Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

sta znam meni su fotke odlicne na 6S ovo je fotkano sa SE koji koristi istu kameru kao obican 6S

Prva fotka klasika dan.. druga fotka osvetljeni trafo... iso 640 1/17s iz ruke i treca fotka veoma mracno, teza kompozicija 8S duzina exp i iso 320.. sve Manuelno podeseno ofc koriscen zidic...
 

Prilozi

  • IMG_0014.jpg
    IMG_0014.jpg
    1 MB · Pregleda: 161
  • IMG_0022.jpg
    IMG_0022.jpg
    1 MB · Pregleda: 155
  • IMG_0068.jpg
    IMG_0068.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 144
Poslednja izmena:
Mogu i ja da iznesem pozitivne utiske za 6S, odlican telefoncic posebno za cenu za koju se sad moze uzeti.Kamera po danu odlicna, nocu se muci, mada moze u odredjenim situacijama da uslika ok sliku, uz obradjivanje mogu nocne slike da se izvuku prilicno.Prednja kamera jedna od boljih.Video snimak je zaista dobar i ne moze se bas primetiti nedostatak OIS, na 1080 60fps ide glatko, na 4k je nestabilnije, al svakako zadovoljavajuce, u poredjenju sa 6s plus koji ima OIS razlike su minimalne u stabilizaciji.Jedino mala baterija moze da pravi problem.Poredjenja radi, pre 6S sam koristio S6 i po meni jabuka pravi bolje slike i generalno sam imao bolje iskustvo sa ajfonovom kamerom..
 
Poslednja izmena:
Evo nekoliko totalno random od mene. Na zadnjoj slici nije imalo uopšte svetlosti, zato sam postavio screenshot da vidite vreme, nigde svetlosti okolono. Ako uzmem to u obzir ovo je sasvim dobro
7ca171c5f15f4eef7dad9c80a289be60.jpg
d395a354ffa1787047558ccd968b029c.jpg
0a5232fa33a14045986fe9401914d135.jpg
732c54870660886bcd1794b5216dee00.jpg
fed01eb7b667dfb4b88deebb9f4b3330.jpg
7bdc27d4689dfb44ecf582b9cc90c1a5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ovako imam par onako laickih pitanja..

Treba da uzmem neki telefon tako manjih dimenzija i s obzirom da je ponuda takvih, pa recimo mizerna, zakljucio sam da je mozda 6s ono sto mi treba.

E sad posto je telefon izasao jos 2015te, nacuo sam da je upitno da li ce biti jos softverskih nadogradnji za taj model, pa me interesuje koliko je to uopste bitno za nekog ko je onako prilicno nezahtevan korisnik, odnosno da li on moze da sljaka regularno i na ios 12 jos sta znam par godina ako ga ne nadograde na 13. Znaci ono neka fluidnost u radu mi je sustinski najbitnija, ostalo gore dole.

Mozda je glupo pitanje nemam pojma ne razumem se preterano :D

Kapram i da je odgovor "uzmi sedmicu" logican al ono skuplji je solidno pa ne razmatram tu opciju.

Hvala unapred.
 
Ma posrzavace ios 13 pa i 14 bez brige, no i da ga ostavis na ios 12 Zbog perfromansi bices miran bar 3 god sto se app tice viber whats face itd :)
 
Telefon je i dalje odličan, nema veze što je iz 2015. Ako te zanima da li će imati iOS 13, sačekaj i saznaćeš u Junu kada izadje prva beta, ovako niko ne može da ti kaže da li hoće ili neće dobiti, iako je logično da hoće, ne zna se još. Jedina mana je baterija za 6S. Po meni nov ne vredi uzeti ali polovan vredi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I nov 6s 4.7 ima ocaj bateriju ono je tuzno kako isparava baterija...
 
Pa to svakako stoji, optimizacija čista nula. Čuo sam da ni iP7 nije ništa bolji na iOS 12, ja samo zbog toga držim 11


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne mogu da cekam jun jer je hitno, stari fon mi je riknuo.

Ok tako nesto sam i mislio, nema razloga da ne sljaka. uostalom do skoro sam koristio neku lumiu od koje je microsoft digao ruke davno i nista joj nije falilo (dok nije crkla :D )

Za bateriju *mjau**mjau**mjau*, kapiram da moze dan da izgura, posebno sto nisam preterano zahtevan korisnik.

Generalno je konkurencija tih modela do 5 inca uzasna a ono bas ne volim vece telefone. Huawei p10 je isto u opticaju iako je malo veci, al mislim da ni njemu baterija nije jaca strana.

No da ne idem u off, hvala na odgovorima, videu jos.
 
Ip7 je jos gori i po bench testovoma i load-u manje gura od 6s
 
Po meni 6s radi lepse i tecnije od 3x skupljih androida. Odlican i posle toliko godina. Baterija jeste najslabija tacka, ali ako ne visis stalno na telefonu, nece biti problem. Na noviji iOS ne moras ici. Stari 5s mi je na iOS-u 9 na kome i dalje rade sve bitne aplikacije.
 
Ja sam trenutno na 6s i ne mogu da se nateram tj da opravdam cenu u odnosu na 8 na primer, sto se vecine stvari tice, performansi pogotovu. X/Xs se lomim da uzmem i to jedino mozda zbog kamere ali mislim da cu da cekam jesen ipak, tako mi fino radi 6s.
 
Zamenio sam bateriju 22. Januara, baterry health je na već na 98%. Strogo sam se pridržavao saveta da ne punim do 100% i ne praznim do 0%. Nije mi jasno kako drugu na X baterija nakon godinu dana 100%.
 
Baterija osetno kraće traje sa ovim 12.2. Meni ne može da izgura ceo dan. Ali rad je za svaku pohvalu, čak i sa uključenim 'low power modom'. Ali i dalje mi vise odgovara Android, mnoge aplikacije koje koristim su daleko bolje nego na iOSu.
 
Khm, bas ti je losa ta recenica jer svi znaju da aplikacije su generalno mnogo bolje za ios jer imas dobro poznatih 15ak telefona koji su pritom jako slicni tj isri manje vise i iz tog razloga su apk mnooogo bolje optimizovane nego za android gde imas nekoliko hiljada telefona svaki razlicit.
To sto mozda neke apk nemaju za ios je druga stvar jer i meni fali poneka. A i neke aplikacije nisu podrzane u nekim regionima.. zavisi od iclouda. Jedino to moze biti problem sve ostalo su truba price


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Khm, bas ti je losa ta recenica jer svi znaju da aplikacije su generalno mnogo bolje za ios jer imas dobro poznatih 15ak telefona koji su pritom jako slicni tj isri manje vise i iz tog razloga su apk mnooogo bolje optimizovane nego za android gde imas nekoliko hiljada telefona svaki razlicit.
To sto mozda neke apk nemaju za ios je druga stvar jer i meni fali poneka. A i neke aplikacije nisu podrzane u nekim regionima.. zavisi od iclouda. Jedino to moze biti problem sve ostalo su truba price


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svaka čast ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Slaninica
@Igor88

Koje ste baterija stavili, originalne (iStyle, Macola) ili one druge?
 
Khm, bas ti je losa ta recenica jer svi znaju da aplikacije su generalno mnogo bolje za ios jer imas dobro poznatih 15ak telefona koji su pritom jako slicni tj isri manje vise i iz tog razloga su apk mnooogo bolje optimizovane nego za android gde imas nekoliko hiljada telefona svaki razlicit.
To sto mozda neke apk nemaju za ios je druga stvar jer i meni fali poneka. A i neke aplikacije nisu podrzane u nekim regionima.. zavisi od iclouda. Jedino to moze biti problem sve ostalo su truba price


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo npr. B92 app nema dark mode, koji je dostupan na Android verziji. Daily Mail je dizajnom još uvek u 2015. dok Android verzija je daleko savremenija. Koristim oba OSa, pa poredim.
 
Imam jedno, možda glupo, pitanje, kad se već priča o baterijama...da li šteti bateriji, ako se puni povremeno preko onih eksternih baterija?
 
Zamenio sam bateriju 22. Januara, baterry health je na već na 98%. Strogo sam se pridržavao saveta da ne punim do 100% i ne praznim do 0%. Nije mi jasno kako drugu na X baterija nakon godinu dana 100%.

Bože, zašto ljudi praktikuju te gluposti? Meni nije jasno kojom logikom ne punite telefon do 100%. Ja ne čupam s punjača ni na 99% pa ni kuća da mi gori, stavljam isključivo kad padne ispod 10% i već 4 meseca mi health stoji na 100%, imam 160 ciklusa


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imam jedno, možda glupo, pitanje, kad se već priča o baterijama...da li šteti bateriji, ako se puni povremeno preko onih eksternih baterija?

Ne. Samo gledaj da bude do 1.A
Sad ovi novi gruvaju QC


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ip7, 90% punjenja je na power bank-u koji ima output 2,4A. Osetno brze puni nego punjac koji dolazi uz telefon. Battery health 91%, telefon ima skoro dve godine, baterija fabricka.
 
Nije pomenuo kiji telefon ako je 6 ne bih ga ja gurao na nesto jace od 1A...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se na 1A 6S Plus puni jedno 4 sata [emoji4][emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni baterija stavljena pre neki dan 97% 14 ciklisa :)
Bože, zašto ljudi praktikuju te gluposti? Meni nije jasno kojom logikom ne punite telefon do 100%. Ja ne čupam s punjača ni na 99% pa ni kuća da mi gori, stavljam isključivo kad padne ispod 10% i već 4 meseca mi health stoji na 100%, imam 160 ciklusa


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Long story short, taj battery health ne valja ničemu. Nije ni pouzdan što se može videti iz primera.
 
Long story short, taj battery health ne valja ničemu. Nije ni pouzdan što se može videti iz primera.

Slicno pokazuje i coconut +/- 1%. Ima i do lutrije sa baterijama,neka pokazuje 98-99% kada je nova,a neka 101%,pa kako kome zapadne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno