Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na poziciju 118 ubacen kanal Insajder ALI HD... sto ukazuje da ce definitivno svima koji imaju HD uslugu biti zamenjeni SD kanali HD verzijama istih kao sto su kod pojednih korisnika vec poceli...
Pojavio se i kod mene, samo sto je u sd rezoluciji. Optika box3 start paket.
 
I ja sam na VDSL-u, HD usluga, 2 nova stb uredjaja HPH07, i kod mene jos uvek nisu kao kod nekih korisnika poceli zamenu SD kanala HD verzijama i gasenje HD kanala na pozicijama od 700 ali je INSAJDER TV na 118 u HD i nema ga na drugoj poziciji i cak su napisali "Insajder tv HD" kada se ukuca pozicija 118
Prosle nedelje su ubacili premotavanje na svim HD kanalima (sem na Eurosport 1 i 2 HD) cije SD verzije imaju premotavanje!
 
I ja sam na VDSL-u, HD usluga, 2 nova stb uredjaja HPH07, i kod mene jos uvek nisu kao kod nekih korisnika poceli zamenu SD kanala HD verzijama i gasenje HD kanala na pozicijama od 700 ali je INSAJDER TV na 118 u HD i nema ga na drugoj poziciji i cak su napisali "Insajder tv HD" kada se ukuca pozicija 118
Prosle nedelje su ubacili premotavanje na svim HD kanalima (sem na Eurosport 1 i 2 HD) cije SD verzije imaju premotavanje!
Imam tri hph07 i ne pise "HD nsajder" HD kanale imam od 700 pa na dalje.
 
Imam tri hph07 i ne pise "HD nsajder" HD kanale imam od 700 pa na dalje.
Ko zna sta se tu vise desava i sta ce se desiti i sta su im planovi... ja kao nesto slutim i nagadjam ali sve rade jako sporo kao sto je jedan od clanova to odavno napisao... krajnje je vreme da sve skockaju i unaprede i da im HD kvalitet televizije bude standard... steta je da puno korisnika koji vole da gledaju tv nemaju priliku i mogucnost da koriste HD uslugu i uzivaju u tom kvalitetu slike i zvuka... ja sam vec pisao da imam i eon ott sbb ali sam nezadovoljan kvalitetom slike na HD kanalima iako je podesena na najkvalitetniju... mnogo je bolja, cistija i ostrija slika putem iris mts cak i na SD kanalima...
 
Да ли је неко приметио промене са новим ажурирањем на Ирис ТВ-у?
 
Da li se nekom desava da uvek posle 10-ak dana bilo koje instalirane verzije EON TV-a, krene da izbacuje iz aplikacije? Prvo neko vreme secka i onda izbaci iz aplikacije?
Da li neko moze da podeli sa mnom stabilnu verziju EON TV aplikacije? Hvala unapred! :)
 
Haha, normalno da sam instalirao na Iris (tj. HPH07)
Hvala, u medjuvremenu sam shvatio sta je bio problem, stavio sam da je uvek visok kvalitet, a wifi je bio los.
 
Da li neki od updejta blokira korišćenje aplikacija kao što je YouTube?

Instalirao sam ATV Launcher i YouTube, ali ne mogu da ih pokrenem...
Nakačen sam na wifi, ali čim se otkačim sa lana, traži mi korisničko ime i lozinku?!
 
Pisano mnogo puta, lan za mts-ov iptv a za ostalo wifi ali da se iskljuci lan kabl iz boksa.
 
I kod mene su HD i pola HD kanala je ubaceno umesto SD....
 
Pisano mnogo puta, lan za mts-ov iptv a za ostalo wifi ali da se iskljuci lan kabl iz boksa.
Da naravno, tako je i odradjeno, ali STB nece uopste da ucita interfejs.
Kao sto sam napisao, kad je nakacen samo na wifi, trazi korisnicke podatke i dozvoljava samo unos tih podataka, ni jedna druga opcija-dugme ne radi.
 
Pokrenes boks sa ukljucenim lanom sacekas da se ucita njihov iptv, posle toga pokrenes lancer koji si instalirao, iskljucis lan i tako to funkcionise, drugacije nece ici i radice sve dok je boks upaljen cim ga iskljucis opet ista prica.
 
Da naravno, tako je i odradjeno, ali STB nece uopste da ucita interfejs.
Kao sto sam napisao, kad je nakacen samo na wifi, trazi korisnicke podatke i dozvoljava samo unos tih podataka, ni jedna druga opcija-dugme ne radi.
YT oće malo da zeza sa ovim stb-om.

Mora malo gimnastike da se odradi, primer verzija 2.11.08. radi lepo ali ne radi login.
 
Je li mora svaki put da se ''čupa'' lan kabal za korišćenje yt i ostalih aplikacija, jedan korisnik je par strana unazad napisao da ne mora nego da se napravi nekakav vidžet za settings za prebacivanje sa wi fi na lan obratno i tako to odrađuje, čisto da znam da li da počinjem da se bakćem sa ovom ''gimnastikom''.
 
Je li mora svaki put da se ''čupa'' lan kabal za korišćenje yt i ostalih aplikacija, jedan korisnik je par strana unazad napisao da ne mora nego da se napravi nekakav vidžet za settings za prebacivanje sa wi fi na lan obratno i tako to odrađuje, čisto da znam da li da počinjem da se bakćem sa ovom ''gimnastikom''.
Taj korisnik sam bio ja. :D

Elem, šta raditi, ajde moram da napišem, kad nećete da radite gimnastiku solo :)

Napravite vidžet, u gornjem delu gde su mesta za vidžete, 1,2,3,4 koliko već ostavljate prostor za njih, a mesto popunite ikonicom Settings.

Dalje, kada ste u Settings, idete prvo polje Network&Internet, izbaci vam 2 stvari, idete na prvi Ethernet>stavite OFF ako koristite uredjaj kao BOX, a ON ako ćete samo Iris Tv da gledate.
Druga opcija Wifi, da bude uključena isto ako uredjaj koristite kao BOX, a UGAŠENA ako gledate Iris Tv.

Ovo je važan redosled da se isprati i zato kažem, možete i iz fotelje gledati 10m od tv, a ne da se čupa lan kabl (zamisli da imate goste u kući, da vide i taj sport :)).

Takodje, napravite vidžet IPTV, to vam je prečica da se vratite nazad na Iris Tv.
 
P

Da li su ti skorije poceli zamenu SD kanala HD kanalima ili pre 2 meseca kada su krenuli zamenu pojedinim korisnicima... kod mene jos nista... kao da rade jednog po jednog korisnika...
Pre mozda mesec dana.I da,ima Gledaj unazad na skoro svim HD kanalima.
 
Pre mozda mesec dana.I da,ima Gledaj unazad na skoro svim HD kanalima.
To sam sve ispratio i bas pre par dana prokomentarisao da su verovatno prvo cekali da ubace premotavanje na svim HD kanalima cije SD verzije imaju premotavanje pa da nastave zamenu... koliko sam primetio i ako ne gresim jos samo je ostalo da ubace na Eurosport HD 1 i 2... krajnje je vreme da srede listu kanala...
 
Да ли је неко приметио промене са новим ажурирањем на Ирис ТВ-у?
Da negativne promene, kada menjam liste kanala na << i >> zabaguje i izbaci iz liste, takođe kada skrolujem kanale(na Ok i one stelice gore dole) iz jedne liste zabaguje i vrati na trenutni kanal. Užas. Probao sam reset uređaja ali ne pomaže.
 
Upravo mi ubacili optiku i Iris platformu ( box 4).Razocaran sam.Koristio sam Eon prethodnih godina.Trenutno imam oba.Slika na eon aplikaciki je mnoooggoooo bolja.Ostrija.Zvuk za 30% jaci.Ali samo na app.Eon setup box isto losa slika.Na Irisu slika mutna.Zvuk ocajan.Ko ima oba moze da proveri.Pustim isti kanal na oba i razlika....drasticna.Jedino sto je internet dobar na optici.Paket od 200...merio par dana ..oko 180 bude.Mada nisam imao tako jak paket na sbb pa ne mogu da uporedim.A da nepricam da je interfejs Irisa los..spor i kmplikovan.Eon je majka..pregledniji i jednostavniji.Sad citam ovde da neki su dobili apdejt Irisa...kako proveriti?
 
^ to smo već pisali. EON ima bolju sliku SD kanala i tu nema diskusije, HD je tu negde slično, korisničko iskustvo je mnogo bolje na EON. Iris kao da su Indijici pravili i to na brzinu jer su im ukinuli sredstva i ostao nedovršen. E internet je bolji i stabilniji na optici MTS (čaj i najslabiji paket mi radi bolje nego skuplji na SBB), takođe i jaftiniji sa onih 12 meseci po 1 din, pa ko šta hoće, meni optika bila prioritet jer TV i ne gledam + odličan popust 12 meseci.
 
Prvo proveri da li ti je aktivirana HD usluga tj. da li su ti otkljucani kanali od 695 zakljucno sa 799 ili da li su ti novi kanali na 118 ili 125 u HD rezoluciji... pa ukucaj na daljinskom kod ☆104030☆ da podesis kvalitet slike na 1080i50 jer su novi iris stb uredjaji podeseni da automatski prebace na 4k ako je tv uredjaj 4k ali nije dobra slika... i videces da su i slika i ton HD kanala bolji na iris nego na eonu (i ja imam i iris i eon ott box)
 
Zamišljam svoju babu kako joj preko telefona objašnjavam šta treba da uradi da bi joj slika na irisu bila top. :D
 
^ to smo već pisali. EON ima bolju sliku SD kanala i tu nema diskusije, HD je tu negde slično, korisničko iskustvo je mnogo bolje na EON. Iris kao da su Indijici pravili i to na brzinu jer su im ukinuli sredstva i ostao nedovršen. E internet je bolji i stabilniji na optici MTS (čaj i najslabiji paket mi radi bolje nego skuplji na SBB), takođe i jaftiniji sa onih 12 meseci po 1 din, pa ko šta hoće, meni optika bila prioritet jer TV i ne gledam + odličan popust 12 meseci.
Verovatno sam dosadan ali tvrdim da je kvalitet slike i SD i HD kanala bolji putem irisa u poredjenju sa eon ott uslugom van sbb mreze koja ide preko neta a kvalitet podesen na najbolji CBR do 7mb... (ne znam da li je bolja slika ko ima eon u sbb mrezi)... sto se tice SD kanala razlika u korist irisa se posebno vidi na pink filmskim kanalima koji su preko eona mutni, imaju neku cudnu belinu (npr pink horor je najgori)... tv 1000 i diva takodje imaju jasniju sliku preko irisa... lokalni kanali u SD preko irisa neuporedivo imaju bolju sliku... ne znam koje tv uredjaje imate kod mene je lg 49' nanocel i bas se primecuje razlika u kvalitetu u korist irisa ali naravno kada se podesi kvalitet na 1080i50 na iris stb boxu... titl prevoda na pojedinim HD kanalima (Fox-ovi, Cinestar i HBO) preko eona je mutan i "prljavo" beo ali samo kada se podesi na najbolji kvalitet slike CBR do 7mb i to sam zvao tehnicku sluzbu sbb i nisu mogli da rese dok je kod irisa titl cist, jasan i svetao kako treba da bude...
Sto se izgleda i prakticnosti tice eon je bolji ali je mnogo sporiji od irisa verovatno sto ide preko neta... mozda radi brze kada je u sbb mrezi... u sustini iris ima skoro sve kao i eon cak premotavanje na nekim kanalima 30 dana, meni je cak lakse kada premotavam na irisu zbog mogucnosti podesavanja brzine i ako prekinem i ponovo pustim istu stvar ima mogucnost da nastavis gde si prekinuo...
Kako god svi mi imamo razlicite poglede, kriterijume i zahteve...
Zamišljam svoju babu kako joj preko telefona objašnjavam šta treba da uradi da bi joj slika na irisu bila top. :D
100% si upravu... ovo nigde ne pise na uputstvima... ja sam to na ovom forumu procitao... cak ni monteri tehnicari telekoma ne znaju za ovo podesavanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno