Šta je novo?

ipaq hw 6915, veza sa Exchange serverom

goranv

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2002
Poruke
116
Poena
619
Molio bih ako neko zna kako da doticni uredjaj ostvari vezu sa Exchange serverom (konkretno da se izvrsi sinhronizacija sa kalendarom na Exchange serveru, ne lokalno na racunar na koji je zakacen. Sta podesiti na njemu, eventualno na Exchange serveru.

Internet radi. Takodje sam video da se u konekcijama pominje i VPN pa bih i to voleo da iskoristim (VPN preko interneta). Posto to (VPN pptp) sa klasicnim racunarima koristimo.
 
Ako ti je MEX iza VPNa, mislim da možeš da se slikaš. Koliko mi je poznato, preko "public" APNova (internet, gprsinternet) ne m'reš izać' iza, pa da dubiš na trepavicama.

Ako ti je MEX javno dostupan, onda ne bi trebalo da bude problema ... remote address, user, pass i to (bi trebalo da) je to ...

Kol'ko mi je poznato, i jedni i drugi nude privatne APN-ove, ali ne znam koji su uslovi korišćenja (zakupa, aktivacije ...), ako ti je interesantno - raspitaj se. Ako ste imali da date 5K+ za Exchange licencu, možda vam ni ovo ne bude skupo.

Eventualno (al' to će ti bolje reći neko ko se malo bavio mrežama) može tvoj admin da pusti IP opsege mobilnog provajdera u vaš intranet ... al' to mi je malo velika rupa. Manje više, ceo saobraćaj ide preko 2-3 NATa, tako da to ne bi trebalo da bude neki vel'ki pos'o ...
 
Hvala na brzom odgovoru. Da budem iskren, sa ovom spravicom nemam nikakvog iskustva, pa tako nisam siguran da li sam je uopste podesio kako treba. Ovo sa internetom i VPN-om sam pomenuo onako usput (to ce verovatno biti aktuelno ali kasnije), inace internet radi i preko gsm kartice (nisam znao da za 063 gde god se ranije pominjao mobtel sad treba da pise telenor) i preko Cradlea, i nije mi bas jasno kako se tu uklapa VPN (kod PC-a napravis recimo modemom vezu sa internetom, pa startujes VPN i to je to - u mrezi si, mozda pitam glupo ali ne mogu da nadjem gde se startuje VPN konekcija). U uputstvu se nisu bas nesto pretrgli u objasnjenjima, ili tu nema bas nesto mnogo da se objasnjava.

Vise me interesuje problem iz prvog pasusa, znaci PDA se zakaci na neki racunar preko recimo Cradle-a. I prakticno treba preko njega da se poveze sa Exchangeom (za pocetak).

Nasao sam podesavanje za vezu sa Exchangeom, podesio onako kako se podesava na PC racunaru (sve je prakticno isto) ali ne uspeva da ostvari vezu kada se pokrene ActiveSync (prijavi gresku), a sa Outlookom uradi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno