Šta je novo?

iPod ekvilajzeri :(

Artz

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2000
Poruke
788
Poena
619
Da li samo ja mislim da implementacija EQ -a u iPodu "just sucks"?
Naime bilo koji EQ da ukljucim pesme pocnu da probijaju po odredjenim frekvencijama.
Tako da na iPod -u, EQ bukvalno ni cemu ne sluzi sto je suprotno onim na iRiver -u gde se pri ukljucivanju EQ -a dobije jasna razlika npr. pojacavanja bass -a.
Kada ukljucim isti EQ na iPod -u sve sto dobijem je krcanje na niskim frekvencijama.
Kakva su vasa iskustva?
Inace koristim iPod 5G 30GB sa firmware -om v1.1.1. Isto se ponasao i na drugim verzijama.
 
Nisi umislio, preporuka je da se EQ na iPod-u ne koristi, jer unosi distorzuiju (ovo vazi za SVE generacije iPod-a)

Poz:wave:
 
Kod pete generacije je to delimicno otkljonjeno mada i dalje nije sjajno...
 
ja nikad ni za sta nisam ni koristio ikvilajzere. AKo je plejer dobar, dobar je. Naravno, potrebno je imati vrhunske sluske, a meni bas odgovaraju Apple in Ear - jes da imaju malo slabije srednje tonove, ali je zato bass do jaja cak i na flat tj. default ikvilajzeru...
 
Artz je napisao(la):
Da li samo ja mislim da implementacija EQ -a u iPodu "just sucks"?
Naime bilo koji EQ da ukljucim pesme pocnu da probijaju po odredjenim frekvencijama.
Tako da na iPod -u, EQ bukvalno ni cemu ne sluzi sto je suprotno onim na iRiver -u gde se pri ukljucivanju EQ -a dobije jasna razlika npr. pojacavanja bass -a.
Kada ukljucim isti EQ na iPod -u sve sto dobijem je krcanje na niskim frekvencijama.
Kakva su vasa iskustva?
Inace koristim iPod 5G 30GB sa firmware -om v1.1.1. Isto se ponasao i na drugim verzijama.

Jos nesto. Ako si vec instalirao 1.1.1 mozes da ogranicis maximalnu jacinu zvuka na nekih 80% - tada ne bi trebalo da vise probija.
 
Zaboravio sam da dodam, ako bash morash da koristish EQ, iskoristi Mp3gain i normalizuj pesme na npr 89dB (radi izbegavanja distorzije)...

Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Hm. Bas mi je cudno sto nisam video nigde da se ljudi zale. Npr. na iLounge forumima.
Ne vredi da ogranicavam bilo sta. Bezveze je ako treba da se mucim zbog svake pojedinacne pesme koju zelim da namestim. I ima itekako razlike kad se pojaca npr. bass, bar je bilo tako na iRiver -u :) I da na starom firmware -u sam skunu vaolume cap koji postoji na evropskim iPod -ovima. Ne mogu da provalim da li je to jos uvek potrebno od kad su ubacili volume limiter.
Naravno player je sjajan, dobija 5- samo zbog toga.
 
S tim da je i 80% na iPod-ovima 5 generacije vise nego dovoljno, ako imas dobre sluske sa max 30 Oma...
 
Mislis ono, svi pricaju o tome, prolaze meseci, skupljas kintu i napokon smognes snage i da das toliko love za njega. I onda.... Posle samo par minuta igre sa njim pogledas jos jednom i kazes, je..e sto sam dao toliko para za ovo @%@#$! :) Ne nije tako, igracka je odlicna, jako sam zadovoljan, pre nego sto nesto kupim potraje sigurno mesec dana istrazivanja, probavanja itd. Nisam samo ocekivao da ce da zaznu tako jednostavnu stvar, pogotovo u petoj generaciji :)
Inace stvarcica nije kupljena kod nas, nisam lud :D
 
Ma samo ti dokupi in-Ear sluske i nece ti trebati nikakvi ikvilajzeri :)
 
Artz je napisao(la):
Hm. Bas mi je cudno sto nisam video nigde da se ljudi zale. Npr. na iLounge forumima.

Nisi posecivao prave forume :d


Artz je napisao(la):
Ne vredi da ogranicavam bilo sta. Bezveze je ako treba da se mucim zbog svake pojedinacne pesme koju zelim da namestim. I ima itekako razlike kad se pojaca npr. bass, bar je bilo tako na iRiver -u :) I da na starom firmware -u sam skunu vaolume cap koji postoji na evropskim iPod -ovima. Ne mogu da provalim da li je to jos uvek potrebno od kad su ubacili volume limiter.
Naravno player je sjajan, dobija 5- samo zbog toga.

5G bi trebao da zvuci sasvim dobro i na flat-u, mada ako ti bash treba pravi EQ mozesh da isprobash i Rockbox...

Poz:wave:
 
Ako znas gde su diskutovali o tome, molim te baci par linkova da pogledam.

Jel neko probao RockBox na novom iPod -u?
 
byMaX je napisao(la):
Ma samo ti dokupi in-Ear sluske i nece ti trebati nikakvi ikvilajzeri :)

Hmm imam vec dobre Philps -ove slusalice. Ali volim kad bije u usima bass :)
Ako se secas ja sam pokrenuo onaj thread sa bubicama sa dobrim bass -om :)
Jesi ih probao sam, kakvi su tvoji licni utisci?
 
Artz je napisao(la):
Ako znas gde su diskutovali o tome, molim te baci par linkova da pogledam.

Jel neko probao RockBox na novom iPod -u?

Ja downlodovao kad ono mora iPod da bude formatiran u FAT32 da bi mogao da instaliras... Kod mene je formatiran u HFS :)

Kazu da nije bas nesto extra taj boombox, kao korisnicki interfejs nije tako dobar i lak za upotrebu kao u slucaju Apple firmware-a... Meni sa shotova daluje drugacije, ali valjda ti likovi sto su ga probali znaju bolje :)

BTW: Dobro je da sada ima izbora: Apple Firmware, iPod Linux i Boombox. Mozda izadje i Windows za iPod :)
 
Artz je napisao(la):
Ako znas gde su diskutovali o tome, molim te baci par linkova da pogledam.

Par linkova (quick search)

http://www6.head-fi.org/forums/showthread.php?t=173201&highlight=rockbox

http://www6.head-fi.org/forums/showthread.php?t=170333&highlight=rockbox

http://www6.head-fi.org/forums/showthread.php?t=176040&highlight=rockbox

http://forums.rockbox.org/index.php?PHPSESSID=5a6cff8d94ab82dfef949d43b44fab65&board=13.0

Rockbox u sadashnjoj fazi je marginalno upotrebljiv na iPod-u (kratko trajanje baterije, bug-ovi), ali ce verovatno uskoro biti mnogo bolji od stardandnog firmware-a (za pocetak, parametric EQ i crossfeed out of the box :D ), kao na npr. iRiver ihp i H playerima.

delimir je napisao(la):
Kazu da nije bas nesto extra taj boombox, kao korisnicki interfejs nije tako dobar i lak za upotrebu kao u slucaju Apple firmware-a... Meni sa shotova daluje drugacije, ali valjda ti likovi sto su ga probali znaju bolje :)

BTW: Dobro je da sada ima izbora: Apple Firmware, iPod Linux i Boombox. Mozda izadje i Windows za iPod :)

Pretpostavljam da ce u buducnosti i interfejs biti doradjen (tipa skinovi i sl.).

Mozda izbace i iVistu :d

Poz:wave:
 
Scorpio(DDMF)! je napisao(la):
Mozda izbace i iVistu :d

Poz:wave:

Pa, sa omasovljenjem kolor iPod-ova stekli su se svi uslovi da se portuje i Windows na iPod: konacno je moguce prikazati plavi ekran :d
 
Nazad
Vrh Dno