace nece da moze.
Topao vazduh iz klime nece da ide levo desno,razlika u temperaturi moze da bude 5-6c,znam iz licnog iskustva.
Stajace odma preko puta vrata na sredini. Vrata su jedna do drugih. Nadam se da ce biti ok.
Nadam se samo da je mogel klime ok.
Nadam se samo da je mogel klime ok.
 
Nikako klima u hodnik,mali je bice problema za klimu,bilo koju.
 
Te invertere imaju na forumu i nisu se nesto zalili tako da bice ok model, a sto se tice klime u hodniku ako duva direkt u otvorena vrata mozda i bude ok. Zato ti ja rekoh da nacrtas semu stana ali sad kad je kupila javi ti nama kako je to ispalo.
 
U svakom slucaju javljam. Mislim da ce biti ok jer su vrata pored vrata i nisu neke velike sobee.
 
Samo da vas obavestim da klima za sada super obavlja posao. Nije velika razlika u temperaturi u hodniku i sobama.
Jedino sto mi je cudno da majstori nisu dopunjavali gas, a ima 6m instalacije. Drugarici su rekli da se na tu metrazu ne dodaje gas.
 
Kupi bilo koju koja ima grejac kompresora i kondezatora. Moje iskustvo sa vivax klimama je odlicno. Samo obavezno da model koji ima grejace kompresora i kondezatora.
 
Kupi bilo koju koja ima grejac kompresora i kondezatora. Moje iskustvo sa vivax klimama je odlicno. Samo obavezno da model koji ima grejace kompresora i kondezatora.
Vivax AERI ima grejac,imam je ok radi samo na minusima spusta ispod 300w i osetim kao malo hladnjikavo.
 
Da li neko zna da li se dodaje gas na vise od 3m instalacije, posto majstori nisu dodavali gas na 6m instalacije?
 
Tu informaciju (bi trebalo da) imas u user manualu koji si dobio uz klimu. Gree tu informaciju (u vidu tabele) daje za svaki svoj uredjaj, pa majstor nema bas mnogo "manevarskog prostora" po tom pitanju.
 
Lepo uzmi manual i pronađi taj podatak. Morada negde stoji na koliko metara je klma fabrički napunjena a ako je instalacija duža od tedužine onda ma podatak koliko grama gasa se ddajeza svaki metar instalacije. Ako je instalacija kraća has se ne vadi, eto ukratko toliko.
 
Da li neko zna da li se dodaje gas na vise od 3m instalacije, posto majstori nisu dodavali gas na 6m instalacije?
Dopuna bude kod nekih jeftijih modela od 7m prosek je oko 10m dok ozbiljniji modeli idu i do 15m bez dopune.
Tako se menjaju otprilike i maksimalne dozvoljene duzine i visine cevovoda kod jeftinijih modela 10m cevi 5m visine a kod skupljih 25m duzine i 15m visine.
 
Nazad
Vrh Dno