Šta je novo?

iPhone 11

Meni su dostavili na kucnu adresu, kada sam porucio uredjaj preko web shop-a. Post Express, naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sinoć sam aktivirao telefon, prebacivao sve sa starog, igrao se posle dva sata, trenutno baterija na 50%. Još uvek ga nisam punio. Prosto neverovatno.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja se nadam da ce kao i uvek da posalju postom. Medjutim, meni je receno od strane operatera da od 25 krece prodaja i da tada mogu preuzeti uredjaj i da cu biti unapred obavešten. Ta recenica da “mogu preuzeti uredjaj” me tera na to da mislim da nece poslati postom. Ali svakako cekamo 25-i.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su dostavili na kucnu adresu, kada sam porucio uredjaj preko web shop-a. Post Express, naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na koju foru onda potpisujemo ugovor, biramo tarifu i sve ostalo? I takoje valjda ide neka provera, nece valjda svima koji kliknu da isporuce telefon od 700 evra :D
 
Postar donosi ugovor proverava licnu kartu i potpisujes. Desava se da izmesaju ugovore, pa potpišeš za nekog drugog :) pazite se :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na koju foru onda potpisujemo ugovor, biramo tarifu i sve ostalo? I takoje valjda ide neka provera, nece valjda svima koji kliknu da isporuce telefon od 700 evra :D

Pa tarifu izaberes isto online, ako uredjaj kupujes uz istu. Stigne ti na adresu spreman ugovor uz uredjaj, samo potpises i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Racunajte na to da 25. krece prodaja i isporuka iz centralnog magacina.
Znaci, 26. je verovatno kod vas. [emoji3]
 
Ako je telefon naručen prošli petak u Telenoru preko web shopa, po vašim iskustvima i očekivanjima, kada bi mogao da stigne?
 
Razumem da ste nestrpljivi ali pisao sam o tome pre par strana... ako si u prvoj turi onda petak popodne, obicno je ta prva tura rezervisana za prijatelje i one preko veze, sledeca tura najverovatnije tek u ponedeljak jer vecina kurirskih sluzbi ne radi vikendom vise... Post expres koji radi za mts radi subotom ali su u ogromnom manjku sa ljudstvom tako da je nerealno i iz mts-a da stigne pre ponedeljka...
 
VIP u petak isporučuje.
 
Meni su u mts rekli da prvo ide pozivanje svih narucilaca da se potvrdi boja, model, tarifa... Pa onda tek isporuka. Tesko da ce oni da stignu da pozovu i da isporuce za par dana. Ja ga nisam ni ocekivao pre prvog, ako stigne pre to ce biti super.

Meni rezervacija stoji na pogresan broj tako da ne znam kako cemo ispraviti. A niko me ne zove.
 
Sinoc htedoh da postavim snimaj, reko necu naljutice se neki :p
 
Šta sve proveravaju kad treba da odluče kome će da dozvole da kupi fon, a kome ne? Pominjali su kao neki kreditni biro, da li si plaćao račune redovno i tako dalje... Koliko se često dešava da odbiju?
 
Odbijanje je prelazak kod drugog operatera :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,

Uzeo sam danas iPhone 11 Pro, a prije toga imao X, iskreno nisam se nadao da će biti puno brži od X-a, preporuka.
 
Pa jedino sto moze da me diskredituje je sto imam jedan sitan kredit na godinu dana koji sam skoro otplatio. Redovno sve, naravno. Ja znam nezaposlene ljude koji nisu kreditno sposobi a uzeli su telefone preko mts.
 
Pa jedino sto moze da me diskredituje je sto imam jedan sitan kredit na godinu dana koji sam skoro otplatio. Redovno sve, naravno. Ja znam nezaposlene ljude koji nisu kreditno sposobi a uzeli su telefone preko mts.
U kreditnom birou proveravaju da li imas kasnjenja u otplati, cak je i bolje da imas neku kreditnu istoriju, obicno, znak da si pouzdan u otplati... Ne proverava se iznos kredita i slicno...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
IPhone 11 pro 64gb

KP = 136.000


Vip
Neo 5 + 102.600 = 157.776

Kp + neo 5 = 176.776


Mts
Omorika 1 + 118.800 = 166.776

Kp + omorika 1 = 171.976


Telenor
Total 2 + 130.989 = 180.165

Kp + total 2 = 174.376


Kod Vipa baš ubedljivo najjeftiniji, čak i da se uzme sa tarifom, jeftinije nego na Kp + tarifa.


IPhone 11 64gb

Kp = 94.400


Vip
Neo 5 + 66.960 = 122.136
Kp + neo 5 = 135.176

Mts
Omorika 1 + 77.400 = 125.376
Kp + omorika 1 = 130.376

Telenor
Total 2 + 92.469 = 141.645
Kp + total 2 = 132.776


Kod Telenora dranje kao i svake godine, a i paket sa manje interneta duplo nego pandanu Mts-a odnosno Vipa.
 
Kod Vip-a je skuplji uredjaj kada uzimas na rate, tako da 11 Pro od 64GB uz NEO5 izadje 114k, a ne 102k. Ukupno 169k sa tarifom, malo skuplji od Mts-a ipak, ali ok, dobijes malo vise neta. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam kako rade proveru u KB, ali VIP se ponaša kao na pijaci.
Tražili su da uplatim tačno onoliko koliko im dugujem za GW koji sam uzeo na rate, da bi mi odobrili ip11 na rate uz Neo 5.
 
Obicno tako traze svi. Uplatu svih prethodnih dugovanja pa onda novi telefon sa otplatom. A ovo oko kreditnog biroa ne mora biti merodavno. Ja nikada problema nisam imao oko uzimanja telefona, doduse nemam problema ni u kb, ali znam ljude koji nisu zaposleni a uzimali su telefone, tako da bez brige... uzgred, da li je neko pozvan od strane mts-a oko novih ajfona ili jos ne? Mene jos uvek nisu zvali cak ni za proveru podataka paketa i ostalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako je to kao na pijaci?

Tako što je ponuda na sajtu uređaj na rate uz Neo 5, ne spominje se otplata bilo čega pre vremena. Niti su oni meni rekli da je to ostatak duga za GW, samo su bubnuli cifru koja im treba u kešu da bi mi poslali telefon. Ni kod kupovine GW na rate nisu rekli da kasnije neće moći telefon na rate (ako se dobro sećam). Mislim da to nigde ni ne piše, možda i proverim u papirima šta imam. Ili ako ima negde na sajtu da me neko ispravi.

Dalje, kad platiš odjednom dobiješ popust 10%, u ovom slučaju nema tog proporcionalnog popusta za učešće u ceni (GW je svakako bez tog popusta bio jer je na rate). Gori su od banke, tamo ti se bar smanji kamata kad povećaš učešće.
 
Takva im je politika. Svima ne samo Vip-u. Pola stvari ne kažu a trebalo bi. Šteta je sto nema jos 5-6 operatera, onda bi bilo drugacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno