Šta je novo?

iPhone 11

Jel postoji neko normalno resenje za Cast na tv? Znaci izludeo sam danas kada sam video da za to treba da kupujem smece aplikacije, probao sam 5 i nista ne radi lepo....neverovatno! Sa jednom sam uspeo, iMediaShare, ali je takvo smece da ako pauziram ili nesto taknem, krece klip ispocetka.... Jedino sa youtube radi cast i to bedno...
Zavisi sta hoces da castujes, ako je iz telefona i za neke fotke i klipove koje si snimao Google Photos radi ok

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel postoji neko normalno resenje za Cast na tv? Znaci izludeo sam danas kada sam video da za to treba da kupujem smece aplikacije, probao sam 5 i nista ne radi lepo....neverovatno! Sa jednom sam uspeo, iMediaShare, ali je takvo smece da ako pauziram ili nesto taknem, krece klip ispocetka.... Jedino sa youtube radi cast i to bedno...

Nažalost cast jedino radi dobro uz Apple TV ili ako televizor ima podršku za Airplay
 
Ja koristim Chromecast za vecinu stvari, prosto bolji je od Apple TV-a i radi nezavisno od telefona kad krene stream muzike npr.

Imam i Apple TV, ali tu opciju koristim samo ako Chromecast ne moze da odradi nesto.
 
Poslednja izmena:
ko je imao priliku da koristi 11 i 11pro, moze da mi navede neke od glavnih prednosti pro modela?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ne znam da li je neko primetio, ali meni aplikacija polovniautomobili sprzila telefon. Za 20 min koriscenja 20 procenata otislo. Telefon vreo. Jedina aplikacija koja je uspela da zagreje 11-icu i da tako brzo svlači bateriju :)
 
Radoszver
Probao sam 11pro a koristim 11
Bolji ekran i zoom, treća kamera su prednost za Pro model
E da i baterija ali tako kažu to nisam testirao, negde sam pročitao da je Pro model napravljen od kvalitetnijeg materijala :)

Moram reći da mi je baterija odlična, komotno dan, na 11.
koristio sam osmicu i stalno imam SE, mada i android koristim Apple sprave su mi za multimediju.Garage Band je sad uznapredovo i iMovie, kompletna produkcija na fonu.
Sobzirom da sam odrastao na kasetofonu :p zato sam sve više okrenut iOSu jer aplikacije su vrhunske dok to na Androidu još kaska.I nikako ne mogu da nadjem android fon koji mi po zvuku leži više od iPhone-a :cigar:
 
Ja koristim Chromecast za vecinu stvari, prosto bolji je od Apple TV-a i radi nezavisno od telefona kad krene stream muzike npr.

Imam i Apple TV, ali tu opciju koristim samo ako Chromecast ne moze da odradi nesto.

Šta npr može apple tv a ne može chromecast? Pošto je velika razlika u ceni.
 
Chromecast i appletv mi ne znace nista, jer ih sigurno necu nositi stalno gde god da krenem... A na dosta mesta bih castovao klipove na tv...
 
Jedino rešenje je da pređeš na Android :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radoszver
Probao sam 11pro a koristim 11
Bolji ekran i zoom, treća kamera su prednost za Pro model
E da i baterija ali tako kažu to nisam testirao, negde sam pročitao da je Pro model napravljen od kvalitetnijeg materijala :)

Moram reći da mi je baterija odlična, komotno dan, na 11.
koristio sam osmicu i stalno imam SE, mada i android koristim Apple sprave su mi za multimediju.Garage Band je sad uznapredovo i iMovie, kompletna produkcija na fonu.
Sobzirom da sam odrastao na kasetofonu [emoji14] zato sam sve više okrenut iOSu jer aplikacije su vrhunske dok to na Androidu još kaska.I nikako ne mogu da nadjem android fon koji mi po zvuku leži više od iPhone-a :cigar:

hvala na komentaru, zoom mislis za kameru isto?

Kako si zadovoljan baterijom na 11ici, i mozda neko sa 11pro isto vezano za bateriju?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Sa pro modelom doijas bolji ekran, bolji dizajn i jos jednu kameru. Ja imam 11 obcan i bateriju kako god da koristim ne mogu da spustim ispod 30-40 posto od ujutru u 7 do ponoci. A igram igrice, cackam net, nekad yt, naviganicja... Niko nece da bude nezadovoljan baterijom na 11 ici. Relano taj pro model nije nesto mnogo pro u odnosu na obican 11.
 
Radoszver
Kako Had kaze meni je isto sa baterijom...
Optiči zumira treća kamera, da.
Nije velika razlika sa pro modelom, ipak ima je :)
Telefon je baš brz i renderuje 4K sa lakoćom bez nekog ozbiljnijeg grejanja.
Zvuk, meni jako bitna stavka ;) mu je odličan.Ne toliko glasan kao na SE ali kvalitetniji mnogo.
Isto kad snimaš kamerom i zumiraš na jednog lika on zumira i zvuk trudeći se da ga izoluje od ostalih zvukova.Iznenadio sam se kako to dobro radi.
 
Evo i par zamerki sa moje strane: zvuk (sa zvučnika) i mobilni signal su primetno slabiji nego na S10+.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Relano taj pro model nije nesto mnogo pro u odnosu na obican 11.

Uopšte nije Pro, samo ekran, ono što najviše koristiš, sve vreme gledaš u ekran.
938a1bbe9530047205b5724e005506cb.jpg
ac5dcf3b2cd920ceb09eb79283d89669.jpg
 
Ne kazem ja da nije pro bolji. Ali da kosta 1400 evra, a osnovni model 800, to nije u redu. Taj ekran da je od zalata ne vredi da se doplati 500 evra. A i na obicnom 11 je vrhunski ekran koji nijednom coveku ne moze da bude los.
 
Pa apple legendo... zato i kosta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
300 dolara je razlika u USA u Evropi je 350 eura... kako li si ti dosao do 500 eura je pitanje za milion dolara :d

Da li vredi ili ne, bitno je da postoji izbor...
 
Svejedno, pro je super, al nije sad neko otkrovenje. Da je brzi cpu, vise rama, bolji senzor kamere pa i da se razmatra. Ovako dobijes vrhunski fon, al za 350 evra manje. Da je malo manja razlka uzeo bih mozda i ja pro.

I jos jednom moram da pohvalim apple koliko je veliki korak to sto svaki novi proizvod dobija najmocniji cpu, kameru i isto rama. A ne kao neke firme lite verzije prave od reciklirane plastike, 5 puta sporiji cpu i sve ostalo osakaceno.
 
Poslednja izmena:
Nekih pola sata sam čačkao nove 11ice i najviše mi se svideo 11 Pro. 11 mi je ružan do bola sa onolikim bezelima i one debljine. Kao neka "Dubai" replika mi je. A Pro Max mi je preširok za moj ukus.
11 Pro je ekstra, lepo leži u ruci, lepo staje u džep. Za njegove dimenzije je malo teži, ali ništa preterano. Može komotno da se koristi jednom rukom. Prikaz na ekranu mi se sviđa, tu nemam šta loše da kažem.
Testirao sam malo kamere koliko sam mogao i prednja kamera mi se sviđa kakve slike pravi, možda ima za nijansu malo jače izoštravanje i blago je overexposed (možda zbog previše veštačke svetlosti) ali sve u svemu prirodne su boje i to mi se sviđa. Možda bi bilo bolje da ima za nijansu veće uglove slikana.
Zadnja kamera dobra klasika. Ne vidim da je nešto vidno bolja od ostatka konkurencije (mada preko dana su sve kamere tu negde, pa ko šta preferira). Sad, možda bi situacija bila drugačija ako bi se slike gledale na računaru ili tv-u ali ja to nešto nisam hteo da proveravam.
Wide angle super radi, lepe su fotke i boje u odnosu na glavnu kameru su približne. Telephoto kamera me ne zanima uopšte, nisam je ni probao.
Jedina zamerka od mene ide na notch, jednostavno ne mogu da ga gledam. Počinje da mi smeta, pogotovo što je dizajnerski star 3 godine. Nadam se da će naredni iPhone imati dizajn kao 4/5.
 
11 su osakatili za dizajn planski. Namerno su mi stavili nepremium dizajn da bi imali adut na skupljim modelima. Kad bi i 11 izgledao premium onda bi znatno manje pro modela prodali. Pro je mnogo lepsi od 11 obican.
 
Dal je ikad bila mrtvija tema o najnovijem ajfonu :D I to o 3 najnovija.
 
Da ih je bilo koliko treba prilikom prve prodaje bilo bi više i komentara. Ja sam se prvo "ohladio" od kupovine čekajući MTS. Nema boje koja mi se sviđa, nema 128 GB, nema na stanju, ... Obilazio sam poslovnice, zagledao 11 i 11 Pro, sve više mi smeta onoliku notch tako da sam rešio da ga preskočim (mada ide NG pa može svašta da se dogodi :D).
 
A mozda slabo pisanje u temu znaci da su napravili odlican uredjaj pa nema ljudi da se zale vec zadovoljno čačkaju svoje telefone :D

Inače ja sam noč video sam kad sam raspakivao telefon, od tad do danas ga ne primećujem uopste. 11 obican koji ja imam nema tako premium dizajn, ali ostavlja utisak izuzetno kvalitetne izrade. Malo je tezi od proseka, ali to je valjda cena ovakve neunistive baterije :)
 
Pa evo ja uzeo 11 Pro Max i ne znam šta napisati a da već nije napisano. Fon je odličan, baterija bolesna, kamera super, ekran bez zamerke itd.
Trenutno sam na 13.2.3 i ima bagova ali ne puno. Na primer haptic touch zna da ne radi. Pritisnem na neku aplikaciju, ona se zatamni ali mi ne izađe meni sa opcijama za nju. Pokušam odmah opet i ono radi.
Nedostatak 3D touch ne osećam toliko jer su haptic napravili da radi kako treba, osim ovog napisanog gore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ih je bilo koliko treba prilikom prve prodaje bilo bi više i komentara. Ja sam se prvo "ohladio" od kupovine čekajući MTS. Nema boje koja mi se sviđa, nema 128 GB, nema na stanju, ... Obilazio sam poslovnice, zagledao 11 i 11 Pro, sve više mi smeta onoliku notch tako da sam rešio da ga preskočim (mada ide NG pa može svašta da se dogodi :D).

Ja čekah mts pa uzeh u iStyle. Telefon je fenomenalan. 11 običan od 128 gb. Sve na njemu je i više nego odlično, ekran, zvuk, brzina. Cak ne primetih ni jedan bag osim toga sto fotografije ne mogu podeliti na messengeru. Toliko od mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne sumnjam da je telefon odličan ali hype koji me je držao (i to ne baš malo) je popustio. Nisam do sada imao takav "osećaj" prema nekom telefonu i "krizu" da ga što pre kupim. :D

Uzeo sam ženi skoro S10+ (dobili i tablet uz njega) i bilo je "meh". Letos Mi9T sinu, isto "meh", međutim, za ovo je bilo kriziranja, moram da priznam.

Videću za par meseci ili za praznike kakva će situacija biti. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno