Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Nije svaki iP u pitanju,sedmica i noviji nemaju taj problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
videcu danas na koliko je % baterija jer je telefon uzet za majku. ovo sinoc me je bas smorilo ali videcemo kakav je nakon sto se napunio do 100%.
 
Proveri bateriju svakako,na sedmici vec ne bi smelo da se desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispod 5 stepeni se to dešava uglavnom. Što je battery health niži to su veće šanse. Meni je iP6 imao health 100% i nije se gasio ni na -5 a pre toga stara baterija imala health 82% i gasio se na 10 stepeni sa punim osvetljenjem


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
hocu, danas je prvi dan koriscenja pa cekam da mi javi koliko je % ostalo.
ako bude ispod 50 onda vracam.
sinoc sam dobio jos 2 nova tika dok sam se iscimao oko vracanja slika i drndanja oko iClouda. nadam se da sa ovim vise nikad necu imati posla.

cale ima 6s i nema problema sa gasenjem ili brzim trosenjem baterije na hladnoci.
 
Meni je ovo treći 6s i prvi koji ima taj problem.
 
Meni ovaj 6s plus za sad se nikad nije ugasio, koristio sam ga i na minisu kad je padao sneg i sve, za sad


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam imao jos jedan 6s pre ovoga, nije imao taj problem, doduse crkao je i zamenjen je za ovaj.
A nesto mi govori da ce mi ovaj drugi biti i poslednji Ip, ne mogu vise da se mlatim sa ovim glupostima.
 
Poslednja izmena:
Ljudi to je normalno, ajfon se gazi na hladnocu. Nije di baterije. Jeste ali nije oštećena već je to normalno


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pa nije baš normalno. Meni se 6s gasio samo dok mu je bila neispravna baterija, posle je radio bez problema i na -10
 
Pa kazem, ako je health opao gasiće se. Meni se ip6 nikad nije gasio ni na -10 kad je health imao 100% al kad je imao 82% sa starom baterijom gasio se i na +20[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
ma nek se teraju i oni i njihov health. fon ne sme tako da se ponasa kad je malo hladnije i taj problem ima samo iPhone.
videcu kako ce sad ovaj da prodje na 6C napolju. ako stucne, ide nazad prodavcu.
 
Moj ima 96% battery health, znaci nije baterija bas za zamenu. I dok nije krenulo ovo hladno vreme veoma dobro je trajala, desavalo se i po dva dana nekad, zavisno od koriscenja naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste normalno, zamisli recimo da se telefon na visokim temperaturama ne iskljucuje, verovatno bi nešto crklo(baterija u prvom planu) isto je i sa hladnoćom. Normalna temperatura za korišćenje iPhona je od 0 do 35 stepena
af3bec7f22005139ed341bd1b68a40f7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni se to dešavalo i u stanu na temperaturi od 22 stepena.

Nije ovo svakodnevna pojava, ali se dešava. Telefon svega par meseci star.
 
Pa sta da radim povodom toga? Da menjam bateriju koja pokazuje 96% health? Ako ce ponovo da se desava, da ne bacam pare bezveze?
 
Pa pazi, pare svakako ne bi bacio. Sniženje baterije traje još 3 nedelje, posle se vraća cena od 10500[emoji16][emoji16]. Pa niko ti ne garantuje. Zima i ovako traje još 3 ipo meseca i to je to, posle problem s tim neće biti. Samo nemoj telefon da koristiš kad si napolje. Mislim na gluposti neke. Promeniš pesmu, pošalješ poruku, pozoveš i odmah ga vraćaj u dzep. Meni se tako evo nije isključio nijednom. Samo ne u dzepu od farmeraka jer tu se ledi, u dzepu gde su ruke, unutrašnjem i neće biti problema, veruj mi. Ovo jeste glupost recimo odeš na zimovanje ili slično i ne možeš ni video da snimaš. Ja sam tako prošle zime na Zlatiboru sa šesticom koja se gasila rešio problem. Stavio sam onu battery case, telefon je imao 100% i punio se i nije se ugasio a snimao sam i sa žiče i sve i nije se ugasio[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
@Misha976

Ne moze to nikako biti dobra baterija. Ovaj iz Ajstajla je nudio servisno ocitavanje za 500din, pa ako ti nije puno neka ga ocita ili ako je pod garancijom da ga das na reklamaciju.
Ako ti je pun kufer, mozda da izguglas da li su neoriginalne baterije bolje resenje. Desava se da se zbog kapaciteta zrtvuje robusnost baterije, pa onda kinez manjeg kapaciteta bude otporniji po pitanju jaceg praznjenja. Jeste svojevrstan paradoks, ali tako je ponekad...
 
Promenio sam tri 6s modela, ni na jednom nisam imao problem da mi se gasi na niskoj temperaturi, bili na planini, bilo u gradu.

@ericm Mislim da su ti svi davali savet da uzmes 7icu, a ne 6s ali dobro, sad bar znas za ubuduce...
 
7icu sam i uzeo ali polovnu od 128gb pa ce u utorak da se vrati i uzme nova. bitno je samo da nema neki fabricki bug sa baterijom da mi se ne cimaju roditelji sa novim telefonom kasnije.

inace mi se mat crna ili kako se vec zove uopste ne svidja, majka je to prva rekla :). nekako je sav musav i ne deluje uopste elegantno. ali radi skroz ok i fluidno.
 
Battery health je mozda dobar ali baterija koja ima 800 ciklusa ne znaci da je i dalje dobra proveri broj ciklusa...
 
Večeras na 15% baterija, uzimam telefon da nešto pogledam, samo što sam ga otključao ugasi se. Ok ostavim ga na stolu a on se upali sam i pokazuje 10% ukucam kodove i ugasi se, jednostavno ovo nije dobro.

Temperatura u stanu 22 stepena :D
 
Coveče telefon se ne isključuje samo kad je hladno. Isključuje se i kad je loša baterija ili kad ode U2 chip


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Večeras na 15% baterija, uzimam telefon da nešto pogledam, samo što sam ga otključao ugasi se. Ok ostavim ga na stolu a on se upali sam i pokazuje 10% ukucam kodove i ugasi se, jednostavno ovo nije dobro.

Temperatura u stanu 22 stepena :D

Definitivno je za zamenu
 
Isplati li se danas uzeti 6s plus? Sto se tice performansi kako gura najnoviji OS, kako generalno radi, baterija koliko drzi. Znam da nema fast charge i da se onda dugo puni...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Od ip6 mozes da ih punis brzim punjacima... isplati se ako uzimas polovan racunaj da je potrebno menjati batt u startu i miran si 2 god... odlican telefon :)
 
Vredi uzeti 6s plus, neki polovan ali ispod 300€. Bar 32GB. Složio bih se sa Igorom da racunaš na zamenu baterije i bićeš miran. Telefon odlično radi, noviji ajfoni su za nijansu samo brži


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mogu i uporedni snimak da snimim brzi su kod igrica za 1-2 sec dok facebook, insta itd otvaraju identicno ... odlican je 6s i da kapacitet 32 je tamanica nemoj 16 pogotovo ako snimas klipove :-D
 
Imam druga u svajcarskoj, tamo je na popustu 6s plus 32gb 360fr, i posto me smorio malo android + vec neko vreme zelim da probam ios, nekako mi 6s ili 7 dodje idealno da probam, ne puknem odma ogromne pare, a mozda mi ne bude odgovarao... Hvala na odgovorima

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Jos bolje kod 7+ ti je dual cam, 3gb rama , wide color ekran p3,625 nita ekran, otpornost na polivanje, stereo zvuk... i podrska duza za god dana ... a razlika u performansama je minimalna... sve u svemu ako je 6s jeftiniji dosta isplati se :)
 
7 plus je 660fr sto je skoro duplo u odnosu na 6s plus, a to mi je vec mnogo. I kod nas je 500e+. Ovaj 6s plus i da mi ne legne mogu da ga prodam za iste pare jer ce biti nov, a vidim da kod nas na oglasima nema ni blizu ove cene nov.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno