Šta je novo?

Ipod konektor u automobilu

mikele

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2002
Poruke
424
Poena
620
Sasvim slucajno sam ustanovio da sam uz auto dobio i instaliran kabal koji na kraju izgleda ovako:


http://www.diytrade.com/china/pd/3231340/APPLE_IPOD_CONNECTOR.html


U starom autu sam izveo slicnu ideju povezivanja malog mp3 playera preko 3,5 mm dzeka na stari ekvilajzer i to je radilo odlicno.

S obzirom da ovaj drugi auto ima u okviru svog car multimedija sistema i navigacije stari fabricki CD changer sistem koji ne cita MP3 fajlove, potreba za slicnim resenjem mi se javila odmah i odusevio sam se kada sam video da je to neko uradio u autu pre mene.
Kako pretpostavljam, reprodukcija bi isla preko aux kanala koji mogu da izaberem sa glavne konzole koja sluzi za board kompjuter, navigaciju i audio CD.

Medjutim, IPOD nemam, pa me zanima postoje li neki drugi mp3 player-i koji su kompatibilni sa ovim prikljuckom a koji se mogu uzeti kod nas za manje pare nego APPLE-ov original? Nisam bas audiofil koji bi trazio dlaku u jajetu tako da bih se i necim slabijim zadovoljio.
Ne znam je li potrebna hardverska kompatibilnost sem da dzek fizicki odgovara, jer ne bih da nesto spalim. :)


Da li neko ima iskusva ili moze da da preporuku za neki mp3 player koji bi mogao da prikacim na ovakav izlaz?

Hvala puno.
 
Taj konektor koriste samo Epl plejeri/telefoni. Uzmi neki polovan iPod, nisu skupi, kvalitet zvuka je odlican a ima i' razni'. Ja sam svoj Touch 2G sa 8Gb nedavno prodao za 50€...
 
Palo mi je na pamet da ce ipak morati da bude tako.Hvala na potvrdi.
 
Nazad
Vrh Dno