Šta je novo?

iPhone SE (2022)

Imam iphone se 2016, koji koristim kao sluzbeni, bukvalno samo pozivi viber i wa. Trenutno mi baterija drzi oko jedan dan, a bila je nekad i do 3-4 dana... Da li ce na ovom se 2022 moci uz ovakvo koriscenje da bude duze od jednog dana? Misljenje nekog ko ga ima... Hvala
Ako služi samo za to probaj zamenu baterije.
To su identični modeli tu igra ulogu samo zdravlje baterije.
 
Imam iphone se 2016, koji koristim kao sluzbeni, bukvalno samo pozivi viber i wa. Trenutno mi baterija drzi oko jedan dan, a bila je nekad i do 3-4 dana... Da li ce na ovom se 2022 moci uz ovakvo koriscenje da bude duze od jednog dana? Misljenje nekog ko ga ima... Hvala
Zameni bateriju samo,uzmi original polovnu da ima preko samo 90-95% od zakljucani icloud
Kopije nikako
 
Health je 93%, ali se brzo prazni otkad sa prebacio na ios 15...
 
Društvo, imam jedno pitanje vezano za Iphone SE 2020. Kupio sam polovan primerak ovog modela za pristojne novce sa jednom manom doduše:)
Ne funkcioniše mu Bluetooth. Kada uključim Bluetooth, telefon vidi neki uređaj ali ne može da se poveže. Samo vrti u prazno. Ne može se povezati na sat kao ni na Bluetooth u autu. Ja sa mog drugog Iphonea kada uključim skeniranje ne vidim Bluetooth uređaja SE2020. Želeo sam samo da pitam da li neko zna da li mu ima leka ili je to to?
 
Prešao sa 11 pro na SE 2022 ,… razlog , slomio sam 11 pro toliko da mu nije bilo popravke :) … brzo mi je lego SE , ovo je dobar telefon , baterija prosek , kamera solidna , performanse super , izrada fenomenalna , home dugme mi je odlična stvar . Stvarno je telefon premium odrađen … moja preporuka svima koji planiraju da ga kupe idu na minimum 128 gb …. Zahvalićete mi kasnije :) ako imate neka pitanja , pucajte !?
 
Prešao sa 11 pro na SE 2022 ,… razlog , slomio sam 11 pro toliko da mu nije bilo popravke :) … brzo mi je lego SE , ovo je dobar telefon , baterija prosek , kamera solidna , performanse super , izrada fenomenalna , home dugme mi je odlična stvar . Stvarno je telefon premium odrađen … moja preporuka svima koji planiraju da ga kupe idu na minimum 128 gb …. Zahvalićete mi kasnije :) ako imate neka pitanja , pucajte !?
Evo posle nekog vremena , mogu slobodno da kazem da je baterija super ( u pocetku je bila prosecna ) ! Fotke su odlicne ali video kamerom nisam zadovoljan , fokus nije dobar prilikom kretanja … mada ja i ne snimam toliko … po nekad se ugreje , ali nije strasno … bezele vise ne primecujem … na manji ekran sam se navikao isto …
 
greje se i se 2020 kad je jace opterecenje to je sasvim normalno.
 

Ovo moze da bude zanimljivo.
 
Ukoliko bude ko xr , se gubi smisao … xr je veliki telefon …. Nadam se da ce zadrzati istu velicinu kao se 2022 a da ce ukloniti home dugme i bezele
 
poenta se modela sa apple tacke gledista jeste postojeci model koji se vec proizvodi prepakovati i ponuditi kao nov. S obzirom na losu prodaju mini modela mozda neki naredi se bude nalik miniju, ako im je ostalo dovoljno komponenti… svakako mislim da nece raditi nikakav redizajn nekog postojeceg modela, ulagati novac, pa ga onda nuditi kao jeftiniju varijantu iphona…
 
Tome se i ja nadam, da ce nuditi mini u buducnosti kroz neki od SE modela. Mada sudeci po ovom rumoru, veca je verovatnoca da ce prodavati 13 mini jos koju godinu i to je to.
 
Isto. Ja poslusao tvoj savet i uzeo 13 mini i prezadovoljan sam. Kroz koju godinu, rado bih ga menjao ako bi neku od SE varijanti spakovali u mini telo.
 
Morao sam da ga stavim posle pola godine u silikonsku maskicu , grebe se ko blesav …. Citao po forumima, nije slucaj samo kod mene i 13tica se grebe nenormalno a ovaj SE ima i prednje i zadnje staklo 13tice … imam dve duboke ogrebotine na poledjini i sitne mikro ogrebotinice po celom telefonu , najverovatnije od kljuceva itd … 11 pro mi se nije toliko grebao , ekran jeste ali zadnje staklo vrlo malo … bzvz shining disco ball : ) na suncevoj svetlosti :)…ostalo sljaka sve normalno za sada … videcemo na dalje
 
Pozdrav ljudi,

Da li ima smisla prelaziti na ovaj uređaj, kad se sabere sve uz cenu? Nisam nikad koristio IOS.
Ne igram igrice, telefon koristim za browsing, reddit, vesti...
Trenutno koristim Redmi Note 9S, a 16:9 nisam koristio skoro pa 5 godina
 
Pozdrav ljudi,

Da li ima smisla prelaziti na ovaj uređaj, kad se sabere sve uz cenu? Nisam nikad koristio IOS.
Ne igram igrice, telefon koristim za browsing, reddit, vesti...
Trenutno koristim Redmi Note 9S, a 16:9 nisam koristio skoro pa 5 godina
Vredi , ja sam presao sa iphone 11 pro , pre toga sam isto flagship telefone koristio p20pro , p9 , nokia n9 … uopste ne zaostaje toliko za vodecim modelima … ako trazis kompaktan telefon 13 mini i se2022 su pravi izbor …
 
Koristio sam pre iOS Moto G5+. Mislim da ne menjam telefon po 4-5 godina.
Klinci mi uvalili njihov SE2020 (prethodni model). Baterija za zamenu odavno, preko 1000 punjenja....
Ne znam ni sam, kod mene je skoro pune dve godine. Sada baš kada nagazim neki video (neki prenos kada nisi kući), ili klinka udari igrice, tik tok... ne izdrži ceo dan nego mora da se dopuni. Na terenu spotify preko bluetooth, po 10ak sati, vesti, pozivi, mail, forum... bez problema dan izdrži. Uglavnom, nema sjajnu bateriju ako ti je ekran baš non stop aktivan.
Ostalo: dimenzije, stabilnost, pouzdanost, ekran, brzina.... ne planiram još dugo da ga menjam. Možda promenim skoro batreriju ili uzmem neki power bank mag safe tipa (čekam jedan na probu)...
Tebi nov ne bi trebao da pravi nikakve probleme tog tipa.
 
Mislim da je dobra kupovina ako hoces kompakt telefon i ne gledas previse u ekran. Svakako je po meni najbolje uzeti 11 pro ako imas budzet za njega.
 
Pa budžet mi je do 400e - plus vidim da ovaj model ima u nekim radnjama u Balkanskoj za cca 360e, a za te novce mislim da je najsnažniji novi telefon.

Ostali androidi mi nisu nešto zanimljiv - guram Pixel rom svakako, dijagonale su identične - dobio bih tanje bazele sa 1mm.
 
Da, za te pare je najsnazniji, mada ta snaga ti nista ne znaci sa tom baterijom, ja bih do 400€ razmatrao pixel 6a i iphone se3. Eventualno ako bi mogao da se ispruzis za jos 50€ onda iphone 11 ili 11 pro koji je tipa 20€ skuplji
 
Za Iphone SE3 i govorim, njega ciljam.

Ne znam da li se IP11 može naći novi, prilično je star telefon i dosta mu je smanjen lifespan
 
Ja sam pomenuo se2020 jer njega koristim intezivno :) Dimenzije kao po kroju :)
Da sada uzimam novi, gledao bi SE 2023 koji ima i malo jaču bateriju ako se ne varam (kod zamene na se2020 ide sada baterija od se2023, bar mi tako rečeno u ProMobiju).
Druga varijanta je 12 ili 13 mini koji mi se možda još više sviđa ali ne pratim cene pa nisam siguran da li se uklapa. Dimenzije su iste ako ne i manje, bolja izrada...
Na android se ne bi više vraćao, 3 godine i usporavanje, bagovanje, nema podrške... onda sve ponovo na fabriku... pa još malo da izdrži...
 
Ja sam pomenuo se2020 jer njega koristim intezivno :) Dimenzije kao po kroju :)
Da sada uzimam novi, gledao bi SE 2023 koji ima i malo jaču bateriju ako se ne varam (kod zamene na se2020 ide sada baterija od se2023, bar mi tako rečeno u ProMobiju).
Druga varijanta je 12 ili 13 mini koji mi se možda još više sviđa ali ne pratim cene pa nisam siguran da li se uklapa. Dimenzije su iste ako ne i manje, bolja izrada...
Na android se ne bi više vraćao, 3 godine i usporavanje, bagovanje, nema podrške... onda sve ponovo na fabriku... pa još malo da izdrži...
se 2020 posle 3 godine baterija pala na 84%.I po 3utools i po apple health i po coconut battery na mac.Mora se dopunjava da izdrzi dan ako se intenzivno koristi.Ja koristim usb narukvicu sa alija za njega i powerbank posto mi je to sekundarni uredjaj.
 
Za Iphone SE3 i govorim, njega ciljam.

Ne znam da li se IP11 može naći novi, prilično je star telefon i dosta mu je smanjen lifespan
Imas 11 u gomili radnji oko 430€, trajace mu podrska do 2026 verovatno. Mada ja bih isao na 11pro jer je manji a kosta 450€. Ali svakako, to ukoliko mozes da prosiris budzet, ako ne mozes onda je se3 sjajna opcija
 
Opet je to star telefon, znači 2 ipo godine još softverske podrške.
Možda 12 mini - ali to znatno probija budžet.

Moraću da pogledam u istyle kako se ponaša uređaj i kako se ponaša taj maleni ekran.
 
Opet je to star telefon, znači 2 ipo godine još softverske podrške.
Možda 12 mini - ali to znatno probija budžet.

Moraću da pogledam u istyle kako se ponaša uređaj i kako se ponaša taj maleni ekran.
Mislim da je 4.7 knap , samo treba malo vremena da se naviknes … plus telefon staje komotno u dzep … nema da smeta
 
Mene već drma staračka dalekovidost :)
Za video može da posluži ali nije televizor ni tablet od 10''.
Ima podešavanje koje koristiš za tekst poruka i slično. Bukvalno podesiš za sekund ako ti je problem čitanje.

Pogledajte prilog 392061
Hah , meni je font na 6 od 12(normala je 3 ) :) ovo nisam ni probao sto je na slici … uvecao sam jer mi jer mi je interfejs lepsi kada je malo sve uvecano … stvarno sam zadovoljan telefonom ….nosim naocare za daljinu ali na blizinu sam jos ok ….
 
Nazad
Vrh Dno