Šta je novo?

iPhone 14

Biće kad stigne.
Odgovor za sve mreže. Zvali iz mts 08.11 za potvrdu produzenja ugovora (ni tada ga nije bilo na stanju) , 28. 11 zvanicno rezervisan i od tada se ceka.
 
Ja sam porucila u preorderu,dosao mi je pre mesec dana otprilike… mada i u Americi se bas ceka,prvenstveno zbog strajka radnika u Kini u fabrici (pre toga zbog kovida ),pa je proizvodnja manja od potraznje.
 
MTS je jednoj firmi obecavao da ce imati prioritet za nekoliko aparata iPhone ako prebace ugovor kod njih, ljudi prebacili a aparata nema i dalje...
 
Aj da se nadamo da su definisali i penale u tom ugovoru.....
 
Bio sam juče u MTS-u u Subotičkoj poslovnici.
U utorak im je stigla isporuka IP 14, IP 14+ ali ne znaju kada će stići Pro i Pro Max.
 
^ stigli modeli koje niko neće.
 
Njih je moguće naći u raznim poslovnicama pošto je prodaja, kao i u svetu, na simboličnom nivou 😃

Pro i Pro Max su navodno trebali od ponedeljka da dobiju, ali naravno da to nije slučaj, Proveravano na 064970 po savetu službenika iz poslovnice pošto je kod njih moguće rezervisati model čim ga vide na stanju, bar tako tvrde.
 
Tu gde rade u apple proizvode je korona u kini, smanjena proizvodnja a potražnja velika. Iskreno osim pro i pro max druga dva modela su totalni promašaj.
 
Sto govore i cene po oglasima, ortak mi rece da je pre neki dan kupio obican 14, star 20-ak dana za 650e
 
^ kako ne bi bio promašaj kad xiaomi od 150€ ima 120hz a Iphone od 1000€ nema.
 
Mozda su promasaji ali nemaju svi pare za Pro i Pro Max modele. Polazim od sebe. Nekada sam kupovao nekoliko meseci od kada izadju modeli a sada prodje i do godinu dana. I gledam obicne modele.
 
Dobro promasaji su u tehnickom smislu, i za razliku u ceni pro modeli nude mnogo vise. E sad finansijski aspekt kad ne mozes da se dobacis do pro modela vec pravi drugu pricu. Svakako je u celom svetu koliko sam video losa prodaja ne pro modela, sto je apple-u i cilj naravno
 
Pitanje je samo koliko im se ove godine ta strategija pokazala isplativom na trzistu, s obzirom na nestasicu pro modela… iz ove perrspektive sigurno bi im se vise isplatilo da se prodaje sta god…
 
Sve zavisi koja je polazna tacka. Ko moze da priusti sebi i voli da ima najbolji i najnoviji model, onda je 14 pro mnogo bolja kupovina od obicnog 14. Za nekoga ko prelazi sa androida ili ne menja toliko cesto modele, mislim da je mnogo bolja kupovina za isti novac obican 14 + npr Watch SE + Airpods pro. Mnogo veci utacaj na kvalitet zivota nego razlika izmedju obicnog i pro modela.
 
Pitanje je samo koliko im se ove godine ta strategija pokazala isplativom na trzistu, s obzirom na nestasicu pro modela… iz ove perrspektive sigurno bi im se vise isplatilo da se prodaje sta god…
Sobzirom da je nestasica to verovatno znaci da je prodaja prevazisla ocekivanja, a i cisto sumljam da bi neko ko se namerio pro da uzme uzeo obican model.
 
Gde i koje zastitno staklo staviti u NSu, za iphone 14 pro?
Kad stigne pricam gde i na koji nacin sam u nestasici dosao do pro modela preko operatera. Trebao bi sutra da stigne 😀
 
Znaci došao je telefon sa preko 105 ili 105% baterijom.

3.05% izgubljeno za 3 meseca.

Podudara se sa onim što servis i Apple kaže 1% - 1 mesec


56B1DE82-9A4C-491B-ACB1-697FD455C030.png136AB9F6-E9D8-4B72-B55D-C8AD8AF5E516.png
 
zaokruzuje na 5 :)
 
To je shortcut kojeg pokreces preko analyticsa



 
Hmm ja uopste nemam analytics log..
 
Mora ti biti ovo uključeno, pa će se pojaviti za koji dan.
 

Prilozi

  • B73F2BB2-7380-4427-9AFB-20E18AD61BD9.jpeg
    B73F2BB2-7380-4427-9AFB-20E18AD61BD9.jpeg
    115.7 KB · Pregleda: 126
Jel ima nekom da je stigao 14PM 128gb iz Yettela a da je naručen posle 30. Septembra?
 
Nazad
Vrh Dno