Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Upravo tako.

Cene kod švercera su baš,baš opale u odnosu na prošlu godinu.

Retko ko će i uzimati preko njih sad,kad može preko operatera.
 
Opale su brzo jer su dovukli gomilu uredjaja, svako bi da uzme 300+ EUR po telefonu, a inace mi se cini da je interesovanje isto kao i ranijih godina, samo sto je ponuda mnogo veca. Ima sigurno uticaja i to sto ce operateri da ponude krajem godine, kao sto je vec receno...
 
Šteta sto je tako neozbiljan test.
 
Ocigledno je da prilicno cene bateriju, Z5c je ocenjen sa 5/5, Z5 sa 4/5.
 
[YOUTUBE]648nH8Ic7bA[/YOUTUBE]

Pokidao 6s.
 
Kidanje.
 
Ja mislim na svercovane.
 
Nisam uopste pratio cene kod nas prethodnih godina, tako da ne znam gde se najvise isplati kupiti iphone.
Sledece nedelje sam u Amsterdamu, tako da bih mogao da uzmem 6s tamo. Da li je to dobra ideja, ili je bolje kupiti kod nas?
 
Poslednja izmena:
Nisam uopste pratio cene kod nas prethodnih godina, tako da ne znam gde se najvise isplati kupiti iphone.
Sledece nedelje sam u Amsterdamu, tako da bih mogao da uzmem 6s tamo. Da li je to dobra ideja, ili je bolje kupiti kod nas?

Samo ako mozes da vratis porez, inace jok
 
[youtube]lY-OGTaIHW4[/youtube]

Evo kako se proverava soc
 
Poslednja izmena:
TSMC kao kompanija je lider u proizvodnji poluprovodnika i proizvela je 100% A8 čipova za iPhone 6.
Samsung je u međuvremenu značajno unapredio svoj proizvodni proces, i uz malu pomoć TSMC-ovih poslovnih tajni ove godine izašao sa naprednijom, 14 nm proizvodnjom u odnosu na TSMC-ov 16nm proizvodni proces.
Zbog ovoga je u Tajvanu trenutno u toku sudski spor između TSMC-a i Samsunga.

Iz Apple-ove perspektive verovatno je izgledalo kao najbolja opcija obezbediti ugovore sa oba proizvođača, kako bi se sprečile eventualne nestašice i kroz konkurenciju obezbedila najbolja ponuda.
Prema nekim procenama, TSMC je odgovoran za približno 60% proizvodnje, a Samsung za 40%.
Pokazalo se ipak da je Samsungov proizvodni proces iako na papiru napredniji, u praksi inferiorniji.
Dok su performanse čipova približno iste, autonomija baterije je dosta bolja kod uređaja sa TSMC-ovim čipsetom.
Razlika u autonomiji zavisi od aktivnosti - u svakodnevnoj upotrebi iznosi oko 10-ak procenata, a povećava se u korist TSMC-a kod hardverski zahtevnih aktivnosti.
[YOUTUBE]pXmIQJMDv68[/YOUTUBE]
http://bgr.com/2015/10/08/iphone-6s-a9-processor-samsung-tsmc-batterygate/
Nema sumnje da nije u pitanju nikakva "namera" Samsunga, oni su profesionalci i ovde se radi o ugovoru koji se meri u milijardama dolara i trenutno je značajan faktor finansijske stabilizacije Samsunga (najavili su porast profita od 80% u odnosu na isti period prošle godine, pre svega zahvaljujući proizvodnji poluprovodnika, a posle 7 uzastopnih kvartala pada). Uostalom i njihovi flagshipi proizvedeni u istom (14nm) proizvodnom procesu nemaju baš sjajnu autonomiju baterije.
Ostaje da se vidi da li će ovo imati nekih daljih implikacija na udeo u proizvodnji A9 u korist TSMC.

Ono što je dobro je da već ima nekih najava da će TSMC biti odgovoran za 100% proizvodnje A10 SoC-a u ajfonu 7.
 
Nazad
Vrh Dno