Šta je novo?

iPhone SE

Pa i nema neke konkurencije osim z5c, najavljuju s7 i htc 10 mini, videcemo kakvi ce oni biti.
 
Skinuo ga sa punjaca pre 2 dana u 8 uvece, sad imam 30% baterije. Kakav shok posle sljamsunga s6 :D
 
Koristis li ti taj telefon? Daj kod mene nema da izdrzi od 8am do 11pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa istim koriscenjem nisam mogao da izguram dan sa samsungom ni u ludilu. Pozivi, sms, instagram, fejs, messenger, vocap, tapatalk, mail.
 
SE ima za nekih 20tak % bolju autonomiju baterije u odnosu na 5s. Licno nisam mogao da izguram dan sa 5s, morao sam jos barem jednom da ga napunim do vrha da bi mi izgurao od ustajanja iz kreveta do leganja u isti. Sa 6 mogu da izguram dan, ali ako zaista koristim maksimalno telefon onda baterija predvece vec bude na kriticnih 20%. Igrice ne igram, iskljucivo telefon koristim za komunikaciju (razgovori, poruke i mejlovi) + nesto malo drustvene mreze (fb i tviter).
Meni je drago ako si zadovoljan sa baterijom i telefonom generalno jer je u pitanju zaista dobar aparat, ali njegova autonomija nije nista drugo do prosecna.
 
Ajde ovo je prvo punjenje, javljam se posle 7 dana kad vidim kako se ponasa. Za sad sam prezadovoljan, kazem koristio sam S6 pre.
 
S6 je bio poznat po tome da je imao lošu bateriju..
 
Koliko god s6 bio "los" ni se nije nista bolji. Drug je imao 5 pa 5s i uvek ih je punio dva puta dnevno. Tako da te bajke o bateriji od tri dana mogu izvesti oni kojima telefon stoji 99% vremena ugasen.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Samo da pitam, bez namere da ulazim u nekakve rasprave, jel' koristite SE pa znate da je baterija za 20% bolja od 5s ili da je isto tako losa kao na S6.
 
Ne, ne koristim SE jer mi je premali, koristio sam 5s pre ovog ip6, ali svakodnevno sedim sa covekom koji je koristio 5s i presao na SE. Ne pricam napamet nego iz iskustva.
Ili ako vec hoces da poredis, uzmes dva telefona, stavis ih jedan pored drugog, sa oba odes na npr instagram ili viber i listas/citas/pises, pa vidis razliku u brzini opadanja % baterije. Podrazumeva se da su na istoj mrezi, sa istim signalom i identicnim podesavanja (background refresh, lolacija, sinhronizacije itd.).

Bilo kako bilo, ovo je dobar telefon, ali baterija jeste samo prosek i nista vise od toga, bez obizira hteo to neko sebi da prizna ili ne.
 
Moze se reci da SE ima dobru bateriju. Drugar koji je imao peticu, a sada SE, kaze da mu baterija zavrsi dan sa 15-20% baterije, sa peticom je morao negde posle podne da dopuni, da bi mu izguralo pre nego sto legne u krevet.

Tako da ako bi ga praznio do kraja, imao bi i sledece jutro da ga koristi, ali ko ide ujutru na posao sa 10-15% baterije?

Svaki dan odnosno noc da se puni mu ne gine.
 
A to što petica ima sto godina a se tek kupljen to nema veze? :)

Sent from my Nexus 5X
 
Trajanje baterije takodje zavisi i od toga da li je SE sa Tsmc ili Samsung A9 soc-om. Kakva su vasa iskustva? Moj SE ima Samsung a9 i za njega kazu da je slabija baterija od Tsmc soca. Takodje da se vise greje.

Nisam primetio u ovoj temi da je neko uzimao u obzir soc(samsung a9 vs Tsmc a9) kada je baterija u pitanju. Mozda nisam video?
 
Poslednja izmena:
Evo ja imam SE i 5s oba kupljena nova pre xy dana i mogu da vam kazem da je uz moje koriscenje oba telefona na isti nacin trajanje baterije na SE duze, u proseku, za dva sata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam pre SE imala dosta los Android telefon, pa nemam sa cim da uporedim, ali smatram da je baterija na SE odlicna! Posto je nov telefon i nikada ranije nisam imala iOS, stalno ga koristim, cackam, imam tonu appova, Wi-Fi je stalno ukljucen kad sam kuci i posle svega toga zavrsim dan sa baterijom na nekih 45%. Ne znam za druge, ali ja sam prezadovoljna.


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
A to što petica ima sto godina a se tek kupljen to nema veze? :)

Sent from my Nexus 5X

Menjana je baterija, mislim da ima 7-8 meseci, ali da, slazem se stara baterija i nova + veca + stedljiviji A9 = duze trajanje baterije :)
 
Jutru od 7h do 16h sa drndanjem interneta (safari) na svakih 10-15 minuta izgura od 100% do 50-60%.
Bivsi S3 Neo bi bio na 15% sa takvim koriscenjem.
 
iPhone SE gets $50 price cut

The Apple iPhone SE has received a price cut in the US, where MetroPCS (T-Mobile's prepaid brand which has just started carrying iPhones) is currently selling the device for $349, down $50 from what the Cupertino-based company is officially charging for it.

Neki idu i malo dalje:

Boost Mobile prices:

iPhone SE 16GB 299,99$
iPhone SE 64GB 399,99$

Tako se zaradjuju milioni, doslo je leto, nasi jos to ne priznaju, ali morace :smoke:
 
Ja sam zeni pre 10ak dana poklonio svoj 6S, a sebi sam uzeo SE jer mi mnogo vise odgovara mali tel, ali dobrih karakteristika. Prezadovoljan sam telefonom, a sto se autonomije baterije tice, bolja je od 5S koji sam takodje imao prilike da koristim.
Meni lagano izgura ceo dan. Nekad ga uvece stavim da se puni sa 25-30%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar dan
da li za Iphone SE postoji smart dial aplikacija(da nije kroz kontakte) koja čita naša slova, npr. imam kontakt Žika?
Hvala
Pozdrav
 
To je do ios-a. Imas dve opcije. Imas spotlight search i tako mozes da trazis po imenu ili iz phone aplikacije pa kroz kontakte isto search. Ne postoji smart dial kao kod androida.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sa bilo kog HOME ekrana povučeš na dole, i pojavi se pri vrhu polje za pretragu sa uključenom tastaturom. Ako ti je uključena naša tastatura dovoljno je da počneš da pišeš i pojaviće se kontakti sa ikonicom za akcije sa desne strane.
 
Jbt, neverovatno koliko je malo interesovanje za ovaj fon, sudeći po našem forumu!?
Jel to zato što nije "za na astal" i što će ga džiberi brkati sa 5 i 5s?
Ništa ne kontam...
 
Ne, to je zato što većina ljudi voli veću dijagonalu ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno