Šta je novo?

iPhone 14

Može što ne bi moglo, nije baš zgodno kao na androidu ali može preko applovog garageband-a ili najlakše preko računara na 3uTools-u.
 
Drugarica uzela 14 pre 2 meseca u jednoj poznatoj radnji u bg. Juce primeti da ima neku tackicu na kameri koja ostaje na slikama. Tackica nije spolja. Danas se pojavljuje jos 1 tackica. Da li je neko imao slicna iskustva?
Jesu li tačkice zelenkaste
 
Kakvog lasera ? Imam one clanske kartice na telefonu ( one za skupljanje poena u raznim prodavnicama) koje cesto koristim tako sto mi skeniraju ekran telefona na kasi. Na to mislis kao laser ili ?
 
Došlo vreme i ja da zagrizem jabuku.
Stiže iPhone 14 starlight 128 gb 16.02.
Neću vas puno smarati jer brat oduvek ima ajfone (zato on i ne zna odgovor na ovo pitanje) pa će mi pomoći ali me ovo zanima.
Moraću da se pozdravljam sa četovima na Viberu i WhatsApp ili postoji mogućnost da ih prebacim sa Androida na iPhone? Hvala.
Premali mi je iPhone 14 (4 god imam 6,9 inčni) tako da sam doplatio za 14 Plus. Malo je manji ali taman da ne ugrozi komfor na koje su mi se oči navikle zbog velikoooog ekrana. Jedva čekam da stigne.
Sad gledam neke maske.
 
Kakvog lasera ? Imam one clanske kartice na telefonu ( one za skupljanje poena u raznim prodavnicama) koje cesto koristim tako sto mi skeniraju ekran telefona na kasi. Na to mislis kao laser ili ?
Mislili su na ovako nešto, laser preko senzora kamere

 
Na takvim koncertima uništavaju i oči i senzor kamere.😅 Inače ovo se dešavalo i ranije, zbog koncerata, tipa na iP 12 modelima (a verujem da na svakom telefonu može da se desi).
 
Ne patim od BH procenata... Ali definitivno je retkost. 😊
 
Moj drugar ima 14PM 10 meseci star, takođe 100% BH. Ali ima oko 100 punjenja i to na sporom punjaču. 😅 Meni je na 88% i drži skoro isto kao prvog dana, jer su upeglali softver.
 
^ ja sam na 14pm imao 178 ciklusa i baterija je bila 100%. Samo ne ispod 20% je spuštati a punite je dokle hoćete
 
Koliko je ovo realno - da mi iphone14 max pro uvek u isto. Podrucju secka rqzgovore do nivoua da moram da ih prekinem i pozovem ponovom. Pritom to je podrucje od nekih 30-40 metara . Poceo sam
Namerno da razgovaram telefon kad tuda prolazim i konstantno se isto desava.
 
Meni je to radio IP4 samo blokira i pola sata nisi mogao da ga odblokiras , a naravno ne cuju te i ne cujes
To je bilo na IP 4 i mislio sam da je to reseno
Bar ja nisam imao problema tih sa XsMax i 13 PM
 
Iskreno to više zvuči da je vezano za jačinu signala operatora, a ne za telefon, ako se već dešava isključivo u određenom i uvek istom delu :)
 
Koliko je ovo realno - da mi iphone14 max pro uvek u isto. Podrucju secka rqzgovore do nivoua da moram da ih prekinem i pozovem ponovom. Pritom to je podrucje od nekih 30-40 metara . Poceo sam
Namerno da razgovaram telefon kad tuda prolazim i konstantno se isto desava.
Probaj da menjaš band, jedan dan 3G pa onda 4G. Sledeći prolaz LTE,i 2G ako treba. Testiraj sve, ako treba i drugu karticu istog operatera.
Ako je uvek isto onda tvoj telefon ne valja
 
Poklanjam magez pitaka masku za 14 pro max, koriscena ali je top… Najbolja maska po mom misljenju, nova kosta 50-60 dolara, ali ne mogu da se cimam da saljem kurirskom sluzbom, samo tu neko ako je na Nbg, Bezanija… licno da pokupi. Neka mi se javi ako ima neko takav…
 

Prilozi

  • IMG_0015.jpeg
    IMG_0015.jpeg
    383 KB · Pregleda: 106
  • IMG_0018.jpeg
    IMG_0018.jpeg
    455.1 KB · Pregleda: 99
  • IMG_0017.jpeg
    IMG_0017.jpeg
    442.5 KB · Pregleda: 104
Bio sam na rođendanu u sali za svadbe sa ne baš sjajnom rasvetom za fotografisanje... Napravio oko 40 fotografija i par snimaka sa 14PM, sve je ispalo odlično, čak i zvuk na videu, mislio sam da će biti krčanja. Recimo S23U zna da omaši poneku fotografiju (noge u pokretu - kolu da budu mutne), dok 14PM na automatici radi bez greške.
 
Mislim da iP ima najbolje mikrofone za snimanje. To mi je cak i drugar potvrdio, bavi se nesto snimanjem, pa mi je pricao kako je morao da uzme iPhone zbog snimanja.

Npr Sonos skeniranje radi samo na iPhone-u, kako sam cuo zato sto su mnogo kvalitetniji mikrofoni, a kod Androida nikad ne znas hoce li staviti kvalitetne ili ne.
 
Zena mi ima Iphone 11. Sasvim je zadovoljna sa njim ali joj fali memorije.

Da li je bolja kupovina Iphone 12 pro ili iphone 14? Cene polovnih su oko 500eur i za jedan i za drugi.
 
Zena mi ima Iphone 11. Sasvim je zadovoljna sa njim ali joj fali memorije.

Da li je bolja kupovina Iphone 12 pro ili iphone 14? Cene polovnih su oko 500eur i za jedan i za drugi.
S obzirom da promotion kreće tek od 13 pro modela ja bih pre kupio 14icu. Dve godine noviji telefon, jedino sto nema telephoto kameru koju 12 pro ima, ako se ne varam. Noviji chip na 14, i veća baterija, sad pogledao na gsm areni. Plus duža softverska podrška za noviji model.
 
Poslednja izmena:
14 nema promotion ekran.U svemu ostalom se slazem, bolja je kupovina 14 od 12 pro.
 
Zena mi ima Iphone 11. Sasvim je zadovoljna sa njim ali joj fali memorije.

Da li je bolja kupovina Iphone 12 pro ili iphone 14? Cene polovnih su oko 500eur i za jedan i za drugi.
Mislim da su jake cene šta znam.
Oba sam pre par meseci uzeo za okruženje.
Polovan 12 pro bio 350e,a iphone 14 nov vakum/24m 650e.
14ica mi je bila lepša za korišcenje,lagan..12pro ko cigla.. 🙂
 
14 nema promotion ekran.U svemu ostalom se slazem, bolja je kupovina 14 od 12 pro.
Znam da nema, nisam ni rekao da ima. Pošto se čovek dvoumi između pro modela i regularnog, da je naveo recimo 13 pro koji ima pro motion, bila bi bolja kupovina iako je stariji model, jer ima bolji ekran, ovako ekrani ova dva modela su isti, s tim da je 14 dve godine noviji i samim tim se više isplati.
 
Hvala svima na pomoci. Trazicu joj onda neku 14icu (y)
 
Nazad
Vrh Dno