Šta je novo?

[iPhone] Kupovina u New Yorku?

Xith

Slavan
Učlanjen(a)
22.07.2004
Poruke
483
Poena
395
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel I5-13600KF custom loop
Matična ploča
Asus Z690 Rog Apex
RAM
2x16GB G.Skill Trident Z5 6400Mhz
GPU
Power Color 5700 XT Liquid
Storage
Kingston KC3000 2TB, Adata SX8200 Pro 2TB
Kućište
Lian Li 011 Dynamic
Pozdrav,
Ortak ide na nedelju dana u New York pa rekoh da proba da mi donese neki iPhone ili nesto slicno kada je vec tamo.
Zna li neko kakve su cene tamo otprilike? Sve sto sam nasao su cene sa dvogodisnjim ugovorom, pretpostavljam da to ne dolazi u obzir.

Gde i sta da gleda?

Hvala unapred :wave:
 
I mene je to zanimalo, ali ispostavilo se da nema varijante da se uzme telefon bez dvogodišnje pretplate. :(
 
jedino moze da nadje kraden ili sa ebay-a ili eventualno da uzme legalno bez ugovora za otprilike 500-600$+ :)
 
Na Apple Store-u, na dnu strane, sitnim slovima, piše ovo:

For those who are not eligible for an early upgrade or who wish to buy iPhone as a gift, the prices are $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB).

Sudeći po ovome, verovatno može da se kupi, mada nisam siguran... Možda će neko znati bolje da objasni šta to znači
 
Moguće je, da se pristane na pretplatu, kupi telefon i posle par dana plati raskidanje pretplate (oko 150$), ali za proceduru, mora se neko javiti.
I to mora biti neko sa prebivalištem u USA
 
Ako 3GS ima novu verziju basebanda, za sada nemoze da se otkljuca.
 
Bilo koji da uzme u Apple Store-u, nece pogresiti. Po bilo kojem kriterijumu to je odlicna kupovina, jedino ako mu usteda od 100-150e u odnosu na cenu kod nas nije dovoljna...

Ali, na kraju krajeva, iPhone kupuje za sebe, i nema sanse da se ne zaljubi u njega...
 
Poslednja izmena:
ne zaboravite na nekih 10ak (da li bese 8.75)% poreza u drzavi NY
 
Na Apple Store-u, na dnu strane, sitnim slovima, piše ovo:

For those who are not eligible for an early upgrade or who wish to buy iPhone as a gift, the prices are $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB).

Sudeći po ovome, verovatno može da se kupi, mada nisam siguran... Možda će neko znati bolje da objasni šta to znači

Da moze po tim cenama da se kupi, ali vam i dalje treba americki drzavljanin, tj neko ko ima usa licnu kartu i social security broj, jer je i taj telefon zakljucan za att mrezu (znaci nije sim free), odnosno vi i dalje potpisujete ugovor, samo sto se nemate ugovornu obavezu da trosite minimum 70$ naredne 2 godine
 
Ne moze da se kupi u Apple store-u...

Ja sam bio pre mesec dana i mogu da potvrdim da ne moze. Ne moze ni u Engleskoj, moras da imas UK kreditnu karticu da bi kupio kroz pay and go varijantu. Ne daju...

Maxin brat koji zivi tamo je dosao da nam kupi: najsmesnije mi je bilo u samoj radnji, on se kao pravi lud, sto mora english card a ja stojim pored. Kaze prodavac, ne moze, par hiljada turista svakoga dana udje u radnju i pita da kupi iphone...
 
Eto, misterija razrešena. Znači može da se kupi, ali ipak postoji čarlama... Jedino mi nije jasno zašto barem u tim "flagship" prodavnicama (5th Avenue i Regent Street) to ne dozvole, kad već postoji tolika potražnja posebno među turistima...Nije mali novac u pitanju, govorimo o stotinama hiljada ili čak milionima, i to na dnevnoj bazi!
 
Trenutno kako jeste, kupujes verziju 3.1 koja ne moze da se otkljuca jos uvek: tako da sada ne postoji mogucnost da ima iphone koji mozes da koristis - sve i da ti ga prodaju
 
Eto, misterija razrešena. Znači može da se kupi, ali ipak postoji čarlama... Jedino mi nije jasno zašto barem u tim "flagship" prodavnicama (5th Avenue i Regent Street) to ne dozvole, kad već postoji tolika potražnja posebno među turistima...Nije mali novac u pitanju, govorimo o stotinama hiljada ili čak milionima, i to na dnevnoj bazi!

Zato sto Apple te hiljade ili milione lepo naplati od AT&T-a i drugih provajdera...
 
A polovan iphone 3g? Za koliko moze da se nadje u americi?
 
To sto si ti uradio je jailbreak i unlock 3.1.2 firmvera ali... ima kvaka, proces koji si koristio prilikom update-a telefona je tako odradjen da se baseband firmver ne upgrade-uje. Zato si i mogao. Da je baseband otisao verziju na gore, mogao bi da se slikas.
 
Ako dodje sa fabrickim 3.1.x onda mozes da se slikas (i slusas muziku). Pogotovu 3GS korisnici treba da budu obazrivi.
 
Sta cak ni turbo sim ne pomaze? posto mozda imam kombinaciju da za 25 dana mi donese decko 5 iphona 3gs novih, za veoma lepu cenu.. :D
 
Sto se cimati sa kupovinom iphone-a u Americi kada kod "susjeda" ima po istoj ceni ako ne i jeftinije ;)
 
Jesi kupovao licno kod "susjeda" iz oglasa?
 
Jesi kupovao licno kod "susjeda" iz oglasa?

Jel moze konkretnije objashnjenje ;)

Nisam licno, ali preko coveka koji tamo zivi ZG (poslovno cesto dolazi u bg) je par ljudi iz drustva kupilo po veoma povoljnim cenama (oko 500 do 600 eur) 3gs 32gb pre mesec dva. Meni su to licno ok cene , kada se pogleda koliko su tada bili kod nas u oglasima :) Ja ga licno za se' nisam uzeo jos uvek:D Njuskalo.hr , oglasnik.hr, jabucnjak itd itd ... veoma lepe cene + ostvariva garancija od 1 god. Ostvariva u tom smislu da je svakako blize nego USA garancija koja nije worldwide za Iphone.

Jos niko koga ja znam nije odavde pokusao da kontaktira nekog iz HR i da se dogovora za slanje telefona postom ... jer je ova gore kombinacija laksa i prakticnija a na kraju krajeva i najsigurnija.
 
Ja bih pogledao u Walmart-u u sutini cene su verovatno medju najnizim, ili ako hoces da gledas oglase onda je za definitivno Craigslist ja sam licno kupovao iz oglasa kad sam bio u NY. :-devil-:
 
Maxin brat koji zivi tamo je dosao da nam kupi: najsmesnije mi je bilo u samoj radnji, on se kao pravi lud, sto mora english card a ja stojim pored. Kaze prodavac, ne moze, par hiljada turista svakoga dana udje u radnju i pita da kupi iphone...
... a ti gledas u plafon i nezainteresovano zvizduces pored njega :d
 
Poslednja izmena:
Ove cene od 99$ i 199$ se odnose na sta? Pise da su za iPhone sa 8GB 99$... to je cena sa ugovorom?

Da, uz ugovor. A one "donje" cene su, po svemu sudeci, bez ugovorne obaveze ali je telefon i dalje zakljucan na at&t mrezu.

Mene zanima da li su ti telefoni kupljeni u Londonu u "slobodnoj prodaji" sim free ili je ista prica kao u Americi?

I da li, uopste, postoji mogucnost da se kupi sim free iPhone?
 
Nazad
Vrh Dno