Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

Onda znaci, sharp i lg prave bolje ekrane od ostalih, a ne apple.
 
Onda znaci, sharp i lg prave bolje ekrane od ostalih, a ne apple.

easy there, inkvizicija reaguje jako brzo ;)

da razjasnimo, nadam se da su moje informacije tacne jer me mrzi da kopam linkove:

ip4 i ip4s imaju IPS ekrane koje je do sada snabdevao Sharp i LG, za peticu se u pricu ukljucil i Toshiba. Tehnologija je i dalje IPS. displej JESTE fenomenalan, ali je jos u eri 3GS sam Steva licno izjavio da je SAMOLED odlican, da bi po izlasku cetvorke izjavio da je Retina bolja od SAMOLED-a.

testovi tad nisu bili u slaganju sa tom izjavom.

po izlasku petice, izvrseni su testovi, i ispada da displej na iPhone5 zaista JESTE bolji od S3 SAMOLED-a, dok je, po nezavisnoj internet stampi i po korisnicima koje bar ja srecem svaki dan na internetu i uzivo, S-LCD2 na HTC modelima (snabdeven o strane S-LCD kompanije osnovane od Sony/Samsung sada kompletno u vlasnistvu Samsung-a) bolji od oba. E sad, da ne krene pljuvanje - oba ekrana imaju svoje mane i vrline, ali sobzirom da J-Butterfly (koji treba da izadje za evropu i ameriku uskoro) ima S-LCD3 koji bi logicno trebao da bude bolji, pobednik je manje vise jasan. Zasto Samsung i dalje fura AMOLED ekrane kada im je u vlasnistvu firma koja pravi bolji proizvod (S-LCD) nije bas najjasnije, meni bar. Moj licni osecaj je da One-X nema konkurenciju, Full-brightness je na strani iPhone5, dok su boje "toplije" na OneX sto je bitnije onima koji cuvaju bateriju, a uzevsi u obzir potrosnju na tim rezolucijama, to je onda jako bitna stavka.
 
Slazem se skroz, sto se tice ekrana moj subjektivni osecaj: 1. One X 2. iPhone 5 3. Samsung S3

P.S. Cekam da vidim kakav ce biti na 8x sa vecom gustinom piksela (4.3 inch ista rezolucija)
 
Poslednja izmena:
Moj licni osecaj je da One-X nema konkurenciju, Full-brightness je na strani iPhone5, dok su boje "toplije" na OneX sto je bitnije onima koji cuvaju bateriju, a uzevsi u obzir potrosnju na tim rezolucijama, to je onda jako bitna stavka.

50476.png


50475.png


50111.png


50956.png


50958.png


Boje na One X :

saturationCIEonex.png


Boje na iPhone 5 :

CIEsaturationsiphone5.png


iPhone 5 :

grayscaleiphone5.PNG


One X :

grayscale2.PNG
 
Kako se zove ona aplikcija sto vam otkaci ikone i one mogu da se muckaju po ekranu? :D
 
Neka iskustva o grebanju/opadanju farbe sa iPhone 5 crnoj verziji, zagrejan sam za ovaj telefon u crnoj boji, ali sve vise ljudi se zali na ovaj problem. Molim za odgovor samo one koji koriste ovaj telefon, njihova iskustva su mi neophodna! Imam beo 4S ali bih sada crni, ali ne po ceni da se za 7 dana oljupi boja...
 
ima raznih slucajeva.Licno znam dvojcu koja imaju crni bez ihedne ogrebotine,a sa druge strane citam po netu da se grebu kao dobar dan.

Uzmi beli i uzivaj.
 
"Problem" je sto sam mnoooogo zagrejan za crni... :( Koliko ti tvoji prijatelji dugo imaju telefon i jel koriste neku zastitu?
 
Sto ne stavis foliju i resen problem?
 
Ako ces koristiti zastitu onda ti i nije bitna boja...
Ima ga moj kolega, ali uzasno pazi na njega, uvek ga drzi u koznoj futroli, tako da nema problema, medjutim jako pazi jer zna da je osetljiv.
 
imaju crnu peticu preko mesec dana,bez ikakve zastite.
 
Bio sam u Amsterdamu u subotu, skoknuh i do Apple radnje da pogledam iPhone 5 uživo. Ne znam koliko je dugo bio izložen primerak koji sam ja gledao ali sam video dosta ogrebotina oko konektora sa donje strane, bio je izguljen do metala :S:
Ledja i prednje staklo nisu bili ogrebani. Inače je utisak iz prve ruke više nego dobar. Izuzetno lagan, usudio bih se reći, nerealano lagan a opet se nije izgubio osećaj robusnosti (iako je bio izgreban sa donje strane).

Samo što je kupovina IP5, bar u Apple store-u u Amsterdamu, bukvalno lutrija. Registrujete se na sajtu i time ste ušli u izvlačenje za kupovinu telefona sutradan, kada treba da odete do radnje, platite i preuzmete telefon. Drugačije se nemože kupiti simfree, bar trenutno, *****izam :wall:
 
Bio sam u Amsterdamu u subotu, skoknuh i do Apple radnje da pogledam iPhone 5 uživo. Ne znam koliko je dugo bio izložen primerak koji sam ja gledao ali sam video dosta ogrebotina oko konektora sa donje strane, bio je izguljen do metala :S:
Ledja i prednje staklo nisu bili ogrebani. Inače je utisak iz prve ruke više nego dobar. Izuzetno lagan, usudio bih se reći, nerealano lagan a opet se nije izgubio osećaj robusnosti (iako je bio izgreban sa donje strane).

Samo što je kupovina IP5, bar u Apple store-u u Amsterdamu, bukvalno lutrija. Registrujete se na sajtu i time ste ušli u izvlačenje za kupovinu telefona sutradan, kada treba da odete do radnje, platite i preuzmete telefon. Drugačije se nemože kupiti simfree, bar trenutno, *****izam :wall:

Nije lutrija zovu svakog samo je glupava procedura. Na isti nacin je meni kupljen telefon u svedskoj bez problema.
 
7 dana se nas četvoro prijavljivalo, samo je jedna osoba izvučena, jednom :) (1 od 28 "pokušaja")
 
Samo što je kupovina IP5, bar u Apple store-u u Amsterdamu, bukvalno lutrija. Registrujete se na sajtu i time ste ušli u izvlačenje za kupovinu telefona sutradan, kada treba da odete do radnje, platite i preuzmete telefon. Drugačije se nemože kupiti simfree, bar trenutno, *****izam :wall:
slično je bilo i u Hong Kongu, ljudi su se prijavljivali po 50 puta da bi kupili fon...
Foxconn ima problem da proizvede adekvatan broj telefona, pa je na Apple-ovom sajtu do prošle sedmice "shipping time" bio jako dug, kao da je fon tek izašao (3-4 sedmice)
Sad se situacija malo "popravila", pa je "shipping time" pao na 2-3 sedmice:
http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone5
vidim da i kod nas polako padaju cene...
 
Danas sam se igrao malo sa bijelom peticom i uporedo sa bijelim 4s....stvarno nisam vidio razliku u brzini, cak uopste u nicemu osim u malo jacim bojama i sto se kamera app digla jedno 0.2s brze na petici. Isto mi je gej(zenski) ko i 4s, ali zato nema sta ga se oguli. 4s djeluje u ruci cvrsce, jace, sto je varka( djelovao je tako cvrsce i od sgs2 pa svi znamo kako je prosao:D). Zadnja strana 20x ljepsa nego kod 4s, ali ni primaci crnoj verziji. I da, imao sam osjecaj da ga moram pazljivo spustati na sto inace ce se izgrebe odma sto je glupost vjerovatno ali takav je feeling.:confused:

Utisak kad se upali ekran - 4s ko igracka sa onim zbijenim ikonicama a petica ko daljinski, visok je ko sgs2 u silikonu:D
A onda popalim browsere na sva 3 telefona jadan pored drugog, i to je sprdnja kako je 4s smijesno mali ekran, petica bolja dosta ali i ona smijesna za 4,3".
Novi konektor je vrh! :KlanjanjeU svakom pogledu mi se vise svidja od micro usb, samo da je malo duzi kabal ali dobro....a o onom smecu od starog necu ni da trosim rijeci:crash:
 
Poslednja izmena:
Ako bih kupio jailbrejkovan fon,da li je moguce skinuti taj jailbreak i koristiti fon normalno?
 
Da cim se uradi restore i podesi kao set as new
 
Hoce li se onda i bagovi koje je JB napravio otkloniti?
 
jb tada nece postojati na telefonu ... dakle imaces tel kao da si ga kupio zapakovanog u radnji .
 
Jailbreak je bolje imati nego nemati

moje iskustvo je da jb pravi dovoljno problema da nema potrebe da ga imam :)

pocev od toga da sve radi odlicno , preko odlicnog iskustva pri prelasku na novi model ( restore i sve radi :) )

jb me je podsecao na htc hd2 i android romove , stalno se pojavi nesto novo sto mora da se cacne pa se ponekad nesto i pokvari

jedino sto mi od jb opcija stvarno fali je callerid fix
 
moje iskustvo je da jb pravi dovoljno problema da nema potrebe da ga imam :)

pocev od toga da sve radi odlicno , preko odlicnog iskustva pri prelasku na novi model ( restore i sve radi :) )

jb me je podsecao na htc hd2 i android romove , stalno se pojavi nesto novo sto mora da se cacne pa se ponekad nesto i pokvari

jedino sto mi od jb opcija stvarno fali je callerid fix

Black list je ono sto meni fali... :) :) I naravno tools da ne moram da idem stalno u settings da ukljucujem wifi i sl.
 
Ja sa Jailbreak-om nisam nikada imao problema, problemi nastaju kada ljudi instaliraju svasta sa Cydia.
 
A sta ce mi jailbreak? KOja su to ogranicenja zbog kojih bih to radio? I sta gubim time?
 
Pa... mozda ti nece prepoznavati brojeve iz imenika kada stigne SMS, nemas SMS delivery report (ako ti ne treba onda OK), bluetooth je samo za slusalice, ...
 
Kada odradis JB mozes da instaliras ,,lecene'' programe i igrice sa npr installous-a dok bez njega moras preko app store-a da placas ili skidas samo ono sto je free.
ja isto sa jb-om nikada nisam imao problem, na svakom iPhoneu sam ga odmah radio...
 
Nazad
Vrh Dno