Šta je novo?

iPhone X

Naručiš sad i taman stiže kad te smori ovaj [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ili sto bi rekao drug @Proday,promenim telefon dok stigne case :d Nema vise menjanja definitivno,skrasio sam se sa dva iP ,)
 
Ne pominji me, evo upravo merkam neki pixel 2 xl :d @Conquer

Edit: ode pixel ispred nosa :(

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma neka ga,gde ode jedan,doci ce dva. Kao i kod mene [emoji16]


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da,samo sto ti "ultra thin" ne pokrivaju ovu budzu od kamere. Necu da se klacka kada ga stavim na sto ili drugu ravnu povrsinu,zato je ova Apple Silicone case najmanje zlo,uveca dimenzije tek toliko da zastiti i kameru,a pritom ima odlican grip,kao i perfektne otvore za dugmice.
 
Poslednja izmena:
Sta bi sa onim apple silicon case na kp sto su bili oko 3500? Lik nudio da se vidi uzivo da j original ali iz bg, a da se cimam da idem do bg mi ne pada napamet...
iStyle dao case-ove na popust, ali samo za iPhone 7/8, a X nista...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas bzvz sto je popust samo za 7 i 8,ja hteo da uzmem i za 6s,kad ono nista od popusta. A bas dve odjednom uzeti,sto je mnogo,mnogo je :S: Ako ti se ne zuri,bude i na ebay-u originala,cene otprilike kao ovde na popustu,pa i povoljnije.
 
https://youtu.be/JxwxmWTZgyk

Sve su gori i gori.. Ja nisam zapamtio ios kao sistem koji malo malo pa neki exploit, hak i slično..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ovakvih ne verujem.. Ja pamtim iphone kao fon sa sistemom bez bagova i lagova, sa savršenim animacijama itd.. Od 11 to nije to.. Više je poluproizvod kog peglaju mesecima i na kraju neće biti ispeglan nego će preći na novu verziju sa novim bagovima.. I novim sigurnosnim propustima.. Probao iphone, opekao se, i vratio se na stari dobri Android i HTC.

Nije hejt samo kažem..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bio je i sa ios 9-10 kada preko clock app udjemo u meni a na ios 9 u kontakte iz kontakata u galeriju bas je bilo propusta
 
Ovakvih ne verujem.. Ja pamtim iphone kao fon sa sistemom bez bagova i lagova, sa savršenim animacijama itd.. Od 11 to nije to.. Više je poluproizvod kog peglaju mesecima i na kraju neće biti ispeglan nego će preći na novu verziju sa novim bagovima.. I novim sigurnosnim propustima.. Probao iphone, opekao se, i vratio se na stari dobri Android i HTC.

Nije hejt samo kažem..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Kod mene obrnuto,probao android i od tada iP cenim jos vise [emoji23] Jednostavno je za mene korisnicko iskustvo (hw+sw) na nekom visem nivou,kako vizuelno tako i funkcionalno. Pocev samo od tastature do app store-a,optimizacije aplikacija,igrica,imessage,itd... A sto se tice bagova,uvek ih je bilo i bice,kako na androidu,tako i na iOS-u. Pamtimo i bolje dane,po meni najveca zamerka ide na ram menadzment,ostalo je manje vise ok,bar na iP X.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
"Vratio se na stari dobri android":wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:
 
Pocev samo od tastature do app store-a,optimizacije aplikacija,igrica,imessage,itd... A sto se tice bagova,uvek ih je bilo i bice

Meni je app store recimo mana, nema Srpska prodavnica, sledeće ne mogu da ih kupim bez neke egzibicije (što je razlog mog bojkota kupovine app). Sledeća mana je nedostatak Srpskog jezika. Nekom ne smeta i to je njegov problem, meni smeta. Recite nekom Ameru, Englezu ili Nemcu da bez svog jezika koristili telefon, a pri tom za to platili 900-1000e. Kako bi vas pogledali i počastili lepo. Bagova nije bilo pre ovoliko, ne pamtim da je iOS6 (sa kojim sam bio najviše zadovoljan) imao usporenja i zamrzavanja.
 
Mislim da sam Vuk Karadžić licno da je ziv ne bi koristio srpski jezik na telefonima.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Kod mene obrnuto,probao android i od tada iP cenim jos vise [emoji23] Jednostavno je za mene korisnicko iskustvo (hw+sw) na nekom visem nivou,kako vizuelno tako i funkcionalno. Pocev samo od tastature do app store-a,optimizacije aplikacija,igrica,imessage,itd... A sto se tice bagova,uvek ih je bilo i bice,kako na androidu,tako i na iOS-u. Pamtimo i bolje dane,po meni najveca zamerka ide na ram menadzment,ostalo je manje vise ok,bar na iP X.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Ja npr nisam mogao dosta stvari koje sam radio i radim na Androidu da radim na ios.. Nebrojeno više mogućnosti ima Android zbog svoje otvorenosti.. Najviše mi je smetalo npr loša podrška za druge tastature, fabrička mi nije odgovarala (tipa nema zarez ili tačka ne sećam se na dohvat ruke, to je nemam komentar).. Bez swiftkey kao da sam nepismen [emoji16] Nema delivery report za sms običan (wtf 2018 je??) i tako te sitnice.. Izdržao skoro godinu dana, bilo je lepo ali ipak sam ja Android guy.. Takođe ne može neko da mi kaže da grešim bar za svoje potrebe, probao duže vreme nije išlo i vratio se.. Ali naravno ios ima svojih prednosti i nešto što je bolje nego Android, al eto to mi nije značilo toliko kao neke druge stvari.. Kao npr biranje default aplikacije za određene stvari(sms, camera itd), a to je vrlo bitno jer ima veliki izbor pa izabereš šta hoćeš i šta ti više odgovara..
A o kupovini aplikacija i težini te iste radnje neću da pričam. Na Androidu dodaš svoju karticu i paf paf kupuješ kad hoćeš..
Takođe jadna je tastatura što se tiče srpskog i predikcije za isti.. Swiftkey nema konkurenciju što se tiče multi language predikcije, brzine menjanja ćirilica latinica itd.. A očajno radi na ios.. Na Androidu kao da je došao uz sam sistem..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes bez problema da kupis gift card sa srpskom karticom preko app store aplikacije u vrednosti od 10$ pa naviše i da kupujes aplikacije koliko hoćeš. Ja tako plaćam i apple music pretplatu, kao i iCloud storage id 50gb za 0,99$. Treba umeti a ne odmsh suditi na osnovu nepotpunih informacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je app store recimo mana, nema Srpska prodavnica, sledeće ne mogu da ih kupim bez neke egzibicije (što je razlog mog bojkota kupovine app). Sledeća mana je nedostatak Srpskog jezika. Nekom ne smeta i to je njegov problem, meni smeta. Recite nekom Ameru, Englezu ili Nemcu da bez svog jezika koristili telefon, a pri tom za to platili 900-1000e. Kako bi vas pogledali i počastili lepo. Bagova nije bilo pre ovoliko, ne pamtim da je iOS6 (sa kojim sam bio najviše zadovoljan) imao usporenja i zamrzavanja.

Ma pusti sad principe,pricam konkretno o vizuelnom izgledu samog store-a,od ikonica do samog uvoda u aplikacije,igre,itd... Mnogo je vise paznje posveceno detaljima i sve mnogo bolje vizuelno izgleda,ne samo u store-u,nego i inace. A prica za sebe je seckanje u play store-u prilikom skrolovanja, i to na uredjaju kao sto je Note 8. Instaliranje i update istih aplikacija je na iOS-u brze do 3-4 puta. Ima tako tih gluposti sto su mi zasmetale,udji preko Samsungovog pretrazivaca na kp,otvori neki oglas i probaj da listas slike,ono je jezivo koliko ih sporo otvara. Dok vec Chrome i Safari nemaju taj problem. Ima milion tih sitnica koje su mi isle na zivce,ja sam po prirodi esteta i mnogo mi je bitan taj vizuelni dozivljaj. Probao sam da budzim ikonice,widgete,launchere,ali nije to to,jednostavno mi je iOS kao sistem legao takav kakav jeste. Naravno,uz mocan hw koji ga gura,cpu,displej,zvuk... Slicno iskustvo je kada posle nekog Windows raspada sednem za svoj MacBook Pro,kada uzmem iPad,posle nekog Samsungovog tableta u slicnom cenovnom rangu. Jednostavno mi je korisnicko iskustvo na nekom visem levelu kako vizuelno i funkcionalno,tako i sam kvalitet izrade.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je app store recimo mana, nema Srpska prodavnica, sledeće ne mogu da ih kupim bez neke egzibicije (što je razlog mog bojkota kupovine app). Sledeća mana je nedostatak Srpskog jezika. Nekom ne smeta i to je njegov problem, meni smeta. Recite nekom Ameru, Englezu ili Nemcu da bez svog jezika koristili telefon, a pri tom za to platili 900-1000e. Kako bi vas pogledali i počastili lepo. Bagova nije bilo pre ovoliko, ne pamtim da je iOS6 (sa kojim sam bio najviše zadovoljan) imao usporenja i zamrzavanja.


Zapravo, to je tvoj problem.
 
Moja jedina zamerka je los ram menadzment.Zbog mocnog hardvera ponekad ne izgleda tako jer sve otvara izuzetno brzo ali je lose.Pricam o osmici, X, osam plus.Verujem da je slicna situacija i na 7(+)
 
Poslednja izmena:
Mozes bez problema da kupis gift card sa srpskom karticom preko app store aplikacije u vrednosti od 10$ pa naviše i da kupujes aplikacije koliko hoćeš. Ja tako plaćam i apple music pretplatu, kao i iCloud storage id 50gb za 0,99$. Treba umeti a ne odmsh suditi na osnovu nepotpunih informacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To sam i ja radio, ali je mnogo nepraktično i bezveze da uzmem potrošim 10 dolara ako mi treba nešto od 2,3 dolara. Desilo mi se par puta i odustao sam od kupovine.

@lazans: svakako ne možeš da kažeš da nije upravu ovo za jezik. Ja koristim svuda engleski, ali je opet čovek upravu totalno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni su uvek pare sa gift card na raspolaganju :) i skroz mi je ok tako kupujem godinama :)
 
Da li jesu ili nisu na Google play je daleko bolje urađeno za nas iz Srbije..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa dobro ja sam zadovoljan :) mozda bi bilo lepo da mozemo klasicno kupovati ali i ovo je sasvim dobro:)
 
Moze i klasicno,tj nasom karticom da se kupuje na HR store-u. Sada ce "patriote" reci kako im smeta to sto su cene u kunama,a tamo se registrovali na Indijski play store,zbog popusta. :d
 
Ispade na kraju da je zapravo super što možeš da kupuješ nekim hokus pokusima..
Pa kad upališ telefon prvi put i kad otvaraš novi nalog, mora da biraš neku drugu državu, a ne Srb.
Koja je fora sa tim uopšte, godinama su oficijalno kod nas, zašto izostaju te neke osnovne/logične stvari?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nema nista hokus pokus moj nalog je iz 2008 godine tako da nemam sta da podesavam vise :) tada sam napravio nalog i zavrsio sam sa tim i da dobijeno bas store ne bih prelazio jer bih pogubio placene app :)
 
Nazad
Vrh Dno