Šta je novo?

Iskustva - samsung MU6100 serija (2017)

Jel postoji neko resenje(podesavanja slike) da se barem ublaži ovaj problem....?
Ja sam pokusavao kroz settings slike ali bez uspeha,malo je iritirajuce.
Nazalost ne postoji nikakvo rjesenje osim zamjene televizora ili panela u TV-u. Ja sam svoj TV poslao nazad radi istog problema jer nisam mogao gledati Svjetsko prvenstvo na njemu a vidjecu kakav ce biti ovaj drugi kada stigne za par dana.
 
Ako jest HDR sadrzaj stojace ti u gornjem desnom uglu pored 4K i HDR natpis.
 
Proveriću, hvala.
malo teže pitanje - jel može iz lokalne mreže da se pristupi usb drajvu nakačenom na tv?
 
Ne na Radijus Vektoru.
 
Ja ću morati svoj da vratim. Baš smeta kod fudbala. Plus nikako ne uspeva da vidi Qnap ni dlna ni preko plexa. Par filmova vidi preko plexa ali ne može da pusti. Android app sve vidi kako treba na telefonu.

I pored rgbw-a moraću da idem na LG zbog Webosa.
604a1bf80bc7bf849712b5691ce24448.jpg
 
Kod tebe je ovaj TV super kako moj izgleda. Pored lijeve i desne strane koje su tamnije na mom je vidljiv i banding na sredini ekrana. Jucer sam ga poslao nazad na zamjenu ili za drugi TV ili da zamjene panel pa cu vidjeti sta ce biti.
BTW, LG IPS RGBW panele licno ne podnosim ali svako ima svoje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam ih video (rgbw) i smatram da je bezobrazno od njih da to zovu 4k ali meni pored bandinga ili kako se već zove ovaj ne vrši posao tizen os. Jedino da idem na Sony ali i tu su podeljena mišljenja oko njegovog androida.
 
Nije to do Tizena. Kod mene sve radi. Osim QNap kojeg nemam.
 
Pogledaj mesto Q9F na toj listi.
 
Kod Q9F je u vecini slucajeva bio problem sa firmwareom a ne sa panelom.
 
Hvala, nisam imao vremena da se mnogo bavim, očekivao sam da će sve raditi out of the box. Pokušaću da sredim dlna. Ostaje problem "prljavog ekrana" DSE ali koliko vidim da je to normalna stvar u ovom cenovnom rangu i pogotovo za ovaj model. Ne znam, na fudbalu se baš primećuje.

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse

Da, za tu klasu direct LED televizora je normalan odredjeni postotak DSEa i bandinga ali ako ti je situacija kao sto je kod mene onda to nije normalno. Kao sto sam napisao iznad, kod tebe izgleda bolje na fotografiji nego kod mene ali s obzirom da je sa fotografije tesko vidjeti stvarno stanje sa DSE i bandingom onda bih ti predlozio da snimis kratki video sa testnog videa sa ovog linka i reci cu ti da li je i tvoj primjerak za zamjenu ili je stanje normalno(u skladu sa klasom): https://www.youtube.com/watch?v=12ZqE54jCqk
Samo se potrudi da snimas samo ekran odnosno da snimas iz blizine ali da cijeli ekran bude vidljiv.
 
Moram da se ispravim, ipak ima nečega uključenog od postprocessinga, nije klot situacija kod mene.
 
Sad kad citam da imate probleme s gledanjem nogometa na tom tv-u, vise ne znam dal da uzmem taj tv ili neki LG(uj701v ili uj634v) u tom cijenovnom rangu. Koje brige danas oko tv-a s takvom cijenom. Nekad si kupio najjeftiniji crt tv pa si bez problema sve gledao
 
Laza mislim da kod tebe nije toliko katastrofalna situacija kao kod mene i da neces dobiti puno toga zamjenom za drugi TV istog modela, cak bi mogao dobiti i losiji. Jedino da uzmes neki totalno drugi model TV-a ako ne mozes nikako trpiti DSE i banding. Evo kako izgleda kod mene. Video je sniman za radnju gdje sam ga kupio pa ignorisite zensko ime youtube profila jer sam uzeo TV na karticu preko te osobe da bih mogao dobiti popust od 15% preko NLB kartice kao i drhtanje kamere jer sam snimao video nakon teretane pa su mi se ruke tresle: :D
https://www.youtube.com/watch?v=lf9xZRwwWqk&app=desktop
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam uspeo da povežem TV sa QNAP-om preko Plexa. Do sada sam pokušavao preko source-a plex media server koji je sam TV nudio, i tu vidi nekoliko filmova ali nijedan ne pušta. Potom sam instalirao Plex aplikaciju i iz nje sve radi normalno. U čemu je razlika i čemu služi taj ugrađeni plex source koji nema nigde login što mi je bilo veoma čudno.
 
Sad kad citam da imate probleme s gledanjem nogometa na tom tv-u, vise ne znam dal da uzmem taj tv ili neki LG(uj701v ili uj634v) u tom cijenovnom rangu. Koje brige danas oko tv-a s takvom cijenom. Nekad si kupio najjeftiniji crt tv pa si bez problema sve gledao

Najskuplji crt koji sam ja imao (Sony 16:9 29") je bio manji od najmanjeg ovde :)

http://i.rtings.com/images/tv-size-chart.png

Za mene, sport (fudbal) je sasvim ok na ovom tv. Ja ne primećujem opisane mane. Tizen je (mnogo) bolji od web os-a. Izbor je samo tvoj :)
 
Da li ovaj tv ima 8bit panel kako stoji na display spacification ili ne 8bit plus FRC?
 
Jaksa, treba da kazes da je tebi mnogo bolji. Vecini ljudi je WebOS na LGu bolji, a izasla je sada nova, 4.0 verzija.
Zapravo, izmedju Samsung Tizena, Sony Androida i LG WebOSa, najvise hvale sam cuo za WebOS, pa za Android. Opet, sva tri su dobri UI i vremenom je stvar navike.
Vecina reviewera najvise hvali lg magic remote i webos sa njime, pa nekome moze opet Tizen vise da se svidi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa podrazumeva se da pišem samo u svoje ime :) Da, meni je bolji, mada 4.0 verziju nisam video. Generalno, meni više leži kako samsung radi stvari sa TV nego lg a to je ipak subjektivno.
 
Sad kad citam da imate probleme s gledanjem nogometa na tom tv-u, vise ne znam dal da uzmem taj tv ili neki LG(uj701v ili uj634v) u tom cijenovnom rangu. Koje brige danas oko tv-a s takvom cijenom. Nekad si kupio najjeftiniji crt tv pa si bez problema sve gledao

Gledaj, zavisi kakav TV dobijes. To ti je tzv. panel lottery i ne mora znaciti da bi i na tvom potencijalnom primjerku tog TV-a bio problem sa gledanjem fudbala. Kao sto vidis, koliko ljudi se zalilo da imaju problem sa gledanjem fudbala na njemu isto toliko ljudi je napisalo da nemaju. I ako vec neces taj TV samo nemoj LG jer su sa nihovim RGBW IPS panelima katastrofa i njihovi televizori su samo teoretski 4K a u praksi nesto sasvim drugo i radi se o legalnoj prevari. Proguglaj malo LG RGBW i sve ce ti biti jasno.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da "panel lottery" ne postoji. Paneli istih ne-samsung (npr ovaj kod mene, innolux) proizvodjača idu i u 8 i 9 serije. Sharp pravi panele made in japan i ujedno krš televizore...
 
Poslednja izmena:
Vecina reviewera najvise hvali lg magic remote i webos sa njime...

Meni taj Web OS ne leži, Magic Remote je užasno spor i dobar je možda za dečicu neku. Kvalitet plastike je očajan, kao i kod svega što LG pravi. Štede na nekim glupim mestima.
 
Ne mislim na panel lottery vezano za razlicite proizvodjace panela u nekoj seriji televizora nego na panel lottery vezano za to da je svaki ali bas svaki panel drugaciji bez obzira sto je od istog proizvodjaca. Neki panel ima manje ili vise DSE-a, bandinga, flashlightinga, posterizacije od nekog drugog panela u istom modelu televizora sa panelom od istog proizvodjaca i nijedan panel nije isti.
Sharp je iznajmio svoj brand-name televizora za jugoistocnu evropu turskom proizvodjacu televizora Vestel i japanski Sharp nema ama bas nista zajednicko(osim imena) sa Sharp televizorima koji se prodaju kod nas i nije ni cudo da su krs. BTW, Vestel je iznajmio brand name i Toshibe a kupio je njemacki Telefunken pa i ti brendovi nemaju nista zajednicko sa starom dobrom Toshibom i Telefunkenom nego se radi o turskim televizorima niske kvalitete.
U pravu si to da mnogi proizvodjaci televizora ubacuju Innolux panele i u vise klase televizora i ne radi se o losim panelima ali nisi u pravu da su originalni Sharp paneli losi, i njih mnogi proizvodjaci ubacuju i u mid-high klasu televizora.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja napisao da su sharp paneli loši, nego da televizori imaju krš sliku :)
Ja sam se čak i nadao da je sharpov panel kod mene, ispalo je da nije. Hu kerz. Za qled ili oled nisam mogao da se pružim sad a i tu ima lutrije sa burninom kod oleda.
 
Nazad
Vrh Dno