Šta je novo?

iPhone 14

Upalim danas prores i kaze samo 1080p, jer ima neka caka u 4k da snjima? Citao sam da kao zbog memorije tek od 256gb moze sto mi je potpuna budalasitna, nek snjima dok ima memorije, nije 128gb malo pa da zbog toga ne moze.
 
da, zbog kolicine memorije, za 4K je 128GB malo
 
Pa kako malo ako imam 10 slika u tel, nemamo svi citav zivot u telefonu, ima nas koji to cuvamo na hardu :) ograniceni smo sa svih strana...bas bzvz. Meni nikad vise od 128gb nece ni trebati.
 
pa za slike nije bitno, za 4k prores video jeste

na 15 pro imas i proraw slike koje zauzimaju mnogo vise mesta od normalnih kompresovanih

edit:
How big is a 4K ProRes file?
The data rates are variable depending on the content including scene dynamic range and color complexity but as a general guide for estimating file size for a 4K UHD 60p 10-bit file: ProRes RAW family: ProRes RAW (1,680mb/s ÷ 8000 x 60sec) = 12.6GB file per 60 seconds.
 
pa za slike nije bitno, za 4k prores video jeste

na 15 pro imas i proraw slike koje zauzimaju mnogo vise mesta od normalnih kompresovanih

edit:
How big is a 4K ProRes file?
The data rates are variable depending on the content including scene dynamic range and color complexity but as a general guide for estimating file size for a 4K UHD 60p 10-bit file: ProRes RAW family: ProRes RAW (1,680mb/s ÷ 8000 x 60sec) = 12.6GB file per 60 seconds.
Procitao sam to sve, ali ako od 128gb imas slobodno 111gb, valjda mozes sam odraditi menadzment i organizovati svoje snjimke, a ne da oni ustroje telefon od 128gb zbog toga iako sam uredjaj to moze. Takodje ne snjimamo svi vlogove, ja snjimam klince i pejzaze po 10-20sec. Na ovaj nacin mi ulaze i u privatnost ogranicavajuci me koliko ja cega treba da koristim da bi mi apple to dozvolio. Bzvz
 
ne moras da kupis iphone ako ti ne odgovara i ako ne volis ono sto apple radi. ima drugih telefona
 
ne moras da kupis iphone ako ti ne odgovara i ako ne volis ono sto apple radi. ima drugih telefona
Ne pije to vodu uopste. Telefon uvek uzimam zbog kamere i onoga sto ona pruza. Videografijom se skoro pa uopste nisam zanimao, a telefon imam 9 meseci, udjem da postavim setup za nesto sto mi je bitno i ono ne moze... Ako napravis tel sa najboljom kamerom onda nemoj da sakatis to iskustvo pametujici korisniku dal on ima memorije ili nema. Ili nemoj biti papak pa onda od starta stavljaj 256gb. To bi bilo kao kad bi uzeo ferrari ali dolazi sa gumama 205/55/16 pa ne moze preko 220-30km/h , ali ako hoces ti promeni gume i felne i icice.
 
to se zna otkad su izbacili prores video, model sa 128GB ne moze da snima 4K prores, kome treba 4K prores snimanje kupuje 256+GB modele

nisu nista sakrili, minimum req je takav i svako kupuje sta mu treba.
 
To je isto kao sto LOG ne moze da se snima bez eksternog SSD-a ako me secanje sluzi. Nece Apple da se objasnjava sa americkim indijancima koji tuze za sve i svasta, pa da bude kako nemaju prostora na telefonu, a snimali su samo par minuta.
 
To je isto kao sto LOG ne moze da se snima bez eksternog SSD-a ako me secanje sluzi. Nece Apple da se objasnjava sa americkim indijancima koji tuze za sve i svasta, pa da bude kako nemaju prostora na telefonu, a snimali su samo par minuta.
Zato to rese sa pocetnih 256 ili ne daj Boze 512, ispade njihova memorija 128gb skuplja nego 2tb u prodaji. Msm pomirio sam se sa cinjenicom, to je sto je, nego je bas onako ruzan osecaj kad uzmes nesto premijum a zakidaju na opcijama da ti memorija odredjuje neke stvari. Smatram da ako proizvodjac uvede neku opciju, onda treba i da obezbedi skladiste za to. Nije ni bitno, da ne sirim off.
 
Covece to je istaknuto pre kupovine tako da onda u startu ako hoces tako da snimas kupis model sa vise memorije....ili zakacis externi disk kaboom i snimas direktno na disk.....
 
Zato to rese sa pocetnih 256 ili ne daj Boze 512, ispade njihova memorija 128gb skuplja nego 2tb u prodaji. Msm pomirio sam se sa cinjenicom, to je sto je, nego je bas onako ruzan osecaj kad uzmes nesto premijum a zakidaju na opcijama da ti memorija odredjuje neke stvari. Smatram da ako proizvodjac uvede neku opciju, onda treba i da obezbedi skladiste za to. Nije ni bitno, da ne sirim off.
Pa i resili su, 256GB pocetna je za 15PM model (najflagovijiti flag cele serije, jelte) - ni Google ne daje startnih 256GB na Pixelima, a bogami ni Samsung na obicnoj S23, stavise cak zakidaju na brzini (UFS 3.0 umesto 4.0 na 256GB modelu), cini mi se da i na S24 obicnoj takodje to rade.

Nista nije tu Apple kriv, ko voli jak storage po malim cenama tu su Poco ovi novi, tu su i Huawei telefoni, ima opcija raznih. Za iPhone mora da se plati.
 
Baterija sinoć na 80%, ustajem, 52%, WTF??? Koji drain ima ja nemam pojma. Počelo je odjednom da se dešava. Poslednji iOS na telefonu.
 
kakav update? nema odavno update, 17.4 jos nije izasao

valjda ti prikaze u battery stats sta je trosilo? meni prikazuje i ovu potrosnju dok se koristi app i background
 
pa verovatno je bio neki update pre tog 17.4 koji treba da izađe :D
 
Ja sam jutros instalirao 17.3.1 i ništa ne curi, najnormalnije se ponaša.
 
Probajte prvo hard reset, trebalo bi da pomogne
 
Kod mene na Airplane Mode iscuri 4% preko noći
 
Baterija sinoć na 80%, ustajem, 52%, WTF??? Koji drain ima ja nemam pojma. Počelo je odjednom da se dešava. Poslednji iOS na telefonu.
Meni je nakon poslednjeg apdejta baterija od ujutru kada je bila na oko 85% do 16.30h kada sam završio s poslom sišla na 5%. Puno ga koristim na poslu i šerujem Hotspot ali to uvek radim i do tada sam se vraćao kući sa 30-40%. Tada sam se baš iznenadio da tako posrče mnogo za pola ddesetak sati. Posle toga sledrći puza i do danas se to nije ponovilo
 
ljudi treba mi pomoc, na nalog sam vezao karticu na kojoj nemam para. I desava mi se sledece - hocu da instaliram bilo koju free aplikaciju i telefon mi trazi da updajetuje Karticu jer na ovoj nema sredstava? Moze li pomoc kako da resim problem
 
Dodaj malo para na karticu, pa vidi jel hoće, mada ne vidim zašto bi ti tražio da ima para na kartici za besplatne aplikacije.
 
Jel ovaj up sto su pustili preko racunara samo da ide moze samo up ili mora reinstal?
 
Sace gi probamo :D

1712163203685.png


1712163275152.png
 
i ja sam pustio, ali ne znam kako je update kad skida ceo software ponovo? Nemam backup ne znam hoce li mi telefon sad restore-ovati ili samo ga updatovati...
 
Uvek prvo i najpre radis backup pa onda sve ostalo...
 
Nazad
Vrh Dno