Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Kupio bih polovan 5S, do sada sam koristio android. Sta da gledam kod polovnog, ima li neka specificna boljka? Ne znam kako to funkcionise kod iOSa, da li moze da se koristi kao hotspot sa 4g netom, da li prilikom transfera fajlova sa telefona na windows moze da se prebacu u neki ''storage mod'' pa da se prebacuje kao sa externog hdda ili mora iTunes, prilikom prebacivanja sa PCa na fon, da li puno vremena oduzima itunes povezivanje i prebacivanje? Da li je bluetooth funkcionalan za prebacivanje fileova izmedju njega i windowsa/androida? Sa kojim iosom je najbrzi? Hvala unapred

I koja je realna cena nekog u mint stanju, nesto gledam kp i nasao sam sigurno 10ak koji izgledaju perfektno na slici za 130-150e, jel to ok cena?
 
Ne bih dao te pare za 5s pre bih uzeo se za 170e koliko su polovni od 16gb cak i to je mnogo jer je nov 250

Ios 8-9 nosi ok 10 je srednje zalosno incl bateriju koju pojede a 11 je katastrofa...
 
Ios 8-9 nosi ok 10 je srednje zalosno incl bateriju koju pojede.

iOS 10.1 kod mene, radi sve super, ne znam sta je srednje zalosno. Baterija ok drzi skroz, kao i prethodni iOS-i slicno.
 
Ocajan quick reply prvo ima ogroman delay pri swype-u drugo ceo telefon je usporen. Ali opet kazem u granicama normalne zato i kazem solidno ali daleko od ios 9 isto vazi i za bateriju... a ios 11 je katastrofa, po mom misljenju skoro neupotrebljiv telefon. Mozda ga ispeglaju nekad, ne znam.
 
Ja se sećam iPhone 5 kad sam koristio na iOS 8/9 telefon je ljudi goreo kako je dobro radio. To je gotovo bilo trenutno otvaranje, nema FPS dropova na listanju news feeda u aplikacijama, top stvarno. A sada kad pogledam iOS 11 na 5S/6 ostanem u šokiću kad vidim kako očajno rade svi, bukvalno stara petica mi nikad u životu nije kočila koliko mi koči šestica na iOS11 razočaran sam. A ovo mu je tek reći update(iP6) i radi užasno, a petica i na poslednjem, četvrtom update(iOS10) radi p e r f e k t n o u odnosu na ovo sranj* od sistema.....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Ostaje nada da ce ip5s dobiti azuriranje na ios 12 ali me plasi ta cinjenica da ce ios morati da se polira za MNOGO veci broj uredjaja te da optimizacija nece biti vise “jaca” strana IOS-a

Ne zelim da pljujem 5s on zaista ima perfektan hw i vrlo je kompletan uredjaj i dan danas ali ga zaklase sa ios 11... 6 je i upotrebljiv dok 5s ja ne znam dal bih mogao da koristim osim za kolekciju :-D
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno??? Mislim 5s ima apdejte od iOS 7 to je do sada 4 novija, 4S je imao isto 4 bez iOS5 što je za S seriju normalno i mislim da bi trebali da stanu. Bolje nek ga ostave ovako kakav je, nego da “umre” sa negativnim komentarima na svoj rad i slično jer je to jedan od najjacih telefona ikada od Apple, po meni. Stvarno se plašim kako bi radio na iOS 12. I ništa nije večito, ima svog naslednika pa ako ga korisnici toliko vole neka se apgreduju malo....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Uzeh na kraju 6icu, mint, nije mi prevelik, prezadovoljan sam, 11.2.6 sw, jel auto update moze da se ugasi i da mi ostane tako posto mi radi ok, ne treba mi ni brze ni sporije?
 
Mozes da instaliras tvOS 11 Beta profil i nece ti proveravati da li ima update.
 
Sa iOS 11.3 telefon ce ti raditi jos bolje. Posle toga mislim da nece biti vise azuriranja za iOS11, vreme je za iOS12.
 
Ovo je, prema svim pisanjima na webu, apsolutno tacno. Nadam se da ce jos malo da ispeglaju do finalne verzije.

Da je na desetci, onda bi beta profil, za njegov telefon, bio bolje resenje.
 
Samo sto sudeci po webu jer nemam ip6 na ios 11 da 11.3 satire bateriju kada se uporedi sa 10.3.3...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam problem sa Iphone-om 5S, pregrevanje je u pitanju, sto naravno vuce i bateriju sa sobom. Prvo moram da objasnim ono najcudnije i meni neverovatano, telefon se pregreje u roku od 5 minuta, bukvalno za 5 minuta dodje do temperature gde vise ne smem da ga drzim u rukama jer je previse vruc i pece mi ruke. U ovih 5 minuta bukvalno nista zahtevno ne radim, proverim mail, posaljem neki sms, nista posebno. Sta god da radim, 5 minuta je tako da ne bi trebalo.... I onda ga spustim negde i posle 2 do 3 minuta on je hladan potpuno. O cemu se bre ovde radi, pa nista mi nije jasno? :D Kao da ima skrivene ventilatore i motore u sebi...

Proveravao sam battery usage, sve je normalno, najvise baterije trosi safari (kada ga koristim), sve ostale aplikacije toliko koliko i treba. Inace broj aplikacija koje imam na telefonu je jako mali jer se trudim da ne instaliram nista sto ne moram, tako da nemam fejbsuk i ostale gluposti.

Ne znam sta da radim, ali meni ovo izgleda kao teski hardverski poremecaj i mislim da cu da trazim nov telefon ili povracaj novca.

P.S. Pre neki dan sam ga koristio na -20 napolju, u roku od 10 minuta je bio uzaren. Nista mi nije bilo jasno.
 
Koliko dzi baterija? Meni se 5s ne zagreva do duse na 11.3 nisam ga koristio na 11.2.6
 
Baterija drzi do 2 i po sata, ne vise.
 
To je bas malo,nosi ga u servis.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Otisao u2 cip ostavi ga na airplane rezimu 12h vidi koliko% ce da svuce batt a pre toga pozeljan restore :)
 
Imam problem sa Iphone-om 5S, pregrevanje je u pitanju, sto naravno vuce i bateriju sa sobom. Prvo moram da objasnim ono najcudnije i meni neverovatano, telefon se pregreje u roku od 5 minuta, bukvalno za 5 minuta dodje do temperature gde vise ne smem da ga drzim u rukama jer je previse vruc i pece mi ruke. U ovih 5 minuta bukvalno nista zahtevno ne radim, proverim mail, posaljem neki sms, nista posebno. Sta god da radim, 5 minuta je tako da ne bi trebalo.... I onda ga spustim negde i posle 2 do 3 minuta on je hladan potpuno. O cemu se bre ovde radi, pa nista mi nije jasno? :D Kao da ima skrivene ventilatore i motore u sebi...

Proveravao sam battery usage, sve je normalno, najvise baterije trosi safari (kada ga koristim), sve ostale aplikacije toliko koliko i treba. Inace broj aplikacija koje imam na telefonu je jako mali jer se trudim da ne instaliram nista sto ne moram, tako da nemam fejbsuk i ostale gluposti.

Ne znam sta da radim, ali meni ovo izgleda kao teski hardverski poremecaj i mislim da cu da trazim nov telefon ili povracaj novca.

P.S. Pre neki dan sam ga koristio na -20 napolju, u roku od 10 minuta je bio uzaren. Nista mi nije bilo jasno.

Settings>Privacy>Analytics>Analytics data i proveri jel ima neki panic log. Ali kao sto je vec receno verovatno je u2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam ukapirao jos prosle nedelje. U kodu Safarija je potvrdjeno da ce ios 12 podrzavati i ip5s, ipad mini 2-3 i air 1.
 
pozzz drugari....evo ovako...pre jedno 8-9 meseca sam pisao ovde na ovu temu za 5s...kupio sam polovan odlican stvrano sam pogodio sa kupovinom...32gb memorije...ios 9.2.1...i sve radio ok....i ja iz znatizelje uzmem update na najnoviji ios 11..i sve ok radi al baterija me uzasava...zanima me vas savet...ovo sta se dogadja..napunim mob do 100%..radi sve ok...i u pocetku je bilo da mi se ugasi na 30%...sad je pocelo da mi se gasi na 50%..ugasi se skroz i nece da se upali..dok ne stavim na punjac....posle 5 miin se upali...pokaze 6 % baterije....dal ima pomoci...dal da menjam bateriju...sta vec...neki savet...
 
Baterija je za menjanje 99%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
probacu i to..trenutno se puni...jos nesto sam primetio...tipa kad ostavim telefon zaklucam ekran...pustim u pozadini muziku...gurao bi skoro do kraja baterije....al cimuzmem da ga koristim....ispod tih kako kad..dal 50 ili 40 posto...ugasi se....a u poadini kad zakljucan i muzika radi do kraja...to sam isto primetio...
 
zanima me dal je to prouzrukovao update na ios 11...jer mi je ok radio na 9.2.1...milsim on i sad radi super...jedino sto se tice te baterije...to samo....a koju bateriju da uzmem ako moze preporuka...vidim na kupujem prodajem ima ih dosta....
 
Pa malo vise trosi sada 11 :-D a sto se tice baterije ne znam nisu nekog kvaliteta kopije :-(
 
pa sad nzm sta da radim..u dilemi sam....sta bi mi preporucio...dal da pokusam da ga prodam nekim radnjama...ipak ne bih da zeznem nekog ovako...meni je ovaj mob sasvim ok...radi super...samo kad bi tipa i ta kopija radila koliko toliko normalno...a ne da mi se gasi mozda ko i ova...
 
Nazad
Vrh Dno