Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi


Ако није ниво државне тајне, како си дошао до те информације?

Кога год да сам питао од ових које познајем да раде у МТС или Теленору се сада праве блесави у вези ајфона или ми одговарају са ”биће”. Пре само 3 месеца су ми мозак попили са тим да долази на јесен са 6цом.
 
Nije drzavna tajna, ali izvor ostaje tajna... sa telenorom nemam veze i nemam pojma, a u mt:s-u stiže, telefoni su već u Srbiji, ako je tako lakše...
Ако није ниво државне тајне, како си дошао до те информације?

Кога год да сам питао од ових које познајем да раде у МТС или Теленору се сада праве блесави у вези ајфона или ми одговарају са ”биће”. Пре само 3 месеца су ми мозак попили са тим да долази на јесен са 6цом.
 
Bolje da si nabavio sliku tih iphone-ova koji su vec u srbiji i prodao je npr kuriru nego sto si ovde dosao sa insajderskom info :) salu na stranu,cekamo.

Vreme ce pokazati
 
Poslednja izmena:
@maki22

Čuvaj nas se ako govoriš neistinu pošto smo mi ovde na forumu zagriženi eJpl ventilatori :p

Edit: čovek ne greši, malopre sleteo kamion sa iP7:

phone6shipping1.jpg


iphone6shipping2.jpg


iphone6shippingchina.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma da sad i ip7 imamo,blago srbiji zemlji blagostanja...godinu dana pre svih :D
 
Slučajno sam ušao u podešavanja Apple ID, i u odeljku kod unosa adrese pronađem našu zemlju, do sad mi bila Hrvatska. Da li je ovo od ranije bilo ili?
Screen Shot 2014-09-16 at 21.48.45.png
 
iPhone u Srbiji konacno

Prevode store i sve sto treba da bude lokalizovano.:)kad to srede tek krece mts i iphone.
 
Poslednja izmena:
Ljudi oni dolaze, šta ćemo sad? :zgran:
 
Немој ме држати за реч али мислим да је била Србија у том падајућем менију.

Dugo ovde nisam ulazio, samo kad sam pravio nalog (pre 3 godine), i tad zasigurno nije bila Srbija pa sam odabrao Hrvatsku kao zemlju. E sad možda su dodali, možda znači nešto, a možda i ne :)
 
bilo.Nista novo

Srbija u address za AppleID definitivno nije bila pre 3 meseca kada sam poslednji put gledao.

EDIT. Kada se otvori AppleID na iPhone-u i dalje nema Srbija u toj listi. Znaci samo preko sajta ima.
 
Poslednja izmena:
Ma šta ima da bude usaglašen, to samo mi možemo da glumimo da smo kao država koja drži do necega.. Telefon podržava sve sertifikate evropske i svetske, oni samo treba da ih prihvate, a ne da za svaki uvezeni uredjaj, svako posebno mora da ide na "testiranje" i ostale gluposti, jer mi zamisli drzimo neke visoke srpske standarde, možeš misliti...

Jel vi znate da ako dva ili vise uvoznika uvoze potpuno isti uredjaj, atest i sve te zajebancije moraju svi pojedinacno da prodju i plate, bez obzira sto npr neko odavno već uvozi i dobio je atest za isti taj uredjaj. Pa vi vidite koja je to ludara.. Da se krsti čovek samo.
A pa kako da ne! RATEL je agencija u kojoj rade vrhunski stručnjaci! Kakav bre Apple, oni moraju da provere sve! I da udare pečat! I zavedu delovodni broj!
Čisto predstave sa kakvom zaostalom ruljom imamo posla:
Pošaljem ja neku žalbu RATEL-u na jednog mobilnog provajdera. Sve oni na sajtu imaju lepo, online obrazac, popunim ja sve i kliknem send.
Kad posle mesec dana meni stigne odgovor. Poštom! U socijalističkoj koverti veličine prosečnog tableta 4 lista A4 formata sa odgovorom koji bi po načinu pisanja smorio i najstarije članove Centralnog komiteta. Sve to zavedeno pečatom od skoro 4 inča i zavedeno desetocifrenim delovodnim brojem!
Znači u 2014 godini Agencija za telekomunikacije meni na pitanje postavljeno preko neta odgovara na način kao opština pičkovac 1966 godine.
I šta se čudimo...sve stručnjak do stručnjaka. Ček da prvo oni otvore Iphone i "izanaliziraju ga".
 
Evo jednog od zvanicnih odgovora M:TS-a
Zajednički cilj kompanija Telekom Srbija i Apple je da korisnicima iPhone na tržištu Srbije omogućimo potpuno korisničko iskustvo identično iskustvu korisnika mobilnih operatora širom sveta, kroz poslednje verzije uređaja i operativnog sistema. Od momenta potpisivanja ugovora do danas timovi Telekoma Srbija i kompanije Apple intezivno rade na stvaranju svih preduslova za početak prodaje iPhone-a na našem tržištu. Sa tehničkog i komercijalnog aspekta Telekom Srbija je spreman a početak prodaje na tržištu Srbije zavisi od strogih procedura koje primenjuje kompanija Apple i koje moraju sve biti ispunjene pre nego što se prvi put zvanično počne prodavati Iphone u za njih novoj državi. Mi verujemo da će uskoro sve biti završeno i da ćemo na zadovoljstvo korisnika obezbediti ove telefone u našoj ponudi.
 
Zato I rekoh da je to jedan od zvanicnih odgovora... :(
 
Ma... Telekom je po ko zna koji put pokazao da su najbičnija šarlatan firma. Sa njima više nikad ništa. Ćao.
A Iphone ćemo i dalje morati da nabavljamo na crno. Jebg.
 
Cujem ne moze da se ugasi 3g na novom iOS8. A ako se ne varam (nisam heavy 3g user), 3g pokrivenost je katastrofa i po Beogradu, a kamoli okolo.

Mozda je Apple svestan situacije?

Cini mi se da nam je trenutno jedina nada da se i Telenor zagreje za iPhone, ako Vip vec nece prvi, pa da vidite kako ce moci brzo i uredno da se odradi i ispravna 3g infrastruktura i serveri za Wi-Fi Calling kad pocne utrkivanje za musterije.

A voleo bih da vidim da mts izvuce deblji kraj na neki nacin. Tipa, ako Telenor odradi sve ovo i potpise konacni ugovor sa Eplom, pa odluci da ne da mts-u local 3g roaming i ovi sve budu morali da grade ispocetka, za svoju mrezu. Mada zapravo, ne znam kakva je i sad situacija po tom pitanju, mozda se vec radi tako.
 
iPhone u Srbiji konacno

telenor i 3g je isto kao mts i profesionalnost.Jedno sa drugim nikako ne ide.

Iskren da budem,verovao sam da ce doci,al nakon ovog zatisja,pocinjem da mislim da ipak nema nista od toga.
 
Poslednja izmena:
Iskreno nisam zagrizenik za jabuku (cak sam i alergican na pravu jabuku :() ali ovo je samo dokaz koja smo mi banana drzava. Ej bre jedna Crna Gora sa 500K stanovnika ima iPhon. Da me neko ovde ne shvati pogresno svaka cast njima ali ovo sto se radi u Srbiji je pravi sadizam od strane drzave koji se sprovodi nad nama kupcima.
 
Poslednja izmena:
na gomili situacija koje sam imao sa jednim i drugim operaterom.Imam pametnije stvari u zivotu od pisanja na forumu km texta.
 
telenor i 3g je isto kao mts i profesionalnost.Jedno sa drugim nikako ne ide.

Iskren da budem,verovao sam da ce doci,al nakon ovog zatisja,pocinjem da mislim da ipak nema nista od toga.

Ја морам да се не сложим са тобом. Исто базирано на личном искуству са МТС-ом.

Имао сам врло специфичан проблем за коју су ми изашли у сусрет до те мере да сам био више него поприлично изненађен. Проблем са МТС-ом, по мом мишљењу, је тај став који имају како грађани тако и добар део запослених: ”државна фирма”. Мислим да баш због ТОГА треба сви боље да се опходимо према нечему што је НАШЕ.

Што се ајфона тиче, до сада сам преносио само информације које бих успео да лично добијем од људи које познајем а раде на неким битнијим позицијама у МТС-у. Са друге стране, моје лично мишљење је да ћу им почети да верујем да стиже ајфон када га будем видео у некој пословници са ценовником поред телефона.
 
Ја морам да се не сложим са тобом. Исто базирано на личном искуству са МТС-ом.

Имао сам врло специфичан проблем за коју су ми изашли у сусрет до те мере да сам био више него поприлично изненађен. Проблем са МТС-ом, по мом мишљењу, је тај став који имају како грађани тако и добар део запослених: ”државна фирма”. Мислим да баш због ТОГА треба сви боље да се опходимо према нечему што је НАШЕ.

Што се ајфона тиче, до сада сам преносио само информације које бих успео да лично добијем од људи које познајем а раде на неким битнијим позицијама у МТС-у. Са друге стране, моје лично мишљење је да ћу им почети да верујем да стиже ајфон када га будем видео у некој пословници са ценовником поред телефона.

Pa kako da se ophodiš kao da je NAŠE kad oni sami sebe uništavaju??? Ja sam recimo bio 13 godina u MTS-u(maltene od otvaranja) i kad sam ih zamolio za izlazak u susret dobio sam hladan tuš...posle 13 godina.Na televiziji dele džabe uređaje kao nagrade za poverenje a sa druge strane na obićne molbe starih korisnika odgovaraju grubo i bezobrazno NE!

Naravno momentalno sam završio sa njima...evo sad sam u Telenoru,mogu da potvrdim MTS ima daaleko jači signal a što se 3G mreže tiče...mislim da su manje više isti.
 
Капирам те јер сам и сам радио у Телекому.
Управо сам и рекао баш зато што се већина запослених тако понаша, да нико из менаџмента не цени, нити поштује, јер су ионако већина постављени по партијској линији.
 
Mali off, ali moje iskustvo je da Telenor ima mnogo bolju 3G mrezu od mts i vip. Jednostavno na vise mesta cak i zabacenijim hvatam 3G i mnogo bolje radi (probavao uporedo na mts i telenor). Jedini problem je sto im default podesavanja koja dobijes od mreze imaju proxy setovan greskom i onda se net vuce. Kada ga skines ide i do 20-30Mbps
 
Nazad
Vrh Dno