Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Ne znam sto mene napadas,ali OK,izgleda da ti znas ko prica gluposti ili ne.
Zamolio bih te da me ne vredjas,ako ti to nije problem.

Nije bila uvreda, a postoji filter za uvredljive reči koji funkcioniše i sankcioniše. Ako si se našao uvređenim izvinjavam se nije mi bila namera, samo reagujem na komentar jer niko nije rekao to što ti tvrdiš iz čega proizilazi da pričaš neistine.
 
Cobek bi pomislio da je XR krs od telefona,citajuci pojedine postove.

Samo mi reci koju sam neistinu izneo?
Napisao sam da BI neko MOGAO pomisliti...itd,na osnovu nekih postova.
Licno,smatram da je XR odlican telefon.Ne kao XS ili XS Max,ali sasvim dobar.Sa X ga ne poredim,jer se on vise ne prodaje.ali moze se reci da je X i dalje odlican telefon.U stvari Apple i dalje pravi najkvalitetnije telefone.Tu mislim in HW i na SW.
Sto se tice Huaveji,meni licno,nezanimljiv brand.Ali...ako bi poklanjali neki dobar Rolex,IWC,JLC uz njega,vrlo rado bih kesirao 1000$ za njega.:D
 
Samo mi reci koju sam neistinu izneo?
Napisao sam da BI neko MOGAO pomisliti...itd,na osnovu nekih postova.
Licno,smatram da je XR odlican telefon.Ne kao XS ili XS Max,ali sasvim dobar.Sa X ga ne poredim,jer se on vise ne prodaje.ali moze se reci da je X i dalje odlican telefon.U stvari Apple i dalje pravi najkvalitetnije telefone.Tu mislim in HW i na SW.
Sto se tice Huaveji,meni licno,nezanimljiv brand.Ali...ako bi poklanjali neki dobar Rolex,IWC,JLC uz njega,vrlo rado bih kesirao 1000$ za njega.:D

Baš zato što ni u jednom postu nije rečeno ništa slično mislim da nije na mestu da aludiraš insinuacijama...ali svejedno tvoje je pravo da kažeš, da se ne nastavljamo.

Sa druge strane u pravu za Apple HW i SW...koliko znam više novca zarađiuju na SW nego na HW.Proteklih godina Apple je prodavao softver koji je bio za svetlosnu godinu moćniji od bilo čega ostalog a takođe zarađivali su i na komponentama koje su realno bile jeftinije od komponenti za pravljenje jednog FS Android telefona ili Win računara.
SW radi bespekorno bolje sa slabijim HW nego konkurentski, to je bila njihova magija i naravno dizajn koji je nesporan a postavlja se onda pitanje cene izrade celog jednog telefona i njegove realne cene na tržištu jer te telefone pored dizajna prodaje i SW.
Ja sam lično kupovao Apple baš zbog toga, prosto sve radi kako treba i za šta je namenjen.

Ali ako sam dobro shvatio(ispravi me ako grešim) i ti bi razmislio uz određeni ''podsticaj'' prelazak u drugi tabor i ako smatraš da Apple pravi vrhunske stvari :D... što na neki način potvrđuje moje mišljenje da su neke druge platforme napredovale i da pružaju nešto bolje u odnosu na ranije. Ja to vidim kao moguć problem Apple-u u narednom periodu.

XR je definitivno dobar telefon ali ne donosi ništa revolucionarno u odnosu na X ili iPh8...sa kojima je tu u cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Pa vidi...kao sto rekoh,Rolex uz Huawei je prava stvar. Prodam Rolex za jedno 5000$,kupim XS Max,ostane mi oko 3500$. Taj Huawei poklonim nekom....recimo tebi.
Ostajem i dalje na iOS i plus zaradio.cheers
Svi srecni i zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Pa vidi...kao sto rekoh Rolex uz Huawei je prava stvar. Prodam Rolex za jedno 5000$,kupim XS Max,ostane mi oko 3500$. Taj Huawei poklonim nekom,recimo tebi.
Ostajem i dalje na iOS i plus zaradio.cheers

Heheh ok ali onda i ja mogu umesto XR za iste pare da prodam ceo paket Huawei-a i uzmem XMax i to je to...Opet idemo na isto...domunđavanje i mahinacije umesto pristupačnosti odmah.
 
Nije to nikakav problem Apple-u zato sto sada sada postoje samo 2 OS-a. Oba su dosta zrela i realno odlicna.

E sad, imate Apple sa jedne i sve ostale sa druge strane. I svaki kupac ima dilemi izmedju Apple-a i svih ostalih. Dodatno su u Android svetu Kinezu istisli renomirane proizvidjace a mnogi ljudi nece uzeti kineski telefon pa taman da je dzabe, ovo je veliki plus Apple-u, prosto ih guraju njima u ruke.

Jedino bi Google da se uozbilji sa Pixelom mogao biti prava konkurencija Apple-u, ali oni kao namerno da brljaju iz godine u godinu.
 
Poslednja izmena:
I ja bih pre uzeo X. Pre svega zbog velicine. Po meni ne vidim svrhu postojanja Xr. Ali to je samo moje misljenje.
 
Da su stavili cenu od 500$ razumeo bih. Ali za ove pare takodje ne vidim razlog zasto bi ga neko uzeo.
 
Ako niko drugi, firme ce ga uzimati masovno za sluzbene telefone.
 
Ja sam malopre poredio kamere Xr i mog X.Iznenadio sam se koliko je bolja na Xr.I ekran je odlican na Xr, ili ja ne vidim razliku ili mi je vreme za oftalmologa.Jedina prednost X je sto mnogo bolje lezi u ruci, Xr je bas golem i odvratni su mu oni bezeli.
 
Lepo odrađen video a i u pravu je kad kaže ljudi kupuju hardver zbog OS-a ali više nije trka u tome...mislim da se ovog puta Apple malo zaigrao a to će im se u budučnosti obiti o glavu, na žalost. Sa napretkom ostalih platformi važan igrač postaje hardver, dizajn koji je Apple izumeo o tom svetu, dodatna operma u standard izvedbi i td...tu su omanuli sa XR-om.

Ako se pogleda cena telefona bez standardne opreme pa se na to doda cena iste koja se treba dokupiti...XR može biti sve samo ne jeftin.

Koliko telefona ima brzi procesor od XR-a (Androida)? Koliko telefona ima bolju kameru? A gomila tih telefona je skuplja od njega :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A inače je samo brzina procesora tu bitna i ništa više...ma daj! Pa u taj xs i a10 da staviš radiće extra...to je upravo ono na čemu ja applu skidam kapu (optimizacija sistema)! Sa druge strane zbog raznih pilićarskih poteza koje mogu da implementiraju, a neće (multitasking, reorder ikona po želji i sl) ja iz principa neću da koristim taj proizvod! Iz sličnih razloga me i google izgubio kao korisnika sa svojim pixelom 3 (verovatno i svakim narednim). Znam ja da njih briga za mene jednog i da će oni sutra i bez mene da rade super ali ako nastave taku politiku sumnjam da im se neće obiti o glavu pre ili kasnije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
+1
A inače je samo brzina procesora tu bitna i ništa više...ma daj! Pa u taj xs i a10 da staviš radiće extra...to je upravo ono na čemu ja applu skidam kapu (optimizacija sistema)! Sa druge strane zbog raznih pilićarskih poteza koje mogu da implementiraju, a neće (multitasking, reorder ikona po želji i sl) ja iz principa neću da koristim taj proizvod! Iz sličnih razloga me i google izgubio kao korisnika sa svojim pixelom 3 (verovatno i svakim narednim). Znam ja da njih briga za mene jednog i da će oni sutra i bez mene da rade super ali ako nastave taku politiku sumnjam da im se neće obiti o glavu pre ili kasnije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Implementirace oni i to,kao sto su i kastomizaciju kontrolnog centra i ostale opcije,poput screen recorder,screen time,battery health... Da ne spominjem sto su konacno vratili grupisane notifikacije. To je sve bilo nezamislivo do pre dve godine,napreduju polako,daju na kasicicu,ko bi rekao da ce se pojaviti i eSim i dual sim opcija. Kruzi prica da ce iOS 13 doneti redizajn,pa mozda nas iznenade sa novim featursima,samo da ne bude opet po cenu stabilnosti. Sa druge strane,poslednjih par verzija androida ne moze da se pohvali nekim napretkom,evo ako neko moze da nabroji sta su novo i korisno doneli nugat,oreo i pita,bio bih zahvalan. Picture in picture opcija,procenat baterije i sada kopiranje gestures-a,mozda sam nesto zaboravio,ali svakako nema nekog veceg napretka,najveca razlika u broju,tj nazivu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Хоће, имплементираће, и изрекламирати како се multitasking по први пут види на мобилном телефону :) не поставља се питање да ли ће, него кад ће...
Управо то и јесте проблем, што дају на кашичицу. Да не буде да сам на страни другог табора, нису ни они много другачији.
 
A inače je samo brzina procesora tu bitna i ništa više...ma daj! Pa u taj xs i a10 da staviš radiće extra...to je upravo ono na čemu ja applu skidam kapu (optimizacija sistema)! Sa druge strane zbog raznih pilićarskih poteza koje mogu da implementiraju, a neće (multitasking, reorder ikona po želji i sl) ja iz principa neću da koristim taj proizvod! Iz sličnih razloga me i google izgubio kao korisnika sa svojim pixelom 3 (verovatno i svakim narednim). Znam ja da njih briga za mene jednog i da će oni sutra i bez mene da rade super ali ako nastave taku politiku sumnjam da im se neće obiti o glavu pre ili kasnije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Odakle poceti... Nije samo brzina procesora bitna, ali smo je pomenuli, a verovao ti ili ne - kod dosta stvari rezolucija ekrana nema uticaja na performanse (posto si ciljao na to ocigledno), tako da jeste bitno koji je procesor.
Reorder ikona se slazem da bi bilo dobro dodati zbog ljudi kojima to znaci - meni nikada nije bitno i iz tog razloga mi na iOS-u nije smetalo jer mi telefon sluzi da obavi posao koji treba (koristim aplikacije, ne blenem u prazan ekran/wallpaper). Multitasking se odlicno postize sa swipe-om dole, a split screen (ono na sta ti mislis kad kazes multitasking) na samom telefonu je najveca glupost ikada napravljena, posto je split screen jedva upotrebljiv na 10", ma cak i na laptopovima od 13" je zeznut. :)
Imao sam multitasking na Androidu jos na G3 i nikad ga nisam koristio - zasto? Zato sto nema smisla - ako gledas nesto na instagramu npr. pa hoces da odes na nesto u drugom app, ides u drugi app, zato sto ti to ne moze stati u malecni deo tvog ekrana (kada ga podelis na pola), da ne govorimo o pravom multitaskingu gde koristis tastaturu - sta ti ostaje od ekrana kada se tastatura otvori. Ja iskreno ne znam ni jednu osobu sa Androidom (a gotovo svi imaju flagship-ove) koja je ijednom u zivotu koristila split screen (sem kad ga je probala).
Najveci problem iOS jeste trenutno forsiranje nekih stvari (pogotovo kod iPada) kao sto ne mozes direktno sa kartice da iscitavas RAW fotke u LR ili sta god, vec moras prvo import u Photos i sl.

Хоће, имплементираће, и изрекламирати како се multitasking по први пут види на мобилном телефону :) не поставља се питање да ли ће, него кад ће...
Управо то и јесте проблем, што дају на кашичицу. Да не буде да сам на страни другог табора, нису ни они много другачији.
Split screen mislis? Multitasking postoji odavno i bolje radi nego na Androidu...
Ne verujem iskreno, sem ako ekrani ne porastu jos vise... Split screen nije feature, to je gimmick...
 
Poslednja izmena:
Да, мислио сам на split screen. Ја га нпр користим, не често, али га користим. Могао бих и без истог, него сам навео као обичан пример нечега што ће, ако буде убачено у IOS, бити представљено као нешто до тада невиђено.
Ено горе је човек лепо навео неке друге примере.

Имао сам два ајфона до сада (5ѕ и 6), и нисам се тада могао навићи на ту затвореност, тј немогућност прилагођавања телефона мени као код андроида. Непосредно пре тога сам купио MacBook, и ево већ (некима је тек) пету годину га терам и презадовољан сам.

Сад више нисам толико луд да мењам ромове као некад. Желим стабилност и поузданост. И верујем да је по том питању јабука и даље на самом врху, али постоје одређене ствари које не могу да прогутам. И из тог разлога ћу још неко време бити на андроиду. Просто, мислим да ми за исте новце андроид и даље даје више.
 
Nikada, ni na jednoj prezentaciji za sve sto su novo dodali nisu rekli da je to novo na mobilnim telefonim vec iskljucivo novo na svojim.
 
Apple svakako prvo gleda na to da li je nesto neophodno korisniku (mislim na taj split screen i slicno), pa onda kako to radi u praksi, e tek onda implementira u svoj iPhone, iPad ili MacBook. Jednostavno je takav Apple. Generalno split screen sam imao na dosta androida i nikada nije bilo moguce koristiti ga na pravi nacin, kao sto je neko gore pomenuo, cak ni na iPadu nema svrhe koristiti ga. Od kako sam presao na OnePlus 6 sa Samsunga s8+ shvatio sam da i Android moze biti fluidan poput iPhona, kazem poput , jer je i dalje po meni iPhone zaokruzen proizvod (fluidan,kamere,ekran,zvuk) kad se sve skupi i oduzme. Samsung i mnogi drugi su recimo napucali senzore otkljucavanja, pa tako imate senzor otiska, otkljucavanje licem, senzor zenice i slicno, ali ni jedan sistem ne radi kako treba (radi ali baguje i sporo je), dok kod iPhona to sto ima sluzi svrsi. Eto to je apple, ne izmisljaju toplu vodu, rade ljudi ono sto znaju, na pravi nacin implementiraju inovacije koje ostali bezuspesno pokusaju implementirati.

Elem, sada kada poredim moj iphone8 i one plus 6 , koristeci ih istovremeno, rekao bih da ce za nekoliko godina, ma koliko smesno nama zvucalo, one plus biti jedan od ozbiljnih konkurenata apple-u. Sve sto ima na ovom telefonu radi savrseno, nesto polut iPhona. Kao fan apple i ajfona skidam kapu i ovom one plus 6.
I da, ni one plus6 nema split scrren :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
@nikolakoki Oneplus 6 ima split screen

Sent from my SM-G9650 using Tapatalk
 
Nema po defaultu. Moze se ukljuciti u developer opcijama. Ali pricam o default opcijama.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Naravno da radi po difoltu. Nista ne mora da se uključuje u developer opcijama

Sent from my SM-G9650 using Tapatalk
 
Jeste ima, ali je malo sakriveno nije kao kod samsunga. Odosmo u off. Sorry

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Stigao Xs Max prije 3 dana, pa da napisem kratke utiske.
Brzo sam se navikao na velicinu, prije X-a sam koristio 6+ i 7+. Sad kad uzmem X, kao igracka je.
Baterija - oko 10% bolja.
Fluidnost - mozda za nijansu bolja.
Ergonomija - vise mi odgovara Xs Max, lakse mi je kucati.
Kamera - za klasu bolja, puno vise svjetlosti hvata.
Zvucnici - jaci nego na X.

Ako nekog nesto konkretno zanima, moze pitati :).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A inače je samo brzina procesora tu bitna i ništa više...ma daj! Pa u taj xs i a10 da staviš radiće extra...to je upravo ono na čemu ja applu skidam kapu (optimizacija sistema)! Sa druge strane zbog raznih pilićarskih poteza koje mogu da implementiraju, a neće (multitasking, reorder ikona po želji i sl) ja iz principa neću da koristim taj proizvod! Iz sličnih razloga me i google izgubio kao korisnika sa svojim pixelom 3 (verovatno i svakim narednim). Znam ja da njih briga za mene jednog i da će oni sutra i bez mene da rade super ali ako nastave taku politiku sumnjam da im se neće obiti o glavu pre ili kasnije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kad se već frljamo nedostacima onda ih bar treba zvati pravim imenom. Multitasking postoji, Split View ne (postoji na tabletima). Ikonice možeš da sortiraš i pomeraš i grupišeš kako hoćeš, ali ne možeš da ih slobodno pozicioniraš kao na Android launcher-ima.
 
Хоће, имплементираће, и изрекламирати како се multitasking по први пут види на мобилном телефону :) не поставља се питање да ли ће, него кад ће...
Управо то и јесте проблем, што дају на кашичицу. Да не буде да сам на страни другог табора, нису ни они много другачији.

Bolje i da daju na "kašičicu" ali da znaš da radi kako treba i da je propisno testirano, nego da dođu sa 200 stavki koje rade polovično i niko ih zato neće koristiti. Nije sve u količini, ima nečeg i u kvalitetu i pouzdanosti ali to svi nekako ispuštaju iz vida. I nije multitasking, već Split View.
 
Moram postaviti jednostavno pitanje: Koji telefon bi pre uzeli odmah sada da imate 800eur u dzepu, X ili Xr? I zasto.

Ja bih uzeo X, tj i uzeo sam ga jer je u svakom pogledu bolji od Xr-a. Tj, samo mu je procesor "slabiji" ako uopste mogu takvu rec da upotrebim.

Da se razumemo, ne pricam o ekosistemu ili bilo cemu drugom, pricam o tome, da sad uzimate iPhone i mozete da birate izmedju novog X i Xr, sta bi bio vas izbor.

XR jer je brži, ima veći ekran, ima bolju autonomiju baterije, pravi bolje fotografije u LL uslovima. Kome ne smeta LCD (a nikome ne smeta, ljudi se mahom foliraju), XR je bolj izbor.
 
Nazad
Vrh Dno