Šta je novo?

Istorijske slike

Ako zanemarimo srusenu biblioteku (i rupu umesto nje), moze se reci da Kosancicev venac danas izgleda lepse
 
Gv6Fv8v.jpg
 
Malopre sam prosao pored, stavljaju skele oko spomenika, verovatno zbog ciscenja
 
Da, kompletan rebuild, kao sa Pobednikom. Postament itd.
 
Moja je sa Lejlandima u Radnickoj ulici u BG-u.
 
Autentični Beograđani znaju.
 
Moja je sa Lejlandima u Radnickoj ulici u BG-u.
Jesi siguran da je Radnička? Jeste bila kocka ranije ali ne sećam se priče da su tramvaji ikada išli tuda? Po zidu, možda pre šećerane, kod NIS rezervoara ako si u pravu. Mada mene pre asocira je negde kod Novog groblja!?
Sledeća slika, sa zapregom, piše na tendi gde je.
 
Nadjoh izvor pise da je Radnicka i da je pored Jugopetrol. E sada da li su bile sine tamo to vec ne znam.
 
Ovo je slika kada je posle više dogradnji vlasnik prvo napravio nadstresnicu prema ulici sa baštom a zatim taj prostor uzurpirao i zatvorio.
Kakvih više dogradnji? Hotel je srušen u aprilskom bombardovanju '41.
Restoran Park koji se kasnije tu nalazio je druga priča ali on naravno nije na ovoj fotografiji.
 
Ja ovo nikako ne mogu da uklopim u sopstvenu predstavu o tom delu Kalemegdana... I one kuće gore desno... :unsure:
 
Naleto sam na nju na FB. Ona zgrada sa desne strane bi trebalo da je bivsi Beko.
 
Zgrada Beka je napravljena 1931 a Zoo vrt 1936
 
Pisalo je da je pre 1936. slikano.
 
Ovo je fotografisano otprilike od fliperane u luna parku. Deca se igraju na nivou kaveza sa papagajima, donji nivo je onaj mali "hipodrom" gde deca jašu ponije. Zgrada desno je naravno Beko. Stepenište bih rekao da je i danas na istom mestu.
Screenshot_20221124_173059.jpg
 
Nazad
Vrh Dno