Šta je novo?

iPhone 13

Moze neko da mi objasni sto bi bezicni punjac imao magnet na sebi (osim ako nije kao drzac za telefon u kolima u isto vreme), sta svaki put kad hoces da uzmes telefon moras sa dve ruke da ga 'odlepis' od punjaca?
Magneti nacentriraju telefon na punjač tako da je punjenje optimalno.
 
Magneti nacentriraju telefon na punjač tako da je punjenje optimalno.
Mislim da je hteo da kaže kad već moram sa dve ruke da ga odvajam onda mogu i kabal da ubacim. Jer tu su negativne strane bežičnog punjenja...
 
Da se oglasim i da ne duzim sta, kako i zasto sam ostao kratkih rukava za Pro Max, ponovo sam na 13 Pro. Ja ga aktivirao, vidim nudi mi 61 dan za Apple Care + pa cu i to a na iOS-u je dosao 15.5 i naravno 100% bh.
Na proslom pro sam imao peh da baterija je spala vrlo brzo na 87% i to se osjetilo, sad cemo da vidimo kako ce ovde.
 
Da. Kupio sam koristen 10-tak mjeseci od jednog prijatelja sa 92%. Za manje od dva mjeseca pao je na 87% i osjetilo se to.

Mislio sam da znam iako je koristio, tj da ne igra igrice ili tako neke stvari koje uticu na bateriju. Ocigledno nisam znao.
 
Da. Kupio sam koristen 10-tak mjeseci od jednog prijatelja sa 92%. Za manje od dva mjeseca pao je na 87% i osjetilo se to.

Mislio sam da znam iako je koristio, tj da ne igra igrice ili tako neke stvari koje uticu na bateriju. Ocigledno nisam znao.
Ako vec uzimas apple care , ne brini, menjaju free? Kad padne na 80%...
 
Recite mi koju punjac da uzmem za auto za 13 PM? Do sad sam koristio za Xiaomi obican kineski punjac na 12v sto ide, ali sada bih originalno. Postoji mogucnost bezicnog punjenja u autu? Ako moze uputstvo gde sta kupiti.
 
Recite mi koju punjac da uzmem za auto za 13 PM? Do sad sam koristio za Xiaomi obican kineski punjac na 12v sto ide, ali sada bih originalno. Postoji mogucnost bezicnog punjenja u autu? Ako moze uputstvo gde sta kupiti.
Mislim da Apple nema nista originalno za auto, vec 3rd party official autorizovane punjace od tipa Belkina i tako to. Iskreno ako taj Xiaomi koji imas podrzava PD/quick charge, to ti je to.
Sto se bezicnog punjenja tice, preskupo je, mada sve zavisi kako ces sprovesti kabl tj koliko je elegantnije resenje, razlike su minimalne. Takodje zna da se zagreje magsafeom kad se puni i u kuci, mogu misliti kako je na suncu kad ga przi i od pozadi i s prednje strane. Izbegao bih, a bolje isao na neki magnetni.

I Spent $800 On MagSafe Car Mounts. What's The Best Charging Car Mount For The iPhone 14? - YouTube

^pola ovoga nije dostupno kod nas ni da se salje, a kamoli nesto vise.

Baseus Car Phone Holder for Car Air Vent / CD Slot Mount Phone Holder Stand for iPhone Samsung Metal Gravity Mobile Phone Holder|Phone Holders & Stands| - AliExpress
po meni baseus ovaj je odlican, koristi kolega s posla vec par meseci, ali nije punjac, vec samo drzac, sto je OK ako imas vec dobar PD/QC punjac.
 
Kad smo kod punjaca, smeta li sto iphone punim fast chargerom od samsunga?
 
Vjerovatno smeta jer hoce svoj.
Mislim nikad se nisam dovoljno posvetio tome, ovde sam citao ali trebao bih se posjetiti da znam sta valja.
Taj moj predhodni 13 pro kome je zdravlje baterije brzo opalo kazu da je moguce sto nije punjen originalnim punjacem.
Medjutim, drugi tip mi govori da je kao vaznije da bude kabal original a punjac bilo koji od 20W.

Kao apple original u bih, u ovlastenim je 45e dok u svici na apple sajtu je 25 franaka. Steta sto mi rodjak sad nece dolaziti uskoro, to bih na keca uzeo.

Ni sam ne znam cime da punim, adapter mi je neki od huawei a kabal imam neki stari pa tako punim sad. Inace u par dana narednih moram da skontam sta cu.
 
Najbitniji je kabl, da je original ili bolji i naravno neostecen, bilo koji originalni punjac je ok (i vise od toga, posto apple nisu nesto poznati po kvalitetu komponenti i stabilnosti napona, cak ih i anker sije). Ja kuci koristim brzi Samsung a u kolima neki huawei, radi bez ikakvih pregrevanja, opadanja kapaciteta baterije i sl.
 
Kad smo kod punjaca, smeta li sto iphone punim fast chargerom od samsunga?
Ja koristim onaj od 25w Samsung original ne kopiju.

Pisao sam o bateriji na ip12 koji sam zamenio sa 14-kom mnogo je manje izgubila na kapacitetu. 2 godine punjenja i sve super.

Na sve to kabl baseus sam uhvatio na nekoj akciji sad je oko 12$ i shipping je 45$.

Mene izašao kabl oko 4$ bio onaj njihov praznik 11.11.

Apple charger nisam uzeo, jer u tom trenutku ga nije bilo moguće nabaviti. Čim je došao Samsung ovaj, odmah sam ga uzeo. Uzeo još jedan kasnije da imamo devojka i ja odvojene punjače.
 
I kod mene je original samsung 25w i original apple kabal, tako da cu nastaviti onda sa tim
 
Kod mene se 13 Pro, kao sto sam napomenuo pre par meseci, 120W type-c GaN Baseus chargerom punio, evo ga sad sljaka kod oca na 94% bh posle nekih 11 meseci i 400 ciklusa.
 
Uzeo klincu za 13cu u A1 20w usb-c apple. U poslovnici, Pančevo.
Cena 3240 dinara kao na slici iznad. Bilo mi žao za da ne uzmem zbog jedne bedne ture u kafani.
Nemam inače neke bolje punjače, tj nijedan usb-c pa nisam razmišljao.
 
Vjerovatno smeta jer hoce svoj.
Mislim nikad se nisam dovoljno posvetio tome, ovde sam citao ali trebao bih se posjetiti da znam sta valja.
Taj moj predhodni 13 pro kome je zdravlje baterije brzo opalo kazu da je moguce sto nije punjen originalnim punjacem.
Medjutim, drugi tip mi govori da je kao vaznije da bude kabal original a punjac bilo koji od 20W.

Kao apple original u bih, u ovlastenim je 45e dok u svici na apple sajtu je 25 franaka. Steta sto mi rodjak sad nece dolaziti uskoro, to bih na keca uzeo.

Ni sam ne znam cime da punim, adapter mi je neki od huawei a kabal imam neki stari pa tako punim sad. Inace u par dana narednih moram da skontam sta cu.
Ovo mi apsolutno nema logike sa elektronske tacke gledista. Mislim, iza tog lightning porta se nalazi elektronsko kolo koje regulise struju punjenja baterije, kakve ima veze da li struju i napon dobija sa Xiami, Apple ili Samsung punjaca ako zadovoljava njegove zahteve za odredjenim naponom i jacinom struje.
 
Apsolutno nema logike al što je najcrnje iz nekog razloga je tako, devojka uzela iphone 11 pre par dana, i ja imao usb na lightning, ukljucim na neki brik od androida,
Ono neće haha. Prikačim kabal na laptop, ono oće... ugl isprobao sam 3 različita brika koja imam u kući, neće da puni prosto.
 
Ja punim sa org. kablom i brickom od xiaomija (onaj od 65w), sve fercera kako treba :)
 
Isto mislim, a pri tom Apple punjaci bas deluju najjadnije od svih ostalih brendova... Cak ni nema oznake na njima
 
Ima i logo i natpis, na onom delu koji ide u utičnicu, verovatno zbog estetike. A i ne vidim zašto bi logo bio merilo kvaliteta, što veći natpis to kvalitetniji punjač? Moja logika je bila samo da ako već dam 1000 evra, dam i tih 35 i ne razmišljam. Pogotovo što kad sam prodao prethodni telefon, prodao sam ga sa punjačem pa mi je svakako trebao neki. Ali svako neka koristi kako misli da treba
 
Slazem se, uvek koristim originalne punjace. Prosto zbog sigurnosti. Ali generalno se razvila prevelika filozofija oko punjenja telefona...
 
Nazad
Vrh Dno