Šta je novo?

iPhone SE

Ali meni je neverovatno da telefon tako plane za par h? Da li ga vracaju da izvide situaciju za se2 da vide ima li interesanata?
 
Ja sam zainteresovan za svaki ALI da se pravi u ovakvoj formi.
 
A sta im znaci to: Special Offer - Promo ? I kako bi se uopste iz Srbije porucio telefon kod njih?
 
1.A sta im znaci to: Special Offer - Promo ?
2.I kako bi se uopste iz Srbije porucio telefon kod njih?

1. To su telefoni koji su se uzivo predstavljali na sajmovima i tome slicno-dakle vrlo malo i povrsno korisceni.Isto tako budu na prodaju iz iste minimalne "koriscenosti" i digitalne kamere itd. Dakle nisu u pitanju "polovni" uredjaji a niti dovoljno stari da bi se zvali "refurbished". Takve prodaje nisu ceste i tim produktima je cijena nesto niza nego kao kad bi narucio nov novcat is radnje.

Slicno sam dozivio dva puta gdje imam obicaj da kupim tv. I u ta dva puta taj model koji sam zeleo je ili rasprodat-(pa se trebalo cekat na novi kontigent) ili se vise nije proizvodio.
U tom slucaju kupujem tv koji je izlozen(i "koriscen") u toj radnji.S`tim da trazim da mi prodaju nesto jeftinije nego sto je cijena kao kad se "nov" kupuje.

2. Treba da pitas(nazoves ili email) da li salju za srbiju(u sta nebi previse nade polozio ali nikad ne znas ? ) ?


Sto se tice iP5SE, nesto i ja odmjeravam dali da kupim refurbished(isto refurbished sam imao iP4 kao i sada iP5s-kojem je baterija na 35% izlizanosti poslije 3-4 godine koriscenja).
U holandiji SE sad kostaju oko 180€ 16gb i 250€ 32gb.
 
Poslednja izmena:
Onda nema sumnje, da ispipavaju "trziste".
Bolje bi im bilo da naprave telefone istog vanjskog formata ali sa tehnologijom 7ce,8ce il 9ke.
Pa onda da vide reakciju kupovne moci?!
 
Ja bih uzeo instant novi se koji bi bio smanjeni xr po ceni od 400-450e a kuciste neka ostane isto potpuno kao sto je SE HW XR. Ja bih trceci to uzeo.
 
Ako mislis da bi oni smanjili sveukupnu cijenu zato sto su telefoni smanjeni, grdno se varas !!!
"Mozda" bi cijena bila niza maximalno do 50$ ako se sjecas iP5c ni njemu "snizenost" nije bila velika!
Pa opet je Appel to objasnio sa "da ali i pored plastike, skupa tehnologija je u njemu".
Tako da "velicina" ne igra ulogu u njihovoj "pohlepi".

Tako da kod mene refurbished jedino prolaze a pitat cemo se dokle?!
 
Poslednja izmena:
Se je bio 399$ Dok je 6s bio 649$ sto je bilo top zar ne?
 
Ovo su 2nd hand/refurbished(sto kaze Appel vakum) cijene?
Ja sam vise mislio na orginalne cijene kad se tek pojave na trzistu.
 
Ovo i jeste vakum. Ja i pricam o cenama se kada se pojavio :) 399$ za16GB
 

Prilozi

  • C4AA5F66-675F-4C3A-B38B-F22D0506AE6F.png
    C4AA5F66-675F-4C3A-B38B-F22D0506AE6F.png
    196.4 KB · Pregleda: 132
Poslednja izmena:
1. To su telefoni koji su se uzivo predstavljali na sajmovima i tome slicno-dakle vrlo malo i povrsno korisceni.Isto tako budu na prodaju iz iste minimalne "koriscenosti" i digitalne kamere itd. Dakle nisu u pitanju "polovni" uredjaji a niti dovoljno stari da bi se zvali "refurbished". Takve prodaje nisu ceste i tim produktima je cijena nesto niza nego kao kad bi narucio nov novcat is radnje.

Slicno sam dozivio dva puta gdje imam obicaj da kupim tv. I u ta dva puta taj model koji sam zeleo je ili rasprodat-(pa se trebalo cekat na novi kontigent) ili se vise nije proizvodio.
U tom slucaju kupujem tv koji je izlozen(i "koriscen") u toj radnji.S`tim da trazim da mi prodaju nesto jeftinije nego sto je cijena kao kad se "nov" kupuje.

2. Treba da pitas(nazoves ili email) da li salju za srbiju(u sta nebi previse nade polozio ali nikad ne znas ? ) ?


Sto se tice iP5SE, nesto i ja odmjeravam dali da kupim refurbished(isto refurbished sam imao iP4 kao i sada iP5s-kojem je baterija na 35% izlizanosti poslije 3-4 godine koriscenja).
U holandiji SE sad kostaju oko 180€ 16gb i 250€ 32gb.

Ne verujem da bi isporucivali u Srbiju, a i ako bi, bili bi mnogo skupjli :| Nadam se da ce po ovim cenama biti i kod nas, novi :)
Voleo bih i ja da izbace noviju verziju u starom kucistu :)
 
Moze da se kupi online ali ne salju za Srbiju. Isporuka treba da bude u drugoj zemlji, gde porucujes (koji lokalni Apple web sajt koristis) ili preuzimanje u Apple Store-u. Tako je i pre moglo.
 
Jel stvarno stize SE 2 ili je to samo neko onako izjavio? Ako stigne ja mislim da nece da bude ispod 749 dolara. Samo da stave 4.5 inca ekran, hardver od 8 i cenu 399 i savrsen fon :)
 
Neka pipaju koliko hoce. Ovaj se koji imam moze da sljaka jos 2 godine bez da pokaze prve bore :)
 
Realno to je tacno cak je i autonomoja na odlicnom nivou.
 
U sledecem samo da povecaju ekran na 4.5 inca i savrsen telefon. Eto verovali ili ne, ali meni SE izuzetno odgovara po dijagonali ekrana i ne bij voleo da imam mnogo veci ekran. Vrlo praktican tefon za nosenje, rukovanje jednom rukom... Meni je njegova dijagonala prednost a ne mana.
 
+1 se je po mom misljenju idealnih dimenzija... mogli bi bezele da mu smanje i naprave 4s izgled i dimenzije uf koji bi to reborn bio :-D
 
Da, bas sam i ja mislio da bi ivice mogli da smanje. Negde na youtube sam video toboze neki leak dizajna novog SE i ima bukvalno 1mm ivice. Al to je lazno garant.
 
Sto se mene licno tice, velicina 4ke mi je bas bas idealna!!!
Na 5s,sa palcem moram malo istezat(bas na granici gimnastike).
 
Mislim da bi razbili sa prodajom.
 
Mislim da im nije cilj da izbace dobar a jeftiniji iphone jer se onda nijedan drugi ne bi kupovao. I Ako ozadje se 2 ce da bude 749 dolara a kod nas 800 evra
 
Iphone se je bio uspesan, jeftin a jedino moguc, jer su iskoristili postojece kuciste i mnoge druge stvari sa starog 5s. Malo je verovatno da ce da ulazu u dizajn i ostalo i da prave novi model a da on bude jeftin...

Huawei P10
 
Mislim da im nije cilj da izbace dobar a jeftiniji iphone jer se onda nijedan drugi ne bi kupovao. I Ako ozadje se 2 ce da bude 749 dolara a kod nas 800 evra

Bez ovoga nece proci !!!
A ako bude kao sto je bilo sa SE1, onda vas castim gajbom piva.

Najvjerovatnije su primjetili-logicno razmisljajuci, da neigra kod svih zainteresovanih glomaznost ekrana kao u mom slucaju!!!
Telefon za mene nije telefon ako ne mogu da ga stavim u djep od farmerki.
5s je bas na garanici ako sjedim, dok sa 4kom nije bilo problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno