Šta je novo?

iPhone 14

 
U redu je, ljudi. Kao i svi prethodni, iPhone 14 je skup. Dosta je poređenja sa prosečnim platama i generalno (niskim) prosečnim standardom. Ko može, kupiće ga. Ko ne može, uzeće nešto drugo. Barem izbor postoji.

Poruke su obrisane, nemojte nastavljati diskusiju na tu temu.
 
Gledah neki opis na yt i covek je pomenuo da je "ostrvo" prilicno veliko u odnosu na ekran...
 
Pa to moze biti samo subjektivni utisak, po snimcima zaista to ne deluje nista ogromno, pogledaj npr. unboxing na smartphone hrvatska kod Tonija...
 
Ineresantno da niko nije pomenuo obican 14, nikome nije zanimljiv, uhhhh sto bi voleo da se dobro opeku sa njim, da im vise ne padne na pamet da izbacuju takve failove.
 
Jesu promašaji i sto kaže @rix voleo bih da se opeku. Mada vreme će pokazati, ako prodaja bude loša odoše kao i mini u penziju
 
13PM mi je stalno na 120Hz, kao i F3 i nikakve drasticne razlike nema u odnosu na 60Hz sto se tice trajanje baterije.
 
Ne verujem da ce u penziju ali ce dobro razmisliti da li da izbacuju tel. sa starijim cipsetom, 60hz i cenom od 1000e
60Hz na iOS-u je daleko bolje od bilo kojih 60Hz što Android telefoni mogu da ponude. Da li je to animacija, do touch samplinga, ili do nećeg trećeg ne bih znao, ali je činjenica. Svakako da je 90 i 120 bolje, ali ovih 60 uopšte ne "upada u oči" kao što zvuči. Optimizacija čuda čini.

I ako se ikada opeku to neće biti zbog 60Hz već zbog krajnje neprimetnih promena koje ubacuju na godišnjem nivou. Ljudi jednostavno neće apgrejdovati telefon jer neće biti dovoljno velikih razloga. 60Hz je najmanja briga u tom smislu.
 
13PM mi je stalno na 120Hz, kao i F3 i nikakve drasticne razlike nema u odnosu na 60Hz sto se tice trajanje baterije.
IPhone ne radi konstantno u 120Hz, iz razloga koji je citirao @zechs. Refresh rate konstantno varira između 10Hz i 120Hz, u zavisnosti od sadržaja na ekranu i tvojih inputa.
Nađoh ovaj klip gde se vidi da ekran vrlo retko prikazuje više od 100fps, praktično samo kad se skroluje ultra brzo:

 
Osvezavanje ekrana nije isto sto i fluidnost OS😉 Skoro pa svi moderni telefoni imaju varijabilno osvezavanje ekrana, snimci se npr. prikazuju do 60Hz, dok je mali broj igrica koje podrzavaju 120Hz.
 
Koje je vase misljenje o ovome ? Da li je hardver ili moze da se ispegla softverski? I ovo nije pojedinacan slucaj strani forumi su puni istog ovog problema.
 
Poslednja izmena:
Po MKBHD review 14 standardni ne donosi praktično ništa, samo izgovor za povećanje cene u ostatku sveta.
Jedina priča o izmenama je bila u vezi kamere, koja se opet po njemu ni ne vidi.
 
Običan 14 i 14 max su za ljude koji nikada nisu imali iPhone, hteli bu da probaju a da daju manje para jer svakako ne vide apgrejd. Prodavaće se manje ali i gađaju drugu publiki. Pro i pro max su za stare korisnike. Bar meni to tako deluje.
 
Misliš Plus model 😃

Nekog sigurno gađaju, ne znam tačno koga, ali znam koga sigurno ne gađaju sa tom ponudom 😁

Nisam primetio da se piše o bug-u kod aktivacije novih telefona. Navodno Apple zna za taj bug
"there is a known issue for iOS 16 that may impact device activations on open Wi-Fi networks."

Predlažu povezivanje telefona na macOS ili iTunes na Windows-u kad pita koju WiFi mrežu hoćete da izaberete, vratite se na prethodni korak i tako radite dok god ne prođe taj deo za aktivaciju telefona. Pušten je već 16.0.1 koji to ispravlja, kao i to da su fotografije suviše mekane kod zumiranja.
 
Spremite se da će Pro modele biti nemoguće naći. Potražnja je u fizičkim radnjama maltene isključivo za Pro modele i već sada se ne mogu naći mnogi modeli.

Online narudžbine su svuda sa minimum mesec dana čekanja.
 
Pa i prosle godine se cekamo na 13 seriju... Zato me i nervira sto ne mogu da se odlucim, ali danas mora da prelomim...
Ili ce biti 14 pro 256 GB ili pro max 128GB ( ne daje mi se jos 200 eura vise za vecu memoriju). Mada uz kupovinu prostora na cloudu mi ona ne predstavlja problem.
 
Mene bi pro kod mog operatera na moj paket izašao vjerovatno ispod 1000e ali mi se nikako ne spušta na 6.1". a PM imaju u ponudi samo od 1TB, genijalci...
 
Mene izadje telefon blizu 120k, 14 pro 256gb. 12ka 128 došla nova (apple care), fala bogu cene otišle gore i prodata za 70k.

Da mi neko rekao da ću posle 2 godine tako malo doplatiti za pro verziju i to 256gb varijantu rekao bih mu da je lud :)
 
Pa i prosle godine se cekamo na 13 seriju... Zato me i nervira sto ne mogu da se odlucim, ali danas mora da prelomim...
Ili ce biti 14 pro 256 GB ili pro max 128GB ( ne daje mi se jos 200 eura vise za vecu memoriju). Mada uz kupovinu prostora na cloudu mi ona ne predstavlja problem.
Ja narucio u Saturnu, pisalo dostava 19.09.
Salju mail jucer, kao nece moci. Ne znaju kad ce.... Nije ni Njemacka sto je nekad bila.

Pa gonite se u 3pm.... Vjerovatno cu da otkazem skroz.
 
Mene izadje telefon blizu 120k, 14 pro 256gb. 12ka 128 došla nova (apple care), fala bogu cene otišle gore i prodata za 70k.

Da mi neko rekao da ću posle 2 godine tako malo doplatiti za pro verziju i to 256gb varijantu rekao bih mu da je lud :)
Kako si uspeo tu cenu, ni bez pdv-a nigde toliko nema :)
 
Nazad
Vrh Dno