Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Apple nece skoro pući , imaju ogroman i dobar ekosistem i jaku državu koja stoji iza njih.
Smem da se opkladim da neće pući pre ww3 :)

Da se vratim temi , odgledao par kamera testova i deluje da je apple napokon napravio top kameru. Nadam se samo da će iPhone XI maxi-mini imati novi dizajn

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nakon X-a koji je bio najbagovitiji iPhone koji sam ikad imao (a imao sam svaki), XS MAX radi bas onako kako treba.
Primetio sam da 12ica ubrzala i X ali neki bagovi su bili redovno prisutni.

Sto se tice MAX - kamera definitivno najveci update i naravno sama velicina ekrana. Jos nisam uspeo da iscedim bateriju u toku jednog dana.
Cak ni do sub20%. Sve u svemu - posle par meseci napokon opet zadovoljan jabukom.

:wave:
 
Ne znam za nove modele ali su se stranice na mom X-u tako lako oprale, crni model, da je to neverovatno. Cak i pored koriscenja case-a. Malo kasnije cu i slike okaciti. Videcemo kako ce se novi modeli pokazati.
 
Juce cackao Max verziju, prava velicina, a osecaj u ruci je sjajan, bas deluje kvalitetno.

U11 via TT
 
Ne znam za nove modele ali su se stranice na mom X-u tako lako oprale, crni model, da je to neverovatno. Cak i pored koriscenja case-a. Malo kasnije cu i slike okaciti. Videcemo kako ce se novi modeli pokazati.

Zbog case-a su se verovatno i oštetile...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja planiram da uzmem X kada dodje Xs kod operatera. Kontam da ce biti oko 650eur na oglasima u top stanju.
 
Neću više deliti Offtopic opomene već direktno ban za diskusije oko cene ili toga zašto Apple ne daje brzi punjač.
 
Mother of all reviews, AnandTechov review je izašao:
https://www.anandtech.com/show/13392/the-iphone-xs-xs-max-review-unveiling-the-silicon-secrets
Par citata vezanih za SoC:
Overall the new A12 Vortex cores and the architectural improvements on the SoC’s memory subsystem give Apple’s new piece of silicon a much higher performance advantage than Apple’s marketing materials promote. The contrast to the best Android SoCs have to offer is extremely stark – both in terms of performance as well as in power efficiency. Apple’s SoCs have better energy efficiency than all recent Android SoCs while having a nearly 2x performance advantage. I wouldn’t be surprised that if we were to normalise for energy used, Apple would have a 3x performance lead.

What is quite astonishing, is just how close Apple’s A11 and A12 are to current desktop CPUs. I haven’t had the opportunity to run things in a more comparable manner, but taking our server editor, Johan De Gelas’ recent figures from earlier this summer, we see that the A12 outperforms a moderately-clocked Skylake CPU in single-threaded performance. Of course there’s compiler considerations and various frequency concerns to take into account, but still we’re now talking about very small margins until Apple’s mobile SoCs outperform the fastest desktop CPUs in terms of ST performance. It will be interesting to get more accurate figures on this topic later on in the coming months.

The Apple A12 is a beast of a SoC. While the A11 already bested the competition in terms of performance and power efficiency, the A12 doubles down on it in this regard, thanks to Apple’s world-class design teams which were able to squeeze out even more out of their CPU microarchitectures. The Vortex CPU’s memory subsystem saw an enormous boost, which grants the A12 a significant performance boost in a lot of workloads. Apple’s marketing department was really underselling the improvements here by just quoting 15% - a lot of workloads will be seeing performance improvements I estimate to be around 40%, with even greater improvements in some corner-cases. Apple’s CPU have gotten so performant now, that we’re just margins off the best desktop CPUs; it will be interesting to see how the coming years evolve, and what this means for Apple’s non-mobile products.

Poređenje kvaliteta videa sa ajfonom X, koje demonstrira unapređenje koje donosi smart HDR:
 
Pre svega treba banovati iz Apple podforuma za zlonamerno pisanje. Vecima postova o ceni (ne svi) i punjacima spada u tu kategoriju, ali i mnogi drugi.

Ako nemate nesto konstruktivno i korisno da pisete, nemojte ni pisati. U ovom podforumu ljude ne zanima da im objasnite zasto da ne kupe iP.

Dobro, ali može recimo da svrati u temu neko ko razmišlja da kupi iP Xs i kome bi takve informacije i mišljenja bili možda korisni. Ne vidim zašto bi pominjanje negativnog samo po sebi predstavljalo "zlonamerno pisanje". Strasti su se ovde odavno stišale otkako je ekipica "iPhone je divan i ja sam genije što ga imam, a vi ste ljubomorna smrdljiva sirotinja" otišla da troluje negde drugde. E njih je recimo trebalo banovati onda, umesto što su ih pustili da izazivaju svađe.
 
Nije problem ako neko pise nesto kriticki, ali obicno se jasno vidi razlika izmedju konstruktivne kritike i diskusije i najobicnijeg pakosnog trolovanja, prizivanja nesrece Apple-u i ismevanja onih koji ga kupuju.



Inace, kamerom sam odusevljen. Nocu je uzivancija slikati, samo uperis, pucas a slike ispadaju sjajno.

d5b88b3943446cc5bd7f1752cf9abe42.jpg


c4debf0bc25acd9dc31e8b5607b26abc.jpg


Snimanje videa u polumraku je tek prica za sebe. Gledam i ne verujem da je na ekranu na telefonu dinamika bolja nego ono sto uzivo vidim. Ko god je video kako telefon snima se raspametio.
 
Koliko su dobre ove slike... Nemam reči
 
Jos ja pojma nemam da slikam [emoji3]

Evo jos jedne, nemam vise zanimljivih.

42e18e2347ad2111d84d590864e6eb6e.jpg
 
Okači fotke na Flickr, jer kad pogledam upload preko Tapatalka rekao bih da je fotkano sa nekim krš telefonom. Bar da se vidi taj kvalitet.
 
Dobre su slike,ali im je mesto u drugoj temi.
 
Poslednja izmena:
Ortak uzeo XS Max ... dohvatio fon da se malo igram sa istim i premium feel im je stvarno neprevazidjen. Kako jabuka odradi fon nije ni čudo što mnogi žele isti.


Nažalost dobio je telefon sa poznatim bagom u kom odbija punjenje dok se ne upali ekran :S

Sad čekam da rese taj bag pa bih mogao sebi da nabavim isti jer su taman ispeglali sve što je X-u falilo ^^

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kazu da je sredjeno na beta 2 12.1.

Tako da, samo instalirajte beta profil i reseno.
 
Ortak uzeo XS Max ... dohvatio fon da se malo igram sa istim i premium feel im je stvarno neprevazidjen. Kako jabuka odradi fon nije ni čudo što mnogi žele isti.


Nažalost dobio je telefon sa poznatim bagom u kom odbija punjenje dok se ne upali ekran :S

Sad čekam da rese taj bag pa bih mogao sebi da nabavim isti jer su taman ispeglali sve što je X-u falilo ^^

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Zanima me sta je falilo X-u,jer se razmisljam da ga uzmem umesto 8+, a prakticmo su isti telefoni.
Da li koristis ip X? Treba mi info iz prve ruke. Mada dva moja drugara imaju X i jako su zadovoljni.
 
Falio mu je iOS 12,kao i ostalim modelima :D Nema sumnje da ces i ti biti zadovoljan.
 
Naravno da je 12 ispeglao sve,cak i na starijim uredjajima.
Nisam siguran na sta je mislio clan kojeg sam citirao. Po potpisu bih rekao da ne koristi ip X,vec neki android,pa nzm da li je to njegovo licno iskustvo ili ne.
Mada su meni i ip7 i ip8+ sa iOS 11 radili odlicno.
 
Poslednja izmena:
Netko moze mi reci kako je baterija xs uporedzena sa X?
Prodao/dao sam X pa se mislim da uzmem xs?
Jel jma neka razlika od X ili onako prosecno isto?
Najbitno mi je baterija jel zaista telefon drzi vise od X.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristio sam ipX na kratko čisto da vidim kako funkcioniše ali sam fan ogromnih telefona pa nisam hteo da ga uzmem čekajući neku veću verziju istog.
Sad kada se pojavio Xs Max... tu se priča drastično menja :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
OK.
Znaci “nedostatak” je velicina telefona.
Ja sam sa ip7 presao na ip8+. Dosta je veci telefon,ali je skroz ok.
XS max je iste velicine kao i + modeli,tako da bi mi bas legao.
 
Poslednja izmena:
Netko moze mi reci kako je baterija xs uporedzena sa X?
Prodao/dao sam X pa se mislim da uzmem xs?
Jel jma neka razlika od X ili onako prosecno isto?
Najbitno mi je baterija jel zaista telefon drzi vise od X.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Kažu da je bolja, ali ne računaj poreviše na to jer je kapacitet nešto manji nego kod X, dok je SoC štedljiviji. Ako ti je to najbitnija stavka, opredeli se za Max
 
Poslednja izmena:
Kažu da je bolja, ali ne računaj poreviše na to jer je kapacitet nešto manji nego kod X, dok je SoC štedljiviji. Ako ti je to najbitnija stavka, opredeli se za Max

Misim se za XS Max ali mislim da nije prevelik.
Ne znam jel ga mogu staviti u dzepu :)
I nz vajda morace da korist uvjek reachability za neke stvare.
A jel ima osetna razlika u brzina xs vs x, ili to se ne oseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam imao priliku da probam XS. Ali ako mene pitaš, odavno više ne postoji osetna razlika u brzini. Iskreno, ja je nisam osetio u nekoj drastičnoj meri ni kad sam prelazio na X sa 6s.
 
Stigao i meni Xs danas. Razlika u odnosu na X je malo brži FaceID i otključava iz nekih uglova iz kojih X nije.

Kamera je u low light definitivno dosta bolja, ali dnevnu nisam još uvek dovoljno isprobao.

Generalno vredi upgradea sa X-a nekome kome dosta znači kamera, a pošto sam ja sa Pixela prešao na X, meni se isplati.
 
Nazad
Vrh Dno