Šta je novo?

iPhone 15 ima problem sa gubitkom boje na kućištu telefona prilikom učestale upotrebe i pritiskanja tastera

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,535
Poena
1,385
otisci-prstiju-na-telefonu-iphone.jpg


iPhone 15 ima problem sa gubitkom boje na kućištu telefona prilikom učestale upotrebe i pritiskanja tastera​


Jeste da je od titanijuma lep i nov, ali ako ga previše pipkate i stiskate dugmiće, iPhone 15 gubi boju na pojedinim površinama što deluje ružno, potrošeno i neprimereno telefonu koji se hvali premijum kvalitetom

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...ikom-ucestale-upotrebe-i-pritiskanja-tastera/
 
Imam Huawei Watch 3 Pro, koji jeste od titanijuma. Da, ume da se zaprlja ali se lako i cisti a i neke je sive boje, recimo. Bice ovo OK, sumnjam da je neko u Appleu toliko lud da napravi ovakav propust.

Aluminijum ostaje najbolje resenje.
 
otisci-prstiju-na-telefonu-iphone.jpg


iPhone 15 ima problem sa gubitkom boje na kućištu telefona prilikom učestale upotrebe i pritiskanja tastera​


Jeste da je od titanijuma lep i nov, ali ako ga previše pipkate i stiskate dugmiće, iPhone 15 gubi boju na pojedinim površinama što deluje ružno, potrošeno i neprimereno telefonu koji se hvali premijum kvalitetom

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...ikom-ucestale-upotrebe-i-pritiskanja-tastera/
To će sad da riješe iz Apple tako što će hipnotisanoj masi reći da tako svaki korisnik ima mogućnost da da svoj lični pečat svom ljubimcu od tiranijuma a ovi drugi ne da će da progutaju to već će da traže još...
 
A kad rekoh pre neki dan da moraš biti mazohista da bi kupio iPhone - pojedini me ismevali 😂
 
Iphone je nesto sto je najbolje na trzistu ;-) ovo ponavljam nisu ogrebotine niti izlizotine vec otisci prstiju.
 
sumnjam da je neko u Appleu toliko lud da napravi ovakav propust.
:ROFLMAO: Jesu svi previše mladi da se sjećaju "you're holding it wrong"... i "savitljivog" iPhone 6... i tastatura na MacBookovima... i šarki ekrana na laptopovima koje su napravljene da se samouništavaju....
 
Toliko savitljiv da u zivotu nisam video savijen telefon bez da se selo na njega ;-) ip4 mi je imao izuzetan prijem , nisam imao problema nikada. Ali svakako seti se konkurencije iz tog perioda, plastikaneri i nista vise ;-) s toga taj ip4 je revolucija ;-)
 
Zbog titanijuma. Skupljam zippo upaljače i imam titanijumski model gde jasno kažu da će se korišćenjem stvoriti platina od otisaka prstiju. Ja ga nikada nisam koristio stoji mi u kolekciji jer je mnogo vredan
 
Imam Huawei Watch 3 Pro, koji jeste od titanijuma. Da, ume da se zaprlja ali se lako i cisti a i neke je sive boje, recimo. Bice ovo OK, sumnjam da je neko u Appleu toliko lud da napravi ovakav propust.

Sečaš se kako se boja gulila sa prvog aluminijumskog ajfona, jer su ga kao totalne neznalice prvo eloksirali, pa farbali?
 
Sečaš se kako se boja gulila sa prvog aluminijumskog ajfona, jer su ga kao totalne neznalice prvo eloksirali, pa farbali?
Ja se odlicno secam isto tog perioda konkurencija, sljasti sija hrom na sve strane, ispod plastika :) ljustili se kao blesavi, imam koriscen S4 i koriscen 5 da ti fotkam razlike ;-) ip5 izgleda kao avion pored S4 koji je skoro sav hrom izgubio.

Ali ovde je poenta da se pljuje apple :) ponovicu ovo gore nisu izlizotine vec otisci, koji se javljaju i kod celicnih kucista , i brisu se ;-)
 
Ja se odlicno secam isto tog perioda konkurencija, sljasti sija hrom na sve strane, ispod plastika :) ljustili se kao blesavi, imam koriscen S4 i koriscen 5 da ti fotkam razlike ;-) ip5 izgleda kao avion pored S4 koji je skoro sav hrom izgubio.

Ali ovde je poenta da se pljuje apple :) ponovicu ovo gore nisu izlizotine vec otisci, koji se javljaju i kod celicnih kucista , i brisu se ;-)

A jel vidiš sta ti radiš? Kažeš nisu oni glupi da im se to desi. Ja kažem jesu, već im se desilo. Onda ti kažeš svima se to dešava, ti mrziš Apple.

Ovako lagano guglajući, vidim da proizvođači titanijumskih stvari upozoravaju da se otisci sa njih teško brišu, a titanijum i patinira od znoja. S druge strane, titanijum se takođe teško i farba, mora prvo da se tretira kiselinom. Dakle, ima tu mesta za raznorazne eventualne probleme, što ti ne bi lepo stao, pa sačekao da se ovo prvo ispita tačno šta i kako, umesto da kao fanboj istrčavaš da braniš robnu marku.
 
ne znam ko je to rekao , procitaj opet ;-) ne znam ko istrcava? Ti, autor clanka? Nije realno pisati o necemu sto niko korisito nije :)
 
Koliko vidim Boža je pisao vest ako ne gresim, ali ne dirajte ni Božu! :)

Titaniumsko kuciste je gimmick, da li je potrebno? Nikako. Da li je bolje od celika? Zavisi u kom smislu, ali ne vidim ni sta je bio problem kod celika, osim sto je za par % tezi. Ni aluminium nije los materijal za telefon, naprotiv, ali je izvikan i koriscen bezbroj puta do sada pa nije vise "moderan" i "premium".
Uglavnom prodaju USB-c kao feature i nesto inovativno, iako su morali da ga ugrade, i ovaj titaniumski okvir koji je obican gimmick i eventualni problem po korisnika sutradan, a sve u korist neceg novog sto bi mogli da uvale i prodaju korisniku, te i samo ime novog cipa, tj "PRO" u imenu. Na zalost verovatno ce i ostale marke da ih prate, iako se nadam da nece, ali sanse za to su male jer je cinienica da su udarili u zid onako kolektivno kao mobilna industrija, te godinama imamo mizarne razlike u telefonima iz godine u godinu, a pomocu neceg ce morati da se nateraju korisnici ip 14 serije da uzmu novu seriju ip 15 (isto vazi i za ostale marke).
 
Peca ne piše vesti ima 20 godina: Peca ne odobrava vesti jer imamo urednike koji to rade. Pusti ti Pecu...može?
Blago tebi Peco, radiš i za Samsung i Motorolu i Huawei, tri plate, lepo se živi, ima posla ko hoće da radi, samo treba da objaviš koju malo negativniju vest o Apple-u i Xiaomi-u.
 
Pa mnogo korisnika se žalilo na težine Pro modela, jedini način da smanje težinu je bila promjena materijala, titanium se sam nametnuo. 19 grama olakšanje kod oba modela uopšte nije zanemarljivo, svakako da ne škodi tako da se ne može reći da je titaniumsko kućište gimmick, uz to je i cijena otišla dolje ove godine (-50e?!)
 
Pa mnogo korisnika se žalilo na težine Pro modela, jedini način da smanje težinu je bila promjena materijala, titanium se sam nametnuo. 19 grama olakšanje kod oba modela uopšte nije zanemarljivo, svakako da ne škodi tako da se ne može reći da je titaniumsko kućište gimmick, uz to je i cijena otišla dolje ove godine (-50e?!)
Logican izbor bi bio Aluminim a ne titanijum.
Jeftiniji (2 dolara naspravm 20 dolara po kg), i laksi je (2700kg/m3 naspram 4500kg/m3), nije tezak za dalju obradu i nema potencijalne probleme. Na drugu stranu je meksi, ali niko od nas ne igra bejzbol sa telefonom, a maske su u 90% slucajeva tu te i taj okvir ne igra znacajnu ulogu.

Meni to po prilicno deluje kao gimmick, jer je neobicno i moderno i sik da pise na bilbordu titanijumski okvir a ne aluminijumski okvir.
 
Pa oni su i počeli davno sa aluminijumom pa se doslovno pri svakom padu okvir od telefona krivio, bukvalno je bio ožiljak po padu. Kad se sjetim 6+ na šta mi je ličio posle par padova...
 
Celik i titanijum su po mom misljenju top izbor za telefone , 14 pro mi je idealne tezine. Videcemo kakav ce biti 15 pro
 
Titanijum ogroman promasaj za telefone, pise neko je imao sat sa titanijumskim bezelom, jeste izdzljiv ali se lako skida boja sa njega i svaka ogrebotina je 5x izrazenija nego na aluminijumu i izgleda mnogo gore, a i izdrzljivost na telefonu je glupost jer nikad nikom nije pukla lajsna vec staklo. Titanijum klasican marketinski potez….
 
Videcemo sta ce biti apple watch ultra se top pokazao
 
Narode, obrni okreni, plastika je ubedljivo najbolji materijal za telefon. Lagana, dovoljno jaka, laka za obradu, elastična, svestrana, korišćena je za tu namenu od samog početka. Onda je Apple počeo da izmišlja toplu vodu i drugi su se priključili, ali niko nikad nije uspeo da priđe plastici od koje smo i krenuli.
 
Plastika koja je skriputala od pocetka 🤣 kad naslonis tel na uvo🤣 kolekcionar sam pa znam kako je to🤣
 
Plastika koja je skriputala od pocetka 🤣 kad naslonis tel na uvo🤣 kolekcionar sam pa znam kako je to🤣

Sve zavisi kako uklopiš telefon. Ima razloga što je na te stare telefone išla tanka plastika. Da nije bilo tih luftova i savitljive plastike, đavola bi ti opet mogao da sklopiš da radi Nokiju koja je tresnula na pod i razletela se u delove. Kad si recimo na starim Simbianima video da ekran pukne od pada? Jebiga, plastika.
 
Nazad
Vrh Dno