Šta je novo?

iPhone 13

Jedno totalno noob pitanje: da li Apple, kao recimo Samsung ili Google, updatejtima popravlja kvalitet kamere? Recimo, moj Samsung S20+ je dobio barem 5-6 updejta u kojima je pisao da sadrze poboljsanja kamere, i slike/video su primetno bolji sada nego kada sam ga kupio. Ili je kod Apple to to sto se dobije na pocetku.
 
To je to. Iako se dešava da naknadno implementiraju neke unapred najavljene mogućnosti kao npr Deep Fusion.
 
Čisto jedan info za sve koji planiraju da kupe iP. U CH za iP13 Pro se ne zna datum isporuke, ali u proseku se kreće između 7-30+ dana. U launch fazi mogao je telefon bez problema da se kupi prvih 10-15 dana, ali posle toga se čeka jako dugo. Ko planira da kupuje dok se još ove početne količine nisu prodale, neka to uradi odmah. Na stocku ima nešto više iP13 i iP13 Mini, ali ni tu situacija nije drastično bolja. Pošto je u CH ranije krenula prodaja, ista situacija će se verovatno uskoro dešavati i u Srbiji...
 
Čisto jedan info za sve koji planiraju da kupe iP. U CH za iP13 Pro se ne zna datum isporuke, ali u proseku se kreće između 7-30+ dana. U launch fazi mogao je telefon bez problema da se kupi prvih 10-15 dana, ali posle toga se čeka jako dugo. Ko planira da kupuje dok se još ove početne količine nisu prodale, neka to uradi odmah. Na stocku ima nešto više iP13 i iP13 Mini, ali ni tu situacija nije drastično bolja. Pošto je u CH ranije krenula prodaja, ista situacija će se verovatno uskoro dešavati i u Srbiji...
Ovde nema na stanju da se isporuče modeli iz preordera a tek da ne pričamo o daljoj rezervaciji...
 
Da li neko od korisnika iPhone 13 ima problem sa nereagovanjem ekrana na dodir? Drugar je kupio iPhone 13 PM i često telefon ne odreaguje na dodir. Resetovanje privremeno reši problem, posle nekog vremena opet isto?
 
Bio je taj problem kod dosta korisnika ali je do IOS-a, update na 15.1 bi trebalo da resi problem...
 
Jedno totalno noob pitanje: da li Apple, kao recimo Samsung ili Google, updatejtima popravlja kvalitet kamere? Recimo, moj Samsung S20+ je dobio barem 5-6 updejta u kojima je pisao da sadrze poboljsanja kamere, i slike/video su primetno bolji sada nego kada sam ga kupio. Ili je kod Apple to to sto se dobije na pocetku.
Ne, jer im kamere odmah rade odlično, a to kod Samsnuga je bio užas i morali su na tome da rade. Ima taj jedan primer za koji su naveli Deep Fusion, ali ostale ne znam, kao što predhodna serija neće dobiti ProRes video koji ima 13 Pro serija iako hardver može da izgura lagano. Što se tiče kamere kao celeine foto i video tu iPhone jeste najbolji.
 
Kad li ce operateri poceti sa isporukom 13pro, gledam oglase, nema ni jedan sa dvogodisnjom garancijom.
 
Da li je neko uzimao, i gde, kvalitetnije Apple klon maske za 13 Pro Max? Ili da idem preko, nekako mi se iz principa ne daje 50% vise nasima..
 
Drugar je kupio u nekoj od bezbroj radnji na bulevaru silikonsku klon, meni je izgledala sasvim okej. Samo je bila blaga razlika u teksturi (kod klona je bio "gumeniji" osećaj na dodir. Druge opcije su ti preko, da pogledaš na KP kod proverenih Apple dilera (često imaju maske na početku prodaje telefona) ili da sačekaš malo, možda će biti nekih novogodišnjih popusta u iStyle
 
Da li je neko uzimao, i gde, kvalitetnije Apple klon maske za 13 Pro Max? Ili da idem preko, nekako mi se iz principa ne daje 50% vise nasima..
ako saznas gde javi
ja za pocetak uzeo neku preko onih brojnih ponuda na insta, klon silikonaza 1900rsd
 
Da li neko od korisnika iPhone 13 ima problem sa nereagovanjem ekrana na dodir? Drugar je kupio iPhone 13 PM i često telefon ne odreaguje na dodir. Resetovanje privremeno reši problem, posle nekog vremena opet isto?
Na iOS 15 sam imao taj problem izrazen , updatom na iOS 15.1 i od tada mi se mozda desilo 2x
 
ako saznas gde javi
ja za pocetak uzeo neku preko onih brojnih ponuda na insta, klon silikonaza 1900rsd
Ja sam uzeo za pocetak bolju silicone sa Alija, jer nasi insta prodavci imaju one lose verzije, cak i bez magsafe animacije. U Madjarskoj je valjda original koza 65e.
 
Jeste 65€, toliko sam ja bas pre neki dan platio u Minhenu, kupio odmah zelenu za 13PM i Saddle Brown za 12PM.
Nista kao original koza, neprevazidjen osecaj u ruci i kako su odradjeni dugmici...
 

Prilozi

  • 66094F7E-8CFA-43F4-9803-8BB8688F6684.jpeg
    66094F7E-8CFA-43F4-9803-8BB8688F6684.jpeg
    103.6 KB · Pregleda: 162
  • 26080FA7-F4BE-4DBA-BE5B-6E2BF5B9BE01.jpeg
    26080FA7-F4BE-4DBA-BE5B-6E2BF5B9BE01.jpeg
    167.1 KB · Pregleda: 150
  • 5D39242D-77E2-4690-A831-9789806EBD50.jpeg
    5D39242D-77E2-4690-A831-9789806EBD50.jpeg
    124.3 KB · Pregleda: 163
Jeste 65€, toliko sam ja bas pre neki dan platio u Minhenu, kupio odmah zelenu za 13PM i Saddle Brown za 12PM.
Nista kao original koza, neprevazidjen osecaj u ruci i kako su odradjeni dugmici...
Lomim se izmedju Apple Silicon i Leather case-a, ti preporucujes kozu? Iz tvog iskustva, kako ce se pokazati ova maska (kozna konkretno) u nekom duzem vremenskom periodu (npr. 2 3 godine)? Da li dobro lezi u ruci, tj. telefon nije klizav?
 
Pazi ovako, kozna ima bas "premium" osecaj u ruci i manje utice na dimenzije telefona, dosta elegantnija varijanta sa sjajno odradjenim metalnim tasterima.
Dok silikon ima bolji grip, nesto je deblji i ajde da kazemo bolja zastita od eventualnog pada, mana je sto je magnet za prasinu, pokupi sve cestice iz dzepova i bilo koje povrsine na koju ga stavis.
Na duze staze se silikon izlize na ivicama(gde se najcesce drzi telefon), skine se onaj prvi zastitni sloj i to ne izgleda bas lepo, a kozna je osetljivija na ogrebotine i vremenom patinira(sto se meni iskreno svidja). Obe su dobre, ali je kozna moj favorit.
Evo i braon na 12 PM
 

Prilozi

  • 7264A35F-AB9D-401C-A2A6-17DAA4946B93.jpeg
    7264A35F-AB9D-401C-A2A6-17DAA4946B93.jpeg
    116.1 KB · Pregleda: 102
  • 65EBDDA7-8AF1-4018-B226-D0FAEDCF3A46.jpeg
    65EBDDA7-8AF1-4018-B226-D0FAEDCF3A46.jpeg
    91.5 KB · Pregleda: 97
  • ADF8AC12-6152-4067-84AE-9504B0A327DA.jpeg
    ADF8AC12-6152-4067-84AE-9504B0A327DA.jpeg
    102.4 KB · Pregleda: 93
Porucih konacno prvi iphone pa dok stigne iz mts uz malo srece bice za 2-3 nedelje :)

Moze li neki savet oko otvaranja naloga i regiona, da li praviti us/srb nalog, ili da li se mogu koristiti oba naloga(ako uopste ima potrebe za 2 naloga) u sustini od nekih placenih aplikacija koje koristim su netflix, yt premium, spotify, a od ostalih raiffisen mbank(i apple pay cu probati) i neke druge manje bitne aplikacije...

U sustini da li na nesto posebno treba obratiti paznju da ne napravim zajeb odma na pocetku pa ponovo da moram iznova.
I da li transfer sa androida prolazi ok kroz onaj prvi setup ili bolje sve ispodesavati lagano i od 0?

Verovatno je vec bilo ovakvih pitanja al nikako da nadjem, pa ako ima i neki link do posta i slicno ili na pp...
 
Imate li neki predlog za zastitno staklo za iP13PM? Gledam razna cene su slicne , do sad sam imao telefone sa zakrivljenim ekranom pa nisam ni razmisljao o zastitnom staklu , a sad bih ga stavio.

@Slypire ja sam kreno od nule, nisam hteo repove sa androida. Sto se tice naloga iz mog iskustva je najbolje da krenes s US regionom , da skines sve apps koje imas na umu jer nemaju sve app na SRB regionu (npr PS app za playStation nema na SRB regionu, i jos neke koje sam ja koristio). Posto zelis da placas pretplate podesis apple pay, najbolje ti je onda da predjes na SRB region i podesis ostatak.
 
Poslednja izmena:
Koristim iPhone 7 Plus jedno 5 godina, i odlučio sam da je vreme za massive upgrade.

Bio sam u A1 i izgleda da imaju dobru ponudu, stavili su moje ime na listu čekanja i iskreno imam utisak da ću telefon dobiti za mesec dana lol.

btw nije loša ponuda u A1 za iPhone PM 256gb, cena je 74k unapred + pretplata na dve godine, NEO NEO Max paket od 6000rsd. Hteo sam u iStyle ili KP da uzmem, ali mi je suludo davati toliko u kešu plus računam da bih na A1 tarifu potrošio 1000rsd mesečno tj (24000rsd za dve godine).
 
KP? Sta kaze? Kad sve saberes? I dodas popust koji mozes dobiti ako ne uzimas tel.
 
Poslednja izmena:
Imate li neki predlog za zastitno staklo za iP13PM? Gledam razna cene su slicne , do sad sam imao telefone sa zakrivljenim ekranom pa nisam ni razmisljao o zastitnom staklu , a sad bih ga stavio.
Samo Nillkin i nemaš brige. Poruči sa Alija, kreće se oko 8-10e. Ja ih koristim godinama za IPhone-e, svima u mojoj porodici obavezno stavljam to staklo i prezadovoljan sam. Uvek imam 5-6 komada u rezervi.
 
Cena na kp je oko 1500e tj 176000rsd. Baš sam poredio cene i nije velika razlika.


iPhone PM 256gb
1. A1 (2god garancija): 74000rsd + 24 * 6000 (NEO NEO MAX tarifa) = 218000RSD
2. KP (1god garancija): 176000rsd + 24*1000 (intratarifa u A1, ili kredit, ali ja bih ovo uzimao) = 200000RSD

edit:
btw cene na KP variraju, neke boje su 1550evra.
 
Poslednja izmena:
Ako uzmes na KP od nekog sa 2GG(od domacih operatera), da li u slucaju kvara mozes direktno da posaljes u ovlasceni servis gde oni po serijskom vide da li je i koliko u garanciji ili mora i neki papir?
 
Nazad
Vrh Dno