Šta je novo?

iPhone SE (2022)

rix

Cenjen
Učlanjen(a)
11.01.2015
Poruke
849
Poena
115
Kad je vec izasao red je i da se otvori tema.Pa da pocnemo sa komentarima.
 
Pre svega, šteta je što su ga osakatili sa 3GB RAM memorije i trebalo je barem da ima 4. Ipak su još dve naredne godine pred njim. Sem čipseta nema značajne promene. Naravno, cena je odlučujući faktor. Uređaj koji bi trebalo da se približi masama nije bio ni SE 2020.
 
Stvarno su umetnici da uvale sve i svasta
 
Ovo se prodaje Hipsteraju mladjih generacija, i prodavace se kao alva isto kao sto muskarci kupuju ultra uske farmerice, a zene farmerice koje stoje kao dzak na sebi, jer eto to je..."kao" in. Meni je bolesna sama promocija, gde nam se obracaju sa ushicenjem kao da nam predstavljaju Marsovca, al ok, to klince lozi u patkometriji. Davno sam pricao, i stojim iza toga , dizajn 6ice je ribok klasik novog doba...
 
Ja razmatram ovaj telefon, posto nijedan novi Apple ne mogu korisiti zbog zamora ociju ... Tako da sam se vec razmisljao da kupim jos jedan SE 2020 da imam u rezervi. Sada bilo bi idealno da daju SE varijantu 8/7 plusa-a ali nisu ludi, ko bi kupovao druge telefone. Cak sam gledao i 8 plus pa da zamenim bateriju, ali eto sada je ovaj stigao.
 
Da su stavili 300-350€ mogao bih da razumem ali za ovu cenu imamo 11 ili 12 mini, pa ko sta voli, ovako ne vidim poentu ovog telefona.
 
Poslednja izmena:
Ovaj prosli je donekle imao poentu... Ovo sad tesko da je dobra kupovina. Bolje uzeti 11 dok ga jos ima.
Ubacili overkill procesor koji nema kako da se iskoristi u ovom telefonu. Kapiram da ce cena da pada brze nego sto je to uobičajeno kod apple-a jer ne vidim kako ovo moze da ima skoro istu cenu kao 11 i 12 mini. Ili ce ova dva jos dugo da drze cenu zahvaljujući SE 2022
 
Nista novo, mislim nista na sta nismo navikli od Apple. Brutalan procesor, malo veca baterija ali posto je procesor stedljiv trebslo bi da bude dosta poboljsana autonomija u odnosu na 8/se 2
 
malo veca baterija ali posto je procesor stedljiv trebslo bi da bude dosta poboljsana autonomija u odnosu na 8/se 2
Tome sam se nadao ali izgleda da od toga nema ništa. Minimalno poboljšanje, jedva primetno. S obzirom koliko je loša baterija bila na SE 2, ovo poboljšanje nije dovoljno. Ovo su naravno preliminarne informacije, videćemo još ali mrka kapa što se kaže...
 
Ja nesto ne vidim ovaj tel kao tel za omladinu )onu u srednjoj i faxu) i patkometriju vise kao tel za americku decicu elementary school i njihove bake i deke da im traju nekih 3-4 god. Msm ko ce meriti patku sa ovim cudom pored najavljenih pro modela koji ako jos budu imali i a16 exclusive ocekujem da ce da im dignu cene za 100$ dok ce novi obicni iphone ostati po ovoj ceni sa a14...
 
^ taj rad. Kad pogledaš Android tržište, uskoro ćemo šifonjere da nosimo.
 
Lista ne da nema veze nego….a52 ima jacu bateriju od 13 pro maxa vazi
 
Ova kao da je prodavac iphone-a... Bas je odusevljena
 


Nije ovo lose, ako se u praksi ispostavi kao tacno.
 
Imam iphone se 2016, koji koristim kao sluzbeni, bukvalno samo pozivi viber i wa. Trenutno mi baterija drzi oko jedan dan, a bila je nekad i do 3-4 dana... Da li ce na ovom se 2022 moci uz ovakvo koriscenje da bude duze od jednog dana? Misljenje nekog ko ga ima... Hvala
 
Nazad
Vrh Dno