Šta je novo?

iPhone 12

https://www.aliexpress.com/item/1005001743716767.html

ovo je jedino sto sam nasao

ima ovaj concept koji bi bio nice :)

parker-ortolani-magsafe-smart-battery-concept.jpeg

E baš to! Ako ga apple napravi koštaće verovatno kao pola ajfona, ali biće i drugih opcija sigurno. Samo sa nadam da će ih praviti bez obavezne futrole, jer ne planiram da je kupujem ako se odlučim za ajfon 12
 
Onda ocigledno nisam dobro odabrao.
 
Eto ti ga sad. Na jednom klipu je losa na drugom dobra. I kome vise verovati kada je baterija kod 12 Mini u pitanju.
 
Nije ni ja jednom klipu losa baterija na miniju, sem kod mkbhd, a njemu svakako ništa ne verujem. Većina ytubera koje ja pratim kažu da je 6 sati realno, mislim da je to realno skroz, a to nije loše uopšte. Svakako je bolja od iphone SE.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Kaze jedan lik koji telefon koristi od 6 ujutru do 10 uvece, da mu je mini trajao do 6h poslepodne...ali kaze da je poprilicno zahtevan korisnik, tako da bi vecini ta baterija trajala ceo dan...e sad, posle godinu dana bi trajala manje i to je problem.

U sustini, 12h rada telefona i 4-5h sot-a i to je to.. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio zadovoljan baterijom na Xs posle dve godine odnosno 86% battery health.
12 pro ima malo jaču bateriju od Xs i u mom slučaju meni je to dovoljno.
Sad mnogi porede bateriju i donose sud na osnovu baterije na 11 seriji, a neki nisi ni koristili telefone iz te serije.
 

Ja sam totalno razočaran šta je prikazao iPhone ... realno mi je da odaberem Mi 10 Ultra kao sveukupnog pobednika ovog poređenja.
 
A sa cim si tacno razocaran kod iphona?
 
Poslednja izmena:
Verujes onda kad kupis i sam se uveris.

Hocu ali kada ne bude toliko kostao. :) Ne padaju mi pare sa neba. Pa da se igram sa kupovinom novog telefona.

...e sad, posle godinu dana bi trajala manje i to je problem.

U tom jeste caka jer ga ne bih menjao posle godinu dana vec posle eventualno 5. Zato mi je vazna baterija. Dok mi je kamera poslednja rupa na svirali kada su telefoni iPhone u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ti pazari 11 Pro i miran si, imas dobru bateriju i sve ostalo, na velicinu ces se vec navici, to ti je najmanji kompromis u odnosu na paket koji se dobija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sa cim si tacno razocaran kod iphona?
Pa valjda si odgledao linkovani video?
Ako si ti sasvim zadovoljan prikazanim (u komparaciji sa Mi 10 Ultra) ... onda ništa. Što bih te ubeđivao u nešto - što ne vidiš ili ti ne smeta.
 
Jesam pogledao ali nisam strucan sto se tice kamera pa da pitam eksperta.
 
Poslednja izmena:
Ti pazari 11 Pro i miran si, imas dobru bateriju i sve ostalo, na velicinu ces se vec navici, to ti je najmanji kompromis u odnosu na paket koji se dobija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa da znas da razmisljam o tome. Ali zbog platezne moci jedino 64 GB. Jedino nekako sa mukom da se naviknem na velicinu. S'obzirom da sam zbog toga menjao 8 za SE. :)
U svakom slucaju nesto se mora zrtvovati. Da ne ispadne da bi i da stisnem i da pr****. :d
 
Poslednja izmena:
Po meni Fold 2 je pobednik a i cena mu je tu negde kao 12 Pro Max :D
 
Onda pitaj nekog drugog, ja nisam ekspert.

Iphone najširi ugao i najviše detalja u senkama, ne znam šta se ljudi loze. Ko nema para biće srećan i sa Mi10 ako mu je snimanje videa selfie kamerom najvažnije. Lično za poslednjih 10 godina od kako imam telefon sa selfie kamerom možda sam je koristio 3x za video.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako neko hoce kvalitetne slike nek se dohvati dSLR aparata sa kvalitetnim objektivima. Stvarno mi nije jasna ova rasprava o kvalitetu slika napravljenih telefonom. Ok treba za neka slavlja, rodjendane, decu ko ima. Ali od kamere na telefonu praviti disertaciju... Ispade da je vaznija kamera nego funkcija razgovora ili neke druge funkcije tipa internet i sl.
 
Ako neko hoce kvalitetne slike nek se dohvati dSLR aparata sa kvalitetnim objektivima. Stvarno mi nije jasna ova rasprava o kvalitetu slika napravljenih telefonom. Ok treba za neka slavlja, rodjendane, decu ko ima. Ali od kamere na telefonu praviti disertaciju... Ispade da je vaznija kamera nego funkcija razgovora ili neke druge funkcije tipa internet i sl.

Zaboravio si bateriju. Baterija plus kamera. To je najvažnije. [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iphone najširi ugao i najviše detalja u senkama, ne znam šta se ljudi loze. Ko nema para biće srećan i sa Mi10 ako mu je snimanje videa selfie kamerom najvažnije. Lično za poslednjih 10 godina od kako imam telefon sa selfie kamerom možda sam je koristio 3x za video.


Sent from my iPad using Tapatalk

Mi10 Ultra ionako ne moze da se kupi niti kod nas, niti bilo gde u svetu osim u Kini, jer je radjen samo za njihovo trziste. Za selfi kameru se slazem, ali sveukupno Xiaomi radi dobar posao sa ovim cenama, plus sto miui 12 podseca na iOS.
A za to sto kazes “ko nema para...” pa to je sad diskutabilno. Ja recimo od jedne plate mogu da kupim dve 12ice, ali u poslednjih par godina sam odlucio da na telefon ne dajem vise od 700€ i to je to. Imam druge prioritete, a danas telefon od 500€ moze gotovo sve sto i onaj od 1200€, uz neke male razlike, uglavnom oku neprimetne... jedino kome je bitan brend i toga se slepo drzi. Postujem i to. Imao sam i sam takve faze.

@stonecold

Baterija je svakako vazna, a nekome i najvaznija stavka. Meni recimo vaznija od kamere neuporedivo.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio si bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

O bateriji sam vec pisao. :)
Sto napisa @phoboskv meni je neuporedivo vaznija baterija nego kamera ili da li ce moci da se igraju igre na telefonu i sl.
 
Poslednja izmena:
Ništa instagram, ništa kamera i sl...skroz nezanimljiv test po meni.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Stigao 12 Pro Pacific Blue, naručen preko Telenora
XR ide na prodaju
 
Kako smo mi pokvaren i bezobrazan narod pa to nema nigdje.
Javim se liku koji prodaje te telefone i pitam ga koliko para da mu dam i moj iphone 12 pro aktiviran tacno prije 7 dana za nov 12 pro max,covjek mi hladno rece 500€ hahahaha
Kazem mu ja u apple-u je razlika 100€,i eto po meni max jos 100€(mada je i to puno za 7 dana star telefon)znaci 200€ da mu dam,ma jok kaze,tvoj je polovan:)
Pa iphone godisnje ne izgubi 200€ na cijeni a ovaj moj je evo za 7 dana izgubio po tom liku 400€:)
I ja sam veca *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sto mi sve ovo i pada na pamet da mjenjam,ali opet da neko nema ni malo stida i obzira kada se tako lako razbacuje ciframa meni je fakat nevjerovatno:)

Nema veze sa temom,ali sam naprosto morao da napisem jer tipujem da ce jos netko odluciti da zamjeni 12 pro za max pa da zna sta ga ceka:)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa tebi je ovo , ocigledno, prvi put da zoves nekog za zameni. Ne bi da upotrebljavam teze reci za te likove sem da bolest ne bira. To nemoj da ti pada na pamet. Znam da je micno svaki put kad treba nesto prodati ali ovo ni ne razmatraj nikada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas zbog toga heklanja sa prodajom sam bio spreman dati 200€ doplate,mada bi bolje prosao da prodam svoj tel,ali to heklanje me umara sve vise i vise,pa hajde kontam pitat cu da zamjenim(ne bih to ni radio nego sinoc dobio na kladionici nesto para pa kontam da ih ne vratim njima ulozit cu u 12 pro max,ali covjek me izbi iz cipela,dan mi unisto totalno:)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno