Šta je novo?

iPhone 14

Ne može čak ni da se ugasi noću, kad stigne notifikacija, obasja ti celu spavaću sobu.
Mislis ti ne znas da ugasis jer to moze naravno... ili nemas iphone 14 pro pa pricas napamet posto mi je malo neverovatno da ovo ne znas...

Nije osetna razlika u trajanju baterije... 14 pro daje mozda do 10% duze trajanje baterije ukoliko ne koristis AOD... sa AOD je nesto slabija baterija na 14 pro...
 
Ma gde ima, covek mlati svake godine u ovo vreme, objasnjava, pljuje, nosi Kineza od 100e, klasican sindrom, kiselo grozdje.
 
Morbius je svake godine tu da pljucne i nema ga više nikad, nešto suprotno od kovača ko se seća i sveštenika :)
 
Baterija meni odlična, izgleda sve leglo.

24h 5h ekrana skroz korektno. 4G 60% wifi 40. AW nakačen plus sam AirDrop koristio jedno pola sata.
 

Prilozi

  • 52B4BCCB-B327-458D-AE12-7FA9F4BFC3D6.jpeg
    52B4BCCB-B327-458D-AE12-7FA9F4BFC3D6.jpeg
    47.3 KB · Pregleda: 135
Nadam se da vidiš da je ostalo 50% baterije ili si napisao post samo radi reda?
 
Čeka me radni dan, ali nevezano za to može da se sabira, pa ćemo videti na kraju. Tipujem na 8 sati kao sto sam rekao na 2 dana :)
 
Morbius je svake godine tu da pljucne i nema ga više nikad, nešto suprotno od kovača ko se seća i sveštenika :)
Ma znam, zato sam i odgovorio samo na ovaj deo, da npr neko ko se dvoumi da predje a nije imao iPhone ne odustane zbog gluposti...

Deo o kinezima i baterijama je namerno izostavljen i pored toga sto se i tu moze stogod kasti :ROFLMAO:
Baterija meni odlična, izgleda sve leglo.

24h 5h ekrana skroz korektno. 4G 60% wifi 40. AW nakačen plus sam AirDrop koristio jedno pola sata.
Ne valja to nista, ja bih to reklamirao :ROFLMAO:

Inace, 4G kod nas srce bateriju bas...
 
Da li je moguce uzeti 14 Pro Max od 512Gb kod operatera u Beogradu?
 
Probaj kod Yettela...
 
Jedan savjet za sve one koji dobiju američku verziju telefona. Nemojte, ni pod razno, da brišete svoj stari telefon prije nego što postavite esim na novom, ukoliko ste na starom imali fizičku nano-sim karticu. Ja sam svoj 13 PM obrisao, jer sam očekivao da će sa iClouda povući sve što treba. I jeste, osim konfiguracije za esim. Na T-Mobile sam mreži, njihov customer service je super, sastavljen od Indijaca sa čudnim zapadnjačkim imenima poput Rudoplha, Beatrice i zvukovima pijetlova u pozadini.
Ali radi ekipa dobar posao i generalno su dobro potkovani i znanjem engleskog i tehničkim znanjem. Preko 45 minuta je trebalo da mi ubace podatke za esim u novi telefon. Vrlo iritantna situacija.

Znači, ako prelazite sa iPhone na novu 14 only esim verziju, telefon uz telefon i tako neka novi kopir i sim konfiguraciju.
Ja sam prešao sa 11 Pro na 13 Pro, sve aplikacije, podešavanja i podatke je povukao sa iClouda, ali ne može da odradi backup esim tamo. Umesto toga, samo sam skenirao qr code sa mejla koji sam dobio od Globaltela i aktivirao sam ga za sekund, nikakav problem u tranziciji nije bio. Ne vidim šta bi različito bilo kod 14ica
 

Prilozi

  • 8BF4298C-8160-4EC0-A16E-347DA9DD12A3.png
    8BF4298C-8160-4EC0-A16E-347DA9DD12A3.png
    392.6 KB · Pregleda: 70
  • D96C05EA-4E25-4512-9592-A0AE31E06F3B.png
    D96C05EA-4E25-4512-9592-A0AE31E06F3B.png
    403.8 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
https://www.notebookcheck.net/Apple...ew-A-gigantic-brawny-smartphone.659750.0.html
The display backlight flickers at 240.9 Hz (Likely utilizing PWM) .
The frequency of 240.9 Hz is relatively low, so sensitive users will likely notice flickering and experience eyestrain at the stated brightness setting and below.
Npr. za iP 13 Pro Max su izmerili 238Hz, što manje-više isto kao kod iP 14 Pro Max.

https://www.notebookcheck.net/Apple...rtphone-is-ready-for-the-island.659550.0.html
The display backlight flickers at 240 Hz (Likely utilizing PWM) .
The frequency of 240 Hz is relatively low, so sensitive users will likely notice flickering and experience eyestrain at the stated brightness setting and below.

U ovom slučaju je već primetna razlika, iP 13 Pro je iznenađujuće bolji na ovom polju (510Hz vs 240Hz kod novog 14 pro modela).
iP 13 Pro - the display backlight flickers at 510 Hz (Likely utilizing PWM) Flickering detected at a brightness setting of 100 % and below. There should be no flickering or PWM above this brightness setting.
The frequency of 510 Hz is quite high, so most users sensitive to PWM should not notice any flickering.
 
Morbius je svake godine tu da pljucne i nema ga više nikad, nešto suprotno od kovača ko se seća i sveštenika :)

Okreni-obrni, izlazak novog ajfona jeste velika stvar za industriju, pa uvek ošacujem šta se tu dešava, iako meni lično ne treba. Pljucnem na stvari koje odradili loše po mom mišljenju i produžim dalje. Ove godine ima dosta više pljuckanja nego obično, pošto su po mom skromnom mišljenju, ovaj put solidno potpetili, što će prodaja verujem da pokaže. Naravno, svako kupuje što misli da mu treba, nema smisla raspravljati o ukusima.
 
Nema ni u Americi :D

Eno estimated shipping 2-9 novembra. Za divno čudo da sam ga ugrabio, ali mislim da se ponavlja scenario od prošle godine kad si ovde tek mogao da ga kupis oko nove godine, pa onda opet tek u martu. Mislim sećam se do skora nisi mogao kupiti 13 Pro (Max) 256 u crnoj ili plavoj boji, mislim da ni sad nema.
 
Ja sam prešao sa 11 Pro na 13 Pro, sve aplikacije, podešavanja i podatke je povukao sa iClouda, ali ne može da odradi backup esim tamo. Umesto toga, samo sam skenirao qr code sa mejla koji sam dobio od Globaltela i aktivirao sam ga za sekund, nikakav problem u tranziciji nije bio. Ne vidim šta bi različito bilo kod 14ica
Ne znam, ali mnogi su se žalili na aktivaciju esima ovdje u USA. Aktivacija QR kodom nije radila, samo korisnička podrška je pomogla i to nakon skoro sat vremena. Samo aktiviranje esima mi je trajalo oko 45 minuta. Korisnik sam T-Mobile Magenta Max plana. Mnogi smatraju i da to nije još “ispeglano” sa iOS 16. Međutim, to je samo prolazni problem, za sada nemam nikakvih problema sa esimom na 14 PM. Čak imam i bolju pokrivenost 5G mrežom i na Manhattnu gdje je uvijek zeznuta situacija sa svim signalima mobilne telefonije. Dobro, to je vjerovatno i do proširenja same mreže, kao i do prijemnih mogućnosti četrnaestke. Inače, što se 5G mreže u NYC tiče pokrivenost je skoro pa potpuna, čak 5G UC probija i na nekim dijelovima podzemne.

Što se samog iPhone 14 Pro Max tiče koji već koristim tri sedmice, moram priznati da mi je nekako bolje legao i od 12 i od 13. Baterija je sa isključenim AOD monstruozna. Večeras sam se vratio sa 60% baterije kući sa posla na kojem često koristim mobilni, slusam muziku oko sat i po u kolima, nekoliko FT poziva, dosta mailova, oko pola sata YouTube, sat do dva browsinga, te oko sat ostalih aplikacija. Ekran je savršen.
 
Baterija meni odlična, izgleda sve leglo.

24h 5h ekrana skroz korektno. 4G 60% wifi 40. AW nakačen plus sam AirDrop koristio jedno pola sata.

Bez flejma, čisto za poređenje moj kineski plastikaner, dve i po godine star. Na 4G, neprekidno na wifi i danju i noću, nikakve optimizacije, baterija uvek punjena 65W punjačem. Kao što sam ranije rekao, testovi trajanja baterije uvek prikazuju ajfon jako dobro, ali to u praksi nekako ne fercera kao na testu.

Ja lično smatram da ako je telefon premium, on treba da bude premium u svemu. Ajde, nek je i trajanje baterije samo prosečno, puno proizvođača high-end telefona forsiraju performanse nad trajanjem baterije, ali zašto je pobogu punjenje toliko sporo? Testovi pokazuju da se ajfon ni u peak-u ne puni brže od 27W, u današnje vreme to je mnogo loš rezultat. Kažem ti iz iskustva, kad se jednom navikneš da ti se telefon napuni do kraja za 20 minuta, nema vraćanja na staro.

To me je uvek nerviralo kod Apple, za kompaniju koja tvrdi da maksimalno obraća pažnju na detalje, gomilu elementarnih stvari uvek urade polovično i traljavo. Super ekran, super kamera, ali onda tek osrednja baterija, sporo punjenje, a plus ne dobiješ ni punjač zato što jebi se.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-08-10-20-46-90_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-10-08-10-20-46-90_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 64
Po sistemu - premijum auto (visoke klase) ne valja jer Dacia Sandero (benzinac sa fabričkom TNG instalacijom) može da pređe 1100km sa jednim ''tankovanjem'' :D
 
Dobro ajde, sportski auto, jači motor, više troši, stavi mu logično i veći rezervoar. Ajfon pro max međutim ima bateriju od samo 4300 i frtalj mAh, znači tu negde kao moja. Pa na šta je otišlo tih 240 grama mase i tolike dimenzije? :unsure:
 
Dobro ajde, sportski auto, jači motor, više troši, stavi mu logično i veći rezervoar. Ajfon pro max međutim ima bateriju od samo 4300 i frtalj mAh, znači tu negde kao moja. Pa na šta je otišlo tih 240 grama mase i tolike dimenzije? :unsure:
Jasno mi je šta hoćeš da kažeš ali samo delimično se slažem (koristim Android, da ne pomisliš da sektašim za Apple).
Naravno da je moguće ugraditi ekran ove dijagonale i površine u manje kućište, sa većom baterijom, ali to ovde nije slučaj jer je Apple politika takva.
Uređaji su veliki u tom smislu ali su teški pre svega zbog izrade i upotrebljenih materijala.

Baterija u iP 14 Pro modelu je 4323 mAh. Koji to još Android (sa otprilike ovom površinom i rezolucijom 120Hz displeja) i 4323 mAh može da ima ovakvu autonomiju baterije? Nijedan, bukvalno.

gsmarena_276.jpg


Jednostavno je Apple ''filozofija'' premijum uređaja takva već duži niz godina, korisnici su uglavnom veoma zadovoljni i to se neće brzo i drastično menjati. Niti ima neke potrebe.

Kineski Android modeli nižih klasa ciljaju potpuno drugačiji tip korisnika, i tu je velika baterija jedan od prodajnih aduta. Dok je u praksi autonomija neretko i malo ispod očekivanja u odnosu na sam kapacitet baterije (zbog čipseta, kvaliteta displeja, lošije optimizacije, fantomskih ''curenja'' baterije itd.)
 
Sve smo culi sad pa i da iPhone ima osrednju bateriju.... Ceo forum ljudi odusevljeni baterijom, svi testovi to isto pokazuju, evo i Peca istice bateriju cak i prelazi na iPhone zbog toga ( a znamo kakav je njegov stav prema iPhone bio do skoro) samo Morbius ima neku svoju praksu nepostojecu gde je baterija osrednja :ROFLMAO:
 
Sve smo culi sad pa i da iPhone ima osrednju bateriju.... Ceo forum ljudi odusevljeni baterijom, svi testovi to isto pokazuju, evo i Peca istice bateriju cak i prelazi na iPhone zbog toga ( a znamo kakav je njegov stav prema iPhone bio do skoro) samo Morbius ima neku svoju praksu nepostojecu gde je baterija osrednja :ROFLMAO:
Ko je citao njegove postove u crypto temi, ovo mu dodje kao limunada 😂
 
Baterija u iP 14 Pro modelu je 4323 mAh. Koji to još Android (sa otprilike ovom površinom i rezolucijom 120Hz displeja) i 4323 mAh može da ima ovakvu autonomiju baterije? Nijedan, bukvalno.

Šta znam, gledao sam i ja te testove gde ajfon tuče konkurenciju po trajanju baterije, pa sam očekivao ne znam ni sam šta, ali vidim po tome šta ljudi pišu i kače ovde da to nije bolje od mog matorog kineza od 250 evra. Sad, jeste manji ekran, 60 Hz, manja maksimalna osvetljenost, al opet sa druge strane habana baterija i baš matori čipset. :unsure: Možda prosto ti testovi ne oslikavaju dobro normalno svakodnevno korišćenje, stvarno ne znam šta da mislim.
 
Vrh Dno